Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) glābējsilītē pirmdienas vakarā ielikta meitenīte Kopš savas darbības uzsākšanas, glābējsilītēs visā Latvijā ir atstāti 13 bērni, no kuriem 10 atstāti Rīgā.
"Baby Box" projekta vadītāja Laura Zvirbule stāsta: "Vecāki savu bērnu var atgūt atpakaļ sešu mēnešu laikā. Viņiem par saviem līdzekļiem ir jāveic DNS tests, kura izmaksas ir 300 lati, kā arī jāveic visas formalitātes dzimtsarakstu nodaļā. Pēc tam izskatot iemeslus, kādēļ bērns ir nonācis glābējsilītē, bāriņtiesa lemj, vai bērnu var atdot vecākiem." Tomēr līdz šim neviena no atstāto bērnu mātēm šo procesu nav veikusi.
Pēc tam sešu mēnešu laikā notiek pirmsadoptācijas periods, kura laikā var parādīties bērna īstie vecāki. Ja tie neparādās, tad bērns tiek atdots audžuvecākiem.
Visi 12 līdz šim glābējsilītē nonākušie bērni ir adoptēti.
Glābējsilītes Latvijā darbojas kopš 2009. gada 8. septembra. Kopā ir četras glābējsilītes – Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un Ventspilī. Šogad martā plāno atklāt piekto glābējsilīti Valmierā, Vidzemes slimnīcā.
Glābējsilītes atrašanās vietas noteica šādi: Rīgā, jo tā ir galvaspilsēta, Liepājā, jo pilsētā tika konstatēts vislielākais mirušo jaundzimušo skaits, Daugavpilī, jo "Baby Box" ir nepieciešami katrā Latvijas reģionā, un Ventspils "Baby Box" ir Ventspils Naftas Termināla dāvana.