Politisko partiju apvienības "Saskaņas centrs" (SC) priekšvēlēšanu izdevumi bijuši 0,71 miljons latu, bet izdevumi, uz kuriem attiecas ierobežojumi, - 0,54 miljoni latu.
Apvienības ieņēmumi priekšvēlēšanu laikā bijuši 0,7 miljoni latu, no tiem 0,69 miljoni latu saņemti ziedojumos, bet vēl vairāk nekā 5500 latu bijušas biedru naudas, liecina apvienības šodien Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) iesniegtā partiju vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija.
Par reklāmas izvietošanu SC samaksājis 0,52 miljonus latu, no tiem visvairāk - 194 278 latu - par reklāmām komerciālajā televīzijā, bet reklāma sabiedriskajā televīzijā apvienībai izmaksājusi vēl 113 223 latu. Sabiedriskajā radio SC reklāmas nav bijušas, bet komerciālajā radio par reklāmas izvietošanu samaksāti 38 725 lati.
Par reklāmas izvietošanu telpās un publiskās vietās SC izmaksājusi 118 095 latus. Vēlēšanu kampaņas plānošana, sagatavošanas un organizēšana apvienībai izmaksājusi 28 905 latus. Paliela naudas summa - 100 041 lats - tērēta arī dažādu iespieddarbu publicēšanai vēlēšanu kampaņas vajadzībām. Labdarībai priekšvēlēšanu laikā SC tērējis 7866 latus.
Deklarāciju KNAB šodien iesniegusi arī partija "Par prezidentālu republiku". Tās priekšvēlēšanu izdevumi un ieņēmumi uz lielo partiju fona gan ir visai niecīgi. Šīs partijas kopējie ieņēmumi minētajā laika posmā bijuši 15 347 lati, bet kopējie izdevumi - 20 117 lati. Priekšvēlēšanu izdevumu apmērs, uz kuru attiecas ierobežojumi, minētajai partijai bijis vien 4215 lati.
Reklāmai tērēti 2295 lati, no tiem visvairāk - 848 lati - sabiedriskajā radio. Reklāmas materiālu izgatavošana partijai izmaksājusi 3460 latus, bet otra vislielākā izdevumu pozīcija bijusi kustamas un nekustamas mantas īre vēlēšanu kampaņas vajadzībām - 10 444 lati. Lai arī šīs partijas ieņēmumi nav no tiem lielākajiem, partija gandrīz 2000 latu veltījusi labdarības pasākumu finansēšanai.
28.oktobrī kā pirmā deklarāciju iesniedza Zaļo un zemnieku savienība.
LETA jau ziņoja, ka visām 13 politiskajām partijām un to apvienībām, kas bija iesniegušas savus deputātu kandidātu sarakstus 10.Saeimas vēlēšanām, līdz šā gada 1.novembrim KNAB ir jāiesniedz savas vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, to paredz Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likums. Ja politiskā organizācija neiesniegs vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju līdz likumā noteiktajam termiņam vai šajos dokumentos nebūs norādītas prasītās ziņas vai tās būs norādītas nepatiesi, politisko organizāciju paredzēts saukt pie administratīvās atbildības.
Savās vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijās partijām jānorāda visi ieņēmumi un izdevumi, kas tām radušies 2010.gada priekšvēlēšanu periodā no 5.jūnija līdz 2.oktobrim, neatkarīgi no datuma, kad izrakstīts darījumu apliecinošs dokuments, saņemts vai veikts maksājums.
KNAB veiks vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudi un sešu mēnešu laikā no dienas, kad beidzies deklarāciju iesniegšanas termiņš jeb ne vēlāk kā līdz 2011.gada 1.maijam par visās iesniegtajās deklarācijās atklātajiem politisko organizāciju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai, informēs sabiedrību vienlaikus. Saņemtās deklarācijas KNAB publicēs savas interneta mājaslapas "www.knab.gov.lv" sadaļā "Partiju finanses".
Lai veiktu vispusīgu un objektīvu pārbaudi, KNAB pieprasīs un izvērtēs partiju iesniegtos grāmatvedības attaisnojuma dokumentus, veiks darījumu salīdzināšanu, pieprasot informāciju no iesaistītajām personām, salīdzinās partiju iesniegtos datus ar KNAB rīcībā esošo informāciju un saņemtajām sūdzībām, kā arī veiks citas darbības, lai izvērtētu partiju vai to apvienību priekšvēlēšanu aģitācijai tērēto līdzekļu apmēru un atbilstību likuma prasībām.
Kā ziņots, šogad priekšvēlēšanu periodā katrs politiskais spēks drīkstēja izlietot ne vairāk par 571 211,72 latiem jeb 38,32 santīmus uz vienu vēlētāju par reklāmas izvietošanu, pasta un elektroniskā pasta pakalpojumu izmantošanu, lai ar tā palīdzību nosūtītu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus, kā arī par labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu, izmaksājot pabalstus un izdarot dāvinājumus vai ziedojumus.
Ierobežojumi neattiecās uz visu veidu reklāmas materiālu sagatavošanu, vēlēšanu kampaņas plānošanu, sagatavošanu un organizēšanu, kampaņā iesaistīto personu darba algu izmaksu un citiem maksājumiem fiziskajām personām, kustamas un nekustamas mantas īrēšanu vēlēšanu kampaņas vajadzībām, laikrakstu, žurnālu, biļetenu, grāmatu un citu iespiedtehnikā sagatavotu izdevumu publicēšanu vēlēšanu kampaņas vajadzībām, kā arī citu ar vēlēšanu kampaņu saistīto izdevumu segšanu.