Ventspils atvēzējas elektronikas jomā

Jaunatklātā Elektronikas centra pirmie nomnieki, tajā skaitā VEF vadītājs Aldis Cimoška, dāvanā saņēma vienu no pasaulē pirmajām ierīcēm, kas joprojām ir lieliskā darba kārtībā – bez sistēmas kļūdām un droša pret hakeru uzbrukumiem © Juris ĢIGULIS, Ventas Balss

Ventspilī svinīgi atklāts moderns Elektronikas centrs, kurā notiks augstas tehnoloģijas inovatīvu produktu ražošana klientiem visā pasaulē.

Elektronikas centrs uzbūvēts Ventspils brīvostas pārvaldes industriālajā teritorijā – Augsto tehnoloģiju parkā. Jaunajā Elektronikas centrā jau tagad darbu sāks četri nomnieki, kas saistīti ar elektronikas nozari.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola atklāšanā akcentēja, ka elektronikas nozare rada milzīgu pievienoto vērtību. Tie ir uzņēmumi, kas 90% no savas saražotās produkcijas eksportē. «Tādus uzņēmumus mēs Latvijā gribam, un Ventspils to jau sen ir sapratusi, tāpēc ir viena no dinamiskākajām un labāk attīstītajām pilsētām Latvijā,» sacīja ekonomikas ministre, kuras mērķis ir panākt, lai dažu gadu laikā ražošanas īpatsvars Latvijā paceltos līdz 20% no iekšzemes kopprodukta pašreizējo 13% vietā.

Tikmēr Ventspils mērs Aivars Lembergs akcentēja, ka industriālais investors uz tukšu vietu nevēlas nākt, jo savā darbības sākumā negrib ieguldīt līdzekļus ēkas būvniecībā. Tāpēc, gan piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējumu, gan par brīvostas līdzekļiem Ventspilī tiek būvētas arvien jaunas ražošanas ēkas, un ar dinamiku – viena ražošanas ēka gadā – pilsētai būtu jāturpina vēl vismaz 20 gadus.

Jaunajā Elektronikas centrā darbu sāks četri nomnieki. Lielākais nomnieks būs Ventspils elektronikas fabrika (VEF), kas nomās 3500 kvadrātmetru plašas telpas. VEF tiek izgatavotas telekomunikāciju, sakaru, bezvadu iekārtas – rūteri, kā arī precīzas mērierīces, dažādas iekārtas aktīvā sporta cienītājiem. Taps arī tādi inovatīvi produkti kā Lightspace telpisko attēlu displeju elementi, starptautisko tirgu iekarojušie kompānijas Mikrotīkls datu maršrutētāji, kā arī globālā mērogā atpazīstamību guvušie kompānijas Helico Aerospace Industries izstrādātie bezpilota lidaparāti AirDog.

Tikmēr SIA EuroLCDs ražo LCD produktus, tostarp metināšanas maskas, 3D brilles, ceļu zīmju moduļus, 3D displeju moduļus un citus produktus.

SIA ORAM Mobile eksportam ražos displeju statīvus, interaktīvos kioskus un digitālos reklāmas stendus. Elektronikas centrā notiks šo stendu montāža un komplektēšana. Uzņēmums jau uzkrājis desmit gadu pieredzi, bet līdz šim lielāko atpazīstamību ieguvis ar audiogidiem, kas izvietoti dažādās Latvijas vietās.

Savukārt SIA Aspired izgatavo interaktīvos stendus, kas pieejami dažādos Latvijas muzejos un uzņēmumos. Šobrīd notiek darbs pie projekta, kura laikā plānots izveidot ceļojošu izstādi par kosmosu, kā arī interneta platformu, kurā skolotājiem un lektoriem būs brīvi pieejami materiāli par kosmosu.



Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais