Ceturtdiena būs saulaina un silta; Kurzemē brīdina par augstu ugunsbīstamību

 
©f64.lv, Ketija Keita Krastiņa

Ceturtdiena Latvijā būs pārsvarā saulaina un silta, lietus nav gaidāms, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Dienā laiks būs saulains un sauss, tikai dažbrīd debesīs parādīsies pa kādam mākonim. Pūtīs lēns vējš, un gaiss iesils līdz +22…+27 grādiem.

Arī Rīgā mākoņu būs maz, diena aizritēs bez lietus. Pūtīs lēns vējš, un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +25…+27 grādiem, prognozē LVĢMC.

Dienas vidū un pēcpusdienā, starp mākoņiem uzspīdot saulei, ultravioletā starojuma intensitāte būs vidēji augsta, tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti ilgstoši neuzturēties tiešos saules staros.

Tuvākajās dienās Latvijas rietumu daļā mežos ir gaidāma augsta ugunsbīstamība, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Brīdinājums ir spēkā no ceturtdienas līdz 16.augustam.

Kopš 2.maija Latvijā ir izsludināts ugunsnedrošais laikposms, tā laikā ikvienam iedzīvotājam uzturoties mežā un purvā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kā arī kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Tāpat ugunskurus nedrīkst atstāt bez uzraudzības un nedrīkst dedzināt atkritumus.

Dabas baudītājiem, ogotājiem un sēņotājiem jāatceras, ka ar automašīnām nedrīkst braukt ārpus meža un purva ceļiem - no putekļiem, kas sakrājušies uz transportlīdzekļu sakarsušajiem kolektoriem, var izveidoties gruzdošas oglītes, kas var kļūt par meža ugunsgrēka izcelšanās iemeslu. Mežā nedrīkst veikt arī jebkuras citas darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vieta.

Līdz šim, salīdzinot ar 2021.gadu, šogad Latvijā bijis krietni mazāk meža ugunsgrēku, un izdedzis par teju 300 hektāriem mazāk nekā pērn, augusta sākumā informēja Valsts meža dienests.