Nebūtu taisnīgi nodokļu maksātājiem segt repatriācijas izmaksas, norāda ministrs

© Pixabay

Nebūtu taisnīgi nodokļu maksātājiem segt repatriācijas izmaksas, žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

"Vakardien LTV ar zināmu izbrīnu klausījos kādas tūrfirmas vadītājas kritiku, ka valdība ir slēgusi gaisa telpu. Kaut gan jāsaka, ka bija izsludināts 48 stundu intervāls. Paskatieties, ko darījušas citas valstis! Slovēnija šodien no rīta paziņoja, ka slēgta robeža ar Itāliju un Austriju," uzsvēra ministrs.

Tāpat viņš atgādināja, ka ceļotāji laicīgi tika aicināti pārdomāt savus ceļošanas plānus vai atteikties no tiem.

Runājot par valstspiederīgajiem, Rinkēvičs norādīja, ka šo cilvēku kontingents ir ļoti dažāds. "Mums nav labas atbildes, bet es nedomāju, ka būtu taisnīgi, ka nodokļu maksātāji segtu izdevumus atsevišķām grupām, kuras nav bijušas gana apzinīgas. Bet, protams, ir bijušas grupas, kas bijušas apzinīgas un nav vainīgas pie radušās situācijas," sacīja ministrs.

Tāpat ministrs vēlējās atturēties runāt par kompensācijām, jo viņš nevar to ne nolemt, ne ietekmēt. Tomēr viņš aicināja ievērot divas svarīgas lietas - cilvēki ir dažādi, no vienas puses ir tie, kas vēlas atgriezties, jo ne visi ir izmantojuši pēdējā mirkļa labo piedāvājumu, bet esot arī tādi, kas rīkojās tieši tā.

"Mums ir cilvēki, kas tiešām cenšas atgriezties, jo ir studējuši un nav braukuši prom brīdī, kad mēs visos iespējamos veidos lūdzām cilvēkus atturēties vai rūpīgi izvērtēt savus ceļojumus," uzsvēra ministrs.

Tāpat viņš norādīja vēl uz kādu negatīvu tendenci - var novērot, ka daudzi cilvēki, kas atgriezušies Latvijā, neievēro obligāto divu nedēļu pašizolāciju. "Tas attiecas uz visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas atgriezušies valstī no citas valsts jebkādā veidā. Divu nedēļu pašizolācija ir obligāta visiem. Tas ir mūsu pašu labā," uzsvēra Rinkēvičs.

Kā ziņots, 14.martā, izsludinot valstī ārkārtējo situāciju, ir noteikts, ka personām un kontaktpersonām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas, obligāti jāveic īpaši piesardzības pasākumi, tostarp 14 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts vai teritorijas jānovēro savu veselības stāvokli, divas reizes dienā mērot ķermeņa temperatūru.

No 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiks apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi, kā arī tiks slēgta Latvijas ārējā robeža. Ierobežojumi netiks attiecināti uz kravu pārvadājumiem.

Svarīgākais