Svētdiena, 24.septembris

redeem Agris, Agrita

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Laika apstākļi

Septembrī pārspēti 27 aukstuma rekordi

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Septembra otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +11,3 grādi jeb par 1,4 grādiem augstāka nekā mēneša sākumā, tomēr tā aizvien saglabājās 0,8 grādus zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Jau ziņots, ka mēneša pirmā dekāde bija 4,1 grādu aukstāka nekā ierasts.

Zemākā gaisa temperatūra septembra vidū bija -0,9 grādi 11.datumā Zosēnos, savukārt visaugstāk - līdz +18,8 grādiem - termometra stabiņš pakāpās 11. un 12.septembrī Rucavā.

Mēneša pirmajā dekādē tika pārspēti 24 aukstuma rekordi, otrajā dekādē - vairs tikai trīs.

Nokrišņu daudzums septembra vidū bija no 8,5 milimetriem Dagdā līdz pat 82,5 milimetriem Ainažos, kur nokrišņu summa sasniedza 141% no mēneša normas.

Vidēji Latvijā septembra otrajā dekādē bija 5,4 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu - astoņas - bija Kuldīgā, Pāvilostā un Stendē, vismazāk to bija Alūksnē, Bauskā, Dagdā un Rožupē, kur trijās no desmit diennaktīm nolija vismaz viens milimetrs nokrišņu.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums bija 87% - no 76% Rucavā līdz 92% Madonā. Stiprākās vēja brāzmas - 18,7 metri sekundē - tika novērotas 16.septembrī Daugavgrīvā.