Latvijas simtgadei veltītajos Dziesmu un deju svētkos ar Samsung viedajiem pulksteņiem, Gear Fit2 Pro un Gear S3, tika mērīti svētku dalībnieku veiktie kilometri un skaitīti noietie soļi. Vairāki dziedātāji, dejotāji, diriģents, žurnālists un paši organizatori sacentās svētku intensitātes mērījumos, lai noskaidrotu, kurš nedēļas laikā pievarējis vislielāko attālumu.
Iegūtie rezultāti liecina, ka visvairāk soļu speruši tieši Dziesmu un deju svētku organizatori, bez kuru ieguldījuma svētki nebūtu izdevušies tik ievērības cienīgi. “Svētku laikā viedpulkstenis bija lielākais palīgs, kad kustībā starp vairākām norises vietām varēja redzēt ne tikai noietos kilometrus, bet arī ienākošos zvanus”, stāsta publiskās skatīšanās koordinatore un pasākumu projektu vadītājas asistente Dace Grante, kas visu svētku garumā nogāja 214’982 soļus, mērojot ap 20 kilometriem dienā.
Visgarāko distanci mēroja brīvprātīgo vadītājas asistente, kas kopā veica 206 kilometrus: 93 kilometrus ar kājām, 113 - ar velosipēdu, ik dienu pārvietojoties no vienas pasākuma vietas uz citu.
Atbildot uz jautājumu, kurš ir aktīvāks - dziedātājs vai dejotājs, rezultāti skaidri norāda, ka vienā dienā visvairāk soļu sper tieši dejotājs. Ar iespaidīgu skaitu tautas deju ansambļa “Rotaļa” dejotājs vienā dienā spēris un izdejojis pat 35’620 soļu, kopumā nedēļas laikā mērojot 145 kilometrus.
Dziedātāji veikuši īsāku distanci, bet ne ar mazāk iespaidīgiem skaitļiem. Visu svētku laikā kordziedātāji ir spēruši vismaz 126’000 soļu un nogājuši vismaz 80 kilometrus.
Aktivitātes dalībnieki kopā mērojuši vairāk kā 1000 kilometru, kas gandrīz pielīdzināms attālumam no Rīgas līdz Berlīnei. Ja visu Dziesmu un deju svētku dalībnieku nostaigāto attālumu saskaitītu kopā, tad sanāktu, ka svētku laikā dalībnieki nogājuši aptuveni 5’438’560 kilometrus, kas atbilst 135 reizēm apkārt zemes lodei!