5. maijā pie Brīvības pieminekļa palaidīs gaisa balonus

5.maijā visā Eiropā tiek atzīmēta eTwinning 5 gadu jubileja un par godu šim notikumam gan Centrālais atbalsta dienests Briselē, gan katras valsts nacionālā eTwinning atbalsta dienesta komanda rīko dažādus pasākumus.

Latvijas eTwinning Nacionālais atbalsta dienests organizē akciju – piepūšamo balonu apzīmēšanu un palaišanu, kas notiks 5.maijā no plkst. 12.00 līdz 13.00 pie Brīvības pieminekļa.

Pasākumā piedalīsies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvji, Comenius programmas īstenotāji, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, kā arī bērni un skolotāji no skolām, kas aktīvi piedalās eTwinning projektu realizēšanā.

eTwinning ir Eiropas Savienības rīcības programmas mūžizglītības jomā projekts, kas izveidots 2004.gadā ar mērķi organizēt sadarbību starp Eiropas skolām, kopīgi realizējot projektus mācību procesa ietvaros ar informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) palīdzību. Projektā piedalās visas Eiropas Savienības dalībvalstis. Nozīmīgs akcents tiek likts arī uz savstarpējas komunikācijas attīstīšanu, tādējādi papildus motivējot bērnus apgūt arī svešvalodas.

No Latvijas puses projektu koordinē Izglītības un zinātnes ministrijas izveidotais Nacionālais atbalsta dienests. eTwinning centralizēto aktivitāšu koordinēšanu veic projekta Centrālais atbalsta dienests Briselē. Šis dienests uztur eTwinning portālu, kas ietver milzīgu partneru reģistru ar partneru meklēšanas forumu, datu bāzi ar projektiem, projektu sagatavēm, izmantojamo IKT rīku kopumu.

Programmas īstenošanas ietvaros notiek arī projektu kvalitātes izvērtēšana. Ikviens projekts var tikt pieteikts Nacionālajam kvalitātes sertifikātam – dokumentam, kas apliecina, ka projekts atbilst kvalitātes kritērijiem, kur nozīmīga ir tā pedagoģiskā vērtība. Ja projekts kvalitātes sertifikātu nacionālajā līmenī ir ieguvis arī partnervalstīs, tam automātiski tiek piešķirts Eiropas kvalitātes sertifikāts. Katru gadu notiek arī projektu konkursi – gan nacionālā, gan Eiropas līmenī. Iesaistoties eTwinning, skolotājiem ir iespēja piedalīties nacionāla līmeņa pasākumos – konferencēs, salidojumos, bet aktīvākie tiek izvirzīti dalībai skolotāju Profesionālās attīstības semināros, kas notiek kādā no Eiropas valstīm.

Līdz 2010.gada aprīlim Latvijā eTwinning ir reģistrētas 511 skolas un šajā mācību gadā aktīvi darbojas 157 projekti. Kopumā Eiropā eTwinning projektā ir reģistrēti 88 724 dalībnieki.

Svarīgākais