Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkursā saņemti astoņi pieteikumi

© Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkursā saņemti astoņi projektu pieteikumi, informēja Rīgas domē.

Lai iegūtu arhitektoniski augstvērtīgu un funkcionāli pārdomātu Dailes teātra publiskās ārtelpas risinājumu, domes Īpašuma departaments no 16. janvāra līdz 5. martam bija izsludinājis metu konkursu zemesgabaliem Brīvības ielā 75 un Šarlotes ielā 5.

Metu konkursa žūrijas komisija iesniegtos projektu pieteikumus atvērs ceturtdien, 7. martā, Rīgas domes Īpašuma departamenta 219. kabinetā. Klātienē ar atvērtiem projektu pieteikumiem iepazīties varēs plkst. 12.45.

Dailes teātra teritorija labiekārtojuma metu konkursa komisiju vada Kultūras ministrijas arhitektūras eksperts Jānis Dripe. Komisijas priekšsēdētāja vietnieks ir Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs (GKR).

Komisijas sastāvā ir Valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi" valdes locekle Kitija Gruškevica, VSIA "Dailes teātris" direktors Andris Vītols, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes priekšnieks Juris Dambis, Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Viesturs Brūzis, kā arī arhitekti - Ineta Tumaševska, Jānis Lejnieks, Ieva Zībarte un Daiga Veinberga.

Teritorija pie Dailes teātra daļēji ir gan valsts, gan pašvaldības īpašums - teātra skvēra daļa Bruņinieku ielas pusē un Brīvības ielas pusē līdz teātra kasēm ir Valsts nekustamie īpašumi pārvaldībā, atlikusī daļa Brīvības ielas pusē - no kasēm līdz Matīsa ielai - Rīgas pašvaldības īpašumā.

Skvērs pie Dailes teātra ir Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorija. Skvērs izveidots 1976. gadā, kad šajā vietā uzbūvēja Dailes teātra ēku. 1999. gadā skvērā atklāja māksliniekam Voldemāram Irbem veltītu pieminekli. Pašvaldība plāno teritorijas atjaunošanas darbus realizēt līdz Dailes teātra 100. gadadienai - 2020. gada novembrim.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais