Saules ultravioletā (UV) starojuma līmenis Latvijā ir vidēji augsts, liecina ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes sniegtā informācija.
Gan svētdien, gan nākamnedēļ UV starojuma intensitāte sasniegs un brīžiem pārsniegs piekto līmeni. Ozona slāņa biezums virs Latvijas tuvākajās dienās gaidāms robežās no 330 līdz 370 Dobsona vienībām.
Šādos apstākļos ieteicams veikt aizsardzības pasākumus, ja plānots ilgstoši atrasties saulē. Dienas vidū, kad saules stari ir visspēcīgākie, cilvēki ar īpaši jutīgu ādu var iegūt apdegumus pat 20 minūšu laikā. Uzturoties saulē ilgstoši, vēlams valkāt apģērbu ar garām piedurknēm, nēsāt platmali un saulesbrilles.
Sauļojoties ieteicams lietot aizsargkrēmu ar saules aizsargfaktoru ne zemāku par 15. Jāņem vērā, ka daudzas virsmas, it īpaši ūdens un baltas smiltis, atstaro ultravioletos starus, tādējādi palielinot starojuma daudzumu, ko saņem āda. Šī iemesla dēļ ēna reizēm aizsargā tikai par 50 procentiem.
Saules UV starojuma intensitāti raksturo 11 līmeņos, Latvijā tā parasti nepārsniedz septīto līmeni. Ozona daudzumu stratosfērā mēra Dobsona vienībās. Jo ozona slānis biezāks, jo zemi sasniedz mazāk kaitīgā UV starojuma.
Mediķi atgādina, ka nelielai UV starojuma devai ir pozitīva ietekme uz cilvēka veselību. Saules stariem iedarbojoties uz ādas pigmentiem, cilvēks iegūst vitamīnu D. Taču pārāk bieža un ilgstoša atrašanās tiešos saules staros laikā, kad UV starojuma intensitāte ir augsta, vājina cilvēka imūno sistēmu un būtiski palielina risku saslimt ar ādas un acu slimībām, kā arī veicina ādas novecošanu.