Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) nolēmusi nerīkot 5.jūlijā iepriekš plānoto akciju "Diena bez sabiedriskā transporta", šodien žurnālistiem paziņoja LPPA prezidents Pēteris Salkazanovs.
Satiksmes ministrs Aivis Ronis šorīt izteica cerību, ka pasažieru pārvadātāji tomēr izšķirsies nerīkot streiku vai kādas citas protesta akcijas.
Intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" Ronis norādīja, ka ierobežotā budžeta apstākļos valdība ir darījusi visu iespējamo, lai atbalstītu pasažieru pārvadātājus.
Satiksmes ministrs cer, ka arī turpmāk starp valdību un pasažieru pārvadātājiem būs konstruktīvas sarunas. Valdība pērn dotos solījumus ir izpildījusi, un arī pasažieru pārvadātāji piekrituši, ka nepieciešams panākt caurspīdīgumu aprēķinos par nepieciešamo valsts atbalstu pārvadātājiem.
Ronis atzina, ka joprojām būtiska problēma ir nelegālie pasažieru pārvadājumi, kas legālajiem uzņēmumiem sašaurina jau tā mazo klientu loku. Saeima kavējas izdarīt izmaiņas likumos, lai šo situāciju atrisinātu.
Jau ziņots, ka valdība 12.jūnijā noteica, ka Finanšu ministrijai, sagatavojot likumprojektu par grozījumiem likumā par valsts budžetu 2012.gadam, jāparedz Satiksmes ministrijas papildu dotācija zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem 3,1 miljona latu apmērā, lai segtu iepriekš plānoto pasākumu neīstenošanas rezultātā radušos zaudējumus sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem.
15.maijā LPPA iesniedza valdībai prasības, kuras skar pasažieru pārvadājumu finansēšanu. Kā biznesa portālam "Nozare.lv" skaidroja LPPA direktors Ivo Ošenieks, valdībai ir jāpieņem lēmumi par pārvadātāju finanšu stabilizāciju un jāmaina naudas finanšu plūsma. Tas nozīmē, ka līdzekļi, kas bija paredzēti gada beigām, ir jānovirza pirmā ceturkšņa pārvadātāju zaudējumu segšanai.
Ošenieks norādīja, ka valdībai steidzami jāatrod līdzekļi vietējiem pārvadātājiem 750 000 latu apmērā, lai uzņēmēji varētu norēķināties par pagājušo gadu. "Tarifu kāpums, kas noteikts starppilsētu pārvadājumos no 1.aprīļa, sevi neattaisnos, līdz ar to nekādas 1,8 miljonu latu ekonomijas nebūs. Lai gada beigās nebūtu dziļā bedrē, jāatrisina šie jautājumi," uzsver Ošenieks.
Tāpat līdz 1.augustam Satiksmes ministrijai esot jāiesniedz pieprasījumi Ministru kabinetam par papildu līdzekļu 8,2 miljonu latu apmērā piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai varētu nosegt pērnā gada valsts neatmaksātās zaudējumu kompensācijas un varētu segt šā gada zaudējumus.
Šogad kopējais dotācijas apjoms sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem, salīdzinot ar 2011.gadu, ir samazināts par pieciem miljoniem latu jeb 10%. Pēdējo četru gadu laikā finansējums ir sarucis no 74,4 miljoniem latu 2008.gadā līdz 46,5 miljoniem latu 2012.gadā.