Šteinbuku apstiprina Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatā

 
©F64 Photo Agency

Saeima šodien Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatā apstiprināja līdzšinējo Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Innu Šteinbuku.

Šteinbuka bijusi Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja, iepriekš arī strādājusi dažādos amatos Eiropas Komisijā, kā arī bijusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētāja un finanšu ministra padomniece.

Kopumā uz šo amatu izvirzīti divi kandidāti - Šteinbuka un uzņēmējs Aivars Veiss (LRA).

Par kandidātiem uz šo amatu deputāti balsoja ar vēlēšanu zīmēm. Šteinbukas kandidatūru atbalstīja 54 deputāti, bet Veisu - 15 parlamentārieši.

Šteinbuku šim amatam virzīja valdošās koalīcijas partiju pārstāvji, bet Veisu - Latvijas Reģionu apvienība.

Iepriekš Fiskālās disciplīnas padomē pēc apstiprināšanas Latvijas Bankas padomes locekļa amatā atstājis Mārtiņš Kazāks.

Padome strādā sešu locekļu sastāvā, no kuriem trīs izvirzīti pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra priekšlikuma, bet trīs - pēc vismaz desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Padomes locekļus amatā apstiprina Saeima uz sešiem gadiem, un viens un tas pats loceklis amatu padomē var ieņemt ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas.

Fiskālās disciplīnas padome ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas izveidota Fiskālās disciplīnas likuma ievērošanas uzraudzībai. Padome darbu uzsākusi 2014.gada janvārī.