Policija atradusi iespaidīgu bēgšanu sarīkojušā vadītāja motociklu

© F64

Policija Mārupes apkaimē atradusi motociklu, kura vadītājs pagājušās nedēļas nogalē sarīkojis iespaidīgu bēgšanu no likumsargiem pa Pārdaugavas ielām.

Pirmdienas vakarā policijas ekipāža Pārdaugavā pamanījusi motociklu, kurš atļauto 70 kilometru vietā traucies ar 140 kilometriem stundā lielu ātrumu. Uz policijas prasībām apstāties motocikla vadītājs nereaģēja un sākās bēgšana, kurā ātrums turpināja palielināties, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte un Valsts policijas Rīgas reģiona Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs.

Motociklistam gan izdevās no policijas aizbēgt, taču pašvaldības policija nebojāto motociklu naktī uz otrdienu atrada Mārupes apkaimē, Kantora ielā. Motocikls pēcāk tika nogādāts Valsts policijas stāvlaukumā.

Par ātruma pārkāpšanu un nepakļaušanos policijas prasībām tika sākta administratīvā lietvedība. Par šādu ātruma pārkāpumu var piemērot 540 līdz 680 eiro lielu naudas sodu un tiesību atņemšana uz gadu. Motocikla īpašnieks policijai ir zināms, taču policija skaidro, vai viņš atradies pie stūres vai arī tā bijusi cita persona, norādīja Pumpurs.

Atbilstoši policijā esošajai kārībai šādos bēgšanas gadījumos tiek paziņots dežūrdaļai, kura palīdz koordinēt bēgļa apturēšanu. Motociklista aizturēšanā bijušas iesaistītas aptuveni piecas policijas ekipāžas.

"Nevajag koncentrēties tikai uz ātrumu, jo šobrīd policija vēl nevar pateikt, vai ātruma pārkāpums bija iemesls bēgšanai. Varbūt apakšā bija noziegums vai kāds cits iemesls, tāpēc skaidrosim cēloni šādai rīcībai," uzsvēra Pumpurs. Viņš piebilda, ka gadījumā, ja motociklists bija reibumā, tad to vairs neizdosies pierādīt, tomēr viņš šaubās, vai šāda braukšanas maniere ir iespējama dzērumā.

Vaicāts, vai policisti nav nepamatoti riskējuši, sekojot bēglim, Pumpurs atbildēja, ka policisti tāpat kā karavīri un ugunsdzēsēji savas profesijas īpatnības dēļ teju katru dienu riskē ar dzīvību. Šajā gadījumā policisti izvērtēja situāciju un nepielietoja galējas apturēšanas metodes - taranēšanu vai riepu sašaušanu. "Ja būtu skaidri zināms, ka bēglis ir smaga nozieguma izdarītājs, tad noteikti tiktu taranēts. Tas, kurš apdraudēja savu un citu satiksmes dalībnieku dzīvību, ir tikai motocikla vadītājs. Turklāt ceļi ir bedraini un bēgšana notika diennakts tumšajā laikā," piebilda Pumpurs.

Aizdomās par lietas materiālu, proti, policijas automašīnas video ieraksta nopludināšanu internetā Valsts policijā ir sākta dienesta pārbaude, norādīja Grāvīte. Pumpurs gan paskaidroja, ka iespēja tiešsaistē pieslēgties policijas automašīnā esošajām kamerām ir arī policistiem ne tikai no dežūrdaļas. Lai arī nereti policija pakaļdzīšanās video sabiedrisko attiecību nolūkos ievieto internetā, šoreiz tas ir noticis nesaskaņoti.

Sabiedrības ievērību izpelnījies internetā ievietots, visticamāk, pašu policistu ar telefonu no datora pārfilmēts motociklam sekojošās policijas automašīnas video. No video izriet, ka pakaļdzīšanās ilgusi aptuveni desmit minūtes. Uz motocikla atrodas arī pasažieris un bēgļi lielā ātrumā pārvietojas, pārkāpjot satiksmes noteikumus.

No video izriet, ka bēgļu apturēšanai izmantotas vairākas policijas automašīnas un kādā brīdī bloķēta pat iela, taču par mata tiesu motociklam izdevās izvairīties no likumsargiem, kas izkāpa no policijas busiņa. Vēlāk, motociklam izbraucot uz veloceliņa, policijas automašīna bēgļiem pārstāja sekot.

Latvijā

Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrība (LMZKB) un vairākas radošo nozaru organizācijas aicina noteikt viena gada moratoriju to pieminekļu pārvietošanai, kas tiek pamatota ar totalitāro režīmu slavināšanu, šajā laikā aicinot diskutēt par kultūrvides pārmaiņām.

Svarīgākais