Šā gada sākumā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā dažādu savainojumu dēļ vērsušies 54 bērni, kas traumas guvuši slēpojot vai snovojot, liecina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas apkopotā informācija.
Slēpošanas eksperti uzskata, ka traumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem mazinājies.
Lai arī strauji tuvojas pavasaris, kaislības uz kalniem un slēpošanas trasēs vēl nerimst. Proti, skolēnu brīvdienās daudzviet izveidoti īpaši piedāvājumi skolēniem: piemēram, inventāra noma – četri lati uz četrām stundām. Šādai aktivitātei parasti seko arī traumas.
Apdrošināšanas sabiedrība Balta veikusi slēpošanas trašu aptauju, noskaidrojot, ka, salīdzinot ar pagājušā gada sākumu, šogad vairāk traumas guvušas sievietes un mazi bērni. «Kontaktējāmies ar visu Latvijas kalnu pārstāvjiem, bet kvalitatīvas atbildes saņēmām no trim – Milzkalna, Žagarkalna un Baiļu kalna,» norādīja Baltas komunikācijas vadītāja Ilze Rassa. Šī pati aptauja parādījusi, ka lietuvieši uz kalna gūst traumas vairāk nekā Latvijas valstspiederīgie.
Traumu gadījumos uz kalniem cietušos bērnus nogādā slimnīcā. «2012. gada pirmajos mēnešos no 1. janvāra līdz 11. martam kopējais gūtais traumu skaits ir 2763, no kuriem 54 bērni traumas guvuši slēpojot vai snovojot, 86 bērni braucot, šļūcot no kalna ar ragaviņām vai pūšļiem, kā arī 85 bērni traumas guvuši slidojot. Traumu raksturs ir dažāds – tie ir muguras, galvas sasitumi, roku, kāju sasitumi vai lūzumi, kā arī sistas brūces sejā,» Neatkarīgajai sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Romēna Namniece. Atsevišķi gan nav izdalīts, cik no traumētajiem bērniem ir bijuši lietuvieši. «Par ārzemniekiem ir zināms, ka 2011. gadā stacionārā ārstējušies 128 bērni, savukārt 2012. gada pirmajos trijos mēnešos ir bijuši 18 pacienti,» norāda R. Namniece.
«Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, traumu ir daudz mazāk,» norāda atpūtas kompleksa Milzkalns direktors Viesturs Ošenieks. Viņš nepiekrīt, ka palielinājies traumēto sieviešu un bērnu skaits. «Dodoties uz trasi ar bērniem, vecākiem ir jāizvērtē, ka tas ir bīstams atpūtas veids, mēs nevienu brīdi nesakām, ka tas ir drošs. Turklāt bērnam visu laiku jābūt vecāku uzraudzībā,» uzsver V. Ošenieks.
Slēpošanas sezona vēl rit pilnā sparā visu šo nedēļu. Ja pavasaris tik ātri neattrauksies, tad, iespējams, slēpošanas prieki varētu turpināties arī nākamnedēļ. Vairāk informācijas www.slalom.lv.