Priekšvēlēšanu aktivitātēm palielinoties, partiju reitingos vērojama neliela pārgrupēšanās, lai gan līderi palikuši nemainīgi. Neraugoties uz arvien iespaidīgākiem aģitācijas pasākumiem, partijām joprojām ir sarežģīti iekarot balsotāju uzticību.
Taču zināma atbildība par apātiju, kas valda sabiedrībā, ir jāuzņemas pašiem vēlētājiem, jo tikai 5% atzīst, ka izdarīs savu izvēli pēc iepazīšanās ar partiju priekšvēlēšanu programmām.
Vecāku apvienības Māmiņu klubs augustā veiktā aptauja, kurā piedalījās apmēram 500 ģimeņu, atklājusi, ka tikai 5% vecāku izvēlēsies, par kuru partiju balsot vēlēšanās, pēc iepazīšanās ar priekšvēlēšanu programmām. Turklāt 56% krievvalodīgo ģimeņu un 64% latviešu pašlaik netic partiju solījumiem, tāpēc neiedziļinās to piedāvātajos priekšlikumos. Socioloģisko pētījumu firmas SKDS direktors Arnis Kaktiņš gan uzsver, ka viņu šāda sabiedrības attieksme pret politiķiem nepārsteidzot. "Vispārzināms ir fakts, ka Latvijas iedzīvotāji nekad nav lasījuši partiju priekšvēlēšanu programmas, un šogad, šķiet, šī tendence ir jo īpaši izteikta. Tas saistīts ar kritiski zemo sabiedrības uzticēšanos politiķiem kā tādiem, jo, ja kāds tiek uzskatīts par krāpnieku, tad būtu dīvaini tērēt savu laiku un lasīt viņa "melīgos sacerējumus". Lasīt partiju programmas, manuprāt, nav vēlētāja pienākums, jo tas jādara ekspertiem un medijiem, kuri spēj kompetenti atsijāt pelavas no graudiem, lai informētu sabiedrību par svarīgākajiem programmu punktiem," tā uzsvēra SKDS vadītājs.
Tikmēr Latvijas faktu augustā veiktā aptauja liecina, ka reitingu līderi joprojām palikuši nemainīgi, taču nedaudz samazinājies populārāko partiju atbalstītāju skaits. Ja jūlijā par Saskaņas centru (SC) balsotu 19,7%, tad augustā 17%. Līdzīgu kritumu piedzīvojusi arī apvienība Vienotība ar attiecīgi 14,2% jūlijā un 13,6% augustā, kā arī Zaļo un zemnieku savienība ar 11,3% un 10,6%. Tiesa, kā Neatkarīgajai apliecināja A. Kaktiņš, tad tik nebūtiskas izmaiņas reitingos vēl neliecina par konkrētu tendenci, tādēļ, lai izdarītu secinājumus, jāsagaida nākamā mēneša reitingi. Tiesa, A. Kaktiņš piebilda, ka abu kreisi orientēto politisko spēku – SC un PCTVL – reitingi ir "saistītie trauki", ko apliecinot arī neliels PCTVL popularitātes kāpums (4,9% augustā iepretim 2,8% jūlijā).