Par Jūrmalas pilsētas priekšsēdētāju ievēlēts Juris Visockis

© f64

Šodien domes ārkārtas sēdē par Jūrmalas pilsētas priekšsēdētāju ievēlēts pašvaldības deputāts Juris Visockis (V), informēja Jūrmalas pilsētas pašvaldības pārstāve Veronika Ramāne.

"Par" balsoja deviņi deputāti, bet atturējās pieci deputāti.

Visockis pēc izglītības ir ekonomists un darbojas domes Transporta un komunālo lietu komitejā, liecina mājaslapā "www.jurmala.lv" publicētā informācija.

Kā ziņots, šodien tika izsludināta sēde, lai lemtu par Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja amata ieņēmēju pēc iepriekšējā mēra Gata Trukšņa (ZZS) atbrīvošanas.

Jau ziņots, ka vakar, 2.aprīlī, Jūrmalas domes deputāti ārkārtas sēdē balsojot nolēma atbrīvot no amata Jūrmalas domes priekšsēdētāju Truksni. Par Trukšņa atbrīvošanu no amata balsoja astoņi deputāti, pret nebija neviena, bet četri deputāti balsojumā atturējās.

Truksnis sev nelabvēlīgo balsojumu lielā mērā saista ar deputātu sadrumstalotību un viņu iespaidojamību. No amata gāztais mērs uzskata, ka savu politiku pilsētas attīstībai varēs daudz vieglāk realizēt pēc jūnijā paredzētajām pašvaldību vēlēšanām. Pēc amata zaudēšanas Truksnis solīja strādāt kā deputāts, lai realizētu savas iniciatīvas jūrmalnieku labā.

Līdz ar Trukšņa atbrīvošanu no Jūrmalas mēra amata priekšvēlēšanu cīņa pilsētā būs daudz godīgāka, uzskata Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis ("Reģionu alianse").

Lai gan Dzenītis bija viens no astoņiem deputātiem, kuri martā parakstīja iesniegumu par Trukšņa atbrīvošanu no mēra amata, šodienas balsojumā viņš nevarēja piedalīties, jo atrodas ārpus Latvijas. Neraugoties uz to, Dzenītis ir gandarīts par domes pieņemto lēmumu.

Deputāts norāda, ka ir svarīgi, lai šodienas Jūrmalas domes balsojums būtu kā mācība arī citām Latvijas pašvaldībām. "Pašvaldība nav savrupa kņaziste, kuru vada kaut kāds vietvaldis. Mūsu valstī nav likumos atrunāta kaut kāda īpašā mēra vara, mums ir pilsētas domes un nevis pilsētas priekšsēdētājs, un dome ir kolektīvs, kuru ievēlējuši pilsētas iedzīvotāji. Domes priekšsēdētāja uzdevums ir nodrošināt šī ievēlētā kolektīva kopīgo darbību, nevis uzurpēt varu sev vienpersoniski," sacīja Dzenītis.

Latvijā

Daži simti tūkstoši Latvijas cilvēku saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm izmanto e-adresi, tomēr daļa no viņiem jau iedzīvojusies nepatikšanās, vēsta 360TV Ziņas. Laikus neapstiprinot savu e-pastu paziņojumu saņemšanai, vairāki cilvēki kopš pavasara nav saņēmuši informāciju par kādu pārkāpumu un tagad soda naudās spiesti maksāt lielas naudas summas.

Svarīgākais