Šis ir četru gadu laikā lietainākais oktobris
 
©Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Lai gan kalendārais rudens vēl nav pusē, nokrišņu daudzums Latvijā jau tagad ir lielāks nekā iepriekšējo četru gadu rudeņos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kopš 1.septembra nokrišņu daudzums valstī vidēji sasniedzis 190 milimetru jeb 95 procentus no rudens normas. Iepriekšējos četros gados visa rudens - septembra, oktobra un novembra - nokrišņu summa bija 145-185 milimetri.

Pēdējais slapjais rudens bija 2012.gadā, kad trīs mēnešu nokrišņu summa valstī vidēji sasniedza 251 milimetru. Pagājušajā gadā bija otrais sausākais septembris, savukārt 2015.gadā - vissausākais oktobris novērojumu vēsturē.

Šī gada septembris kļuva par trešo mitrāko septembri kopš meteoroloģisko novērojumu sākuma, un sagaidāms, ka arī oktobrī nokrišņu daudzums visā valstī pārsniegs normu. Līdz 12.oktobra rītam nokrišņu summa valstī vidēji ir 60 milimetru jeb 83 procenti no mēneša normas.

Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

Rucavā, Kurzemes dienvidrietumos, nokrišņu daudzums kopš 1.oktobra sasniedzis 120 milimetru, kopš 1.septembra - jau 300 milimetru.

Kā ziņots, vairākās Kurzemes upēs saglabājas augstākais ūdens līmenis kopš 2013.gada sākuma.