Piektdien dzēsti seši ar labības novākšanu saistīti ugunsgrēki

© Ģirts Ozoliņš/F64

Turpinoties aktīvai ražas novākšanai no laukiem, piektdien Latvijā dzēsti pieci ar labības pārstrādi saistīti ugunsgrēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Rēzeknes novada Ozolaines pagastā dega kombains viena kvadrātmetra platībā.

Tukuma novada Pūres pagastā dega siena prese un salmi 109 kvadrātmetru platībā.

Limbažu novada Umurgas pagastā graudu žāvēšanas kamerā dega graudi un graudu pelavas 25 kvadrātmetru platībā.

Jelgavas novada Platones pagastā dega labības rugāji 20 kvadrātmetru platībā.

Kuldīgas novada Kurmāles pagastā dega rugāju lauks un vieglā automašīna 800 kvadrātmetru platībā.

Savukārt Valmieras novada Sēļu pagastā dega labības rugāji trīs hektāru platībā un elektrības stabs.

Kā norāda VUGD, šādu ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem.

Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā vai graudos, tos aizdedzinot.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais