Sestdien Zemes stundā piedalīsies daudzas Latvijas pašvaldības

Sestdien daudzviet pasaulē notiekošās Zemes stundas norisēm, pievēršot uzmanību klimata pārmaiņām, Latvijā līdz šim pieteikušās 33 pašvaldības, aģentūrai BNS pastāstīja Pasaules Dabas fonda pārstāve Edīte Husare.

Kopumā gan akcijā piedalīsies vairāk pašvaldību, taču ne visas no tām savu dalību pieteiks oficiāli.

Akcijā, tāpat kā iepriekšējos gados, tiks izslēgts pašvaldību un valsts iestāžu ēku un citu atpazīstamu objektu apgaismojums, kā arī samazināts apgaismojums ielās. Arī šogad akcijā piedalīsies Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Pasaules Dabas fonds sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Zaļo jostu organizēs tematisku koncertu "NABAKLAB" no plkst.19, kur katrs varēs izliet īpašo Zemes stundas sveci. Vēlāk ap plkst.20.15 koncerta klausītāji aicināti kolektīvi doties pie Brīvības pieminekļa, lai vērotu, kā nodzisīs tā apgaismojums. Šajā mirklī akcijas dalībnieki aicināti aizdedzināt pašu darinātās sveces un novietot tās pie Brīvības pieminekļa, veidojot Zemes stundas simbolu "60+".

Jau zināms, ka arī šogad uz stundu izslēgs Rīgas pils torņa, Televīzijas torņa, Dzelzceļa tilta, Saeimas mājas, Brīvības pieminekļa un citu iestāžu apgaismojumu. Precīzāks saraksts par objektiem Rīgā, kuru apgaismojumu izslēgs akcijas laikā, gaidāms trešdien.

Jau vēstīts, ka pērn Zemes stundā piedalījās kopumā 47 Latvijas novadu pašvaldības, bet visā pasaulē akcijā piedalījās simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 128 valstīs 4000 pilsētās.

Pērn Zemes stundā apgaismojums tika izdzēsts Rīgas pils Triju Zvaigžņu un Svētā gara tornī, vienlaicīgi uz stundu tika samazināts apgaismojums arī Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē, tika izslēgts Saeimas nama, komisiju un frakciju ēku apgaismojums. Galvaspilsētā uz vienu stundu tika izslēgts apgaismojums pie Brīvības pieminekļa, Rātsnama un Melngalvju nama un Rātslaukumā.

Zemes stunda ir Pasaules Dabas fonda organizēta pasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu atbalstu aktīvai rīcībai pret klimata pārmaiņām.

2007.gadā Zemes stunda sākās kā vienas pilsētas - Sidnejas - iniciatīva, kurā piedalījās 2,2 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu. Nākamajā gadā Zemes stunda jau izvērtās par globālu pasākumu, iesaistoties aptuveni 50 miljoniem cilvēku 35 pasaules valstīs.