Uzbrukums mūziķim Horenam Stalbem: Policija ziņo par jaunumiem

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Valsts policija aizturējusi un tiesa apcietinājusi kādu jaunieti, kurš tiek turēts aizdomās par uzbrukumu mūziķim Horenam Stalbem, noskaidroja aģentūra LETA.

Policisti 2. maijā aizturēja 2003. gadā dzimušu vīrieti, kurš bija iesaistīts 13. aprīlī degvielas uzpildes stacijā Dobelē notikušajā konfliktā, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē.

Zemgales rajona tiesa 3. maijā vīrietim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Viņš atzīts par aizdomās turamo pēc Krimināllikuma panta par vidēja smaguma miesas bojājuma tīšu nodarīšanu.

Jau ziņots, ka šī konflikta laikā tika nodarīti miesas bojājumi 1971. gadā dzimušajam Stalbem.

Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Aizturētais vīrietis jau iepriekš bijis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī par nodarījumiem, kas vērsti pret personas veselību.

Jau ziņots, ka Stalbe pēc konflikta vērsās medicīnas iestādē, kur saņēmis palīdzību. Grupas "Riga Reggae" solists žurnālam "Privātā Dzīve" norādījis, ka uzbrukuma rezultātā viņam ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums un izkustināti kakla skriemeļi.

Stalbe Dobelē 12. aprīlī ieradies kopā ar kolēģi Kristapu Strūbergu. Pēc pasākuma ar Strūbergu devušies uz vietējo benzīntanku pēc karstmaizītēm. Kad ēdiens pasūtīts, degvielas uzpildes stacijā uzradušies vairāki "ne pārāk viesmīlīgi" puiši, vēsta žurnāls.

Viņi meitenei, kas gatavoja maizītes, veltījuši ļoti rupjus epitetus. Mūziķi palūguši uzvesties pieklājīgi, līdz Stalbem, kurš, pēc paša stāstītā, tobrīd tirdzniecības zālē pētījis preces, agresori uzbrukuši no aizmugures.

Strūbergam agresori nav uzbrukuši, bet uzreiz aizmukuši, vēsta žurnāls.

Latvijā

Pirms mēneša Saeimā ieradās ķīniešu delegācija. Ar tiem tikās vairāki deputāti, no sadarbības grupas ar Ķīnas parlamentu. Vairums no tiem gada sākumā devās pretrunīgi vērtētajā Pekinas sponsorētajā braucienā uz lielvalsti. Viņi uzklausīja prezentācijas un filmu par dzīvi Tibetā. Nepieminēti gan palika Ķīnai veltītie pārmetumi par cilvēku piespiedu pārvietošanām un pat spīdzināšanām reģionā, par ko cilvēktiesību aizsardzības organizācijas ziņo jau gadiem. Tikšanās tagad tiek izmantota lielvalsts propagandai, pasniedzot to, kā Latvijas atbalstu Tibetas jautājumā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Svarīgākais