Daugavgrīvas cietumā atrod pakārušos 29 gadus vecu vīrieti

Daugavgrīvas cietumā karantīnas vieninieku kamerā atrasts kurpju šņorēs pakāries 29 gadus vecais Aleksandrs Korņilovs, informēja ieslodzīto organizācijas "Gara spēks" priekšsēdētājs Ivans Parfenovičs.

Vīrietis bija policijas meklēšanā par kādu iepriekš izdarītu noziegumu. Aizdomas par nelaimi radušās vīrieša vecākiem pēc tam, kad, atgriezies no darba Īrijā, 18.jūnijā Aleksandrs pie mājas iesēdies taksometrā, aizbraucis un pazudis. Vīrietim līdzi bijuši 2000 latu.

Tā kā mājās vīrietis nav atgriezies, nākamajā dienā radinieki sākuši viņa meklēšanu. 25.jūnijā pazudušā brālis un māsa pa saviem kanāliem saņēmuši no Daugavgrīvas cietuma informāciju, ka 21.jūnijā Aleksandrs cietumā pakāries, visdrīzāk, viņu ir pakāruši.

Pēc notikušā Aleksandra brālis un tēvs griezušies pēc palīdzības pie ieslodzīto organizācijas "Gara spēks" un dēla draugiem, kā arī devušies pēc skaidrojumiem uz cietumu.

Cietuma priekšnieks Valērijs Tverdovs tuviniekiem paskaidrojis, ka 21.jūnijā ap plkst.21.30 Aleksandrs atrasts pakāries savā kamerā. Pirms tam vīrietis esot saņēmis pusdienas, arī uzraugs neko aizdomīgu Aleksandra rīcībā nav manījis. Īsi pēc tam apgaitā konstatēts, ka vīrietis pakāries. Mēģinājumi sniegt cietušajam medicīnisko palīdzību beigušies nesekmīgi.

Tverdovs pieļāvis iespēju, ka Aleksandrs, visticamāk, izdarījis pašnāvību, jo jau ilgāku laiku atradies meklēšanā par kāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un nu ticis aizturēts.

Mirušā tuviniekiem nav saprotams, kā Aleksandrs ticis meklēts, ja viņš pusotru gadu ir legāli strādājis Īrijā un nevienu vien reizi izgājis robežkontroli lidostās. Aleksandram bijuši lieli plāni turpmākajai dzīvei, arī nervu sistēma stabila un par pašnāvību viņš neesot domājis.

Pēc mirušā radinieku teiktā, cietuma priekšnieks viņiem neesot iedevis nekādus dokumentus, arī doties uz morgu atpazīt Aleksandru neesot ļāvis. Kad mirušā radinieki ir paprasījuši viņa personīgās mantas, viņiem atnesta vien dzīvokļa atslēga.

Tuvinieki Aleksandru apglabājuši 27.jūnijā, bet vēstuli no Daugavpils cietuma saņēmuši dienu vēlāk, 28.jūnijā.

Cietuma priekšnieks Aleksandra tuviniekiem paskaidrojis, ka vēstule par Aleksandra nāvi viņiem izsūtīta savlaicīgi, un norādījis, ja tuvinieki nebūtu ieradušies pēc vīrieša, mirušo būtu apglabājis cietums.

Parfenovičs sacīja, ka mirušā vīrieša radiniekiem joprojām esot daudz jautājumu tiesībsargājošajām institūcijām, tostarp, kāpēc viņiem savlaicīgi nav sniegta informācija par notikušo, kur palikuši 2000 latu, kas viņam bijuši, kad dēls iesēdies taksometrā, kāpēc, ieslogot kamerā, viņam nav atņemtas kurpju auklas, kā to pieprasa likums.

Pēc radinieku rīcībā esošās informācijas, Aleksandrs cietumā ir redzēts piekauts, klibojošs. Savukārt cietuma priekšnieks radiniekiem neesot paskaidrojis, kādā stāvoklī aizturētais nogādāts cietumā, kā arī nav izsniedzis viņiem tiesu medicīnas eksperta slēdzienu.

Ieraugot vīrieša līķi tikai kapos, radinieki pamanījuši, ka Aleksandram bijuši izsisti zobi, seja saskrāpēta, zem acīm zilumi, nav bijušas arī dzimumzīmītes.

Lai gūtu skaidrību par notikušo, Aleksandra radinieki vēlas jaunu ekspertīžu nozīmēšanu.

Latvijā

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.

Svarīgākais