Vēl viena traģiska ziņa sasniegusi sabiedrību – šonedēļ Liepājā, meža masīvā, atrasts zīdainīša līķis. Šonedēļ tas ir jau otrs gadījums, kad atklātībā nonāk informācija par tikko dzimuša mazuļa nāvi.
Ceturtdien pēc pulksten četriem pēcpusdienā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde saņēma informāciju par to, ka Liepājā, zemes ceļa malā meža masīvā apmēram 700 metru attālumā no 14. novembra bulvāra, tika atrasts jaundzimušā līķis – meitenīte. Bērna mirstīgās atliekas uzgājusi kāda garāmgājēja, kura pa tālruni 112 informējusi policiju. Sākotnējā apskate liecina, ka zīdainītis varētu būt miris aptuveni pirms nedēļas, bet to noskaidros ekspertīzē. Sākts kriminālprocess visu notikušā apstākļu noskaidrošanai.
Šis nav pirmais gadījums pēdējā laikā, kad traģiskos, bet neskaidros apstākļos miruši zīdainīši. Pirms pāris dienām Limbažos atrasts miris zīdainis, kura māte no apkārtējiem centusies slēpt gan grūtniecību, gan bērna piedzimšanas faktu. Pašlaik tiek veikta izmeklēšana par notikušā apstākļiem. Apkārtējie par to uzzinājuši tikai no izmaiņām viņas izskatā. Policija nekomentē, cik ilgs laiks būs nepieciešams ekspertīzei, lai noteiktu, kā mazulis miris. Pirms diviem gadiem Neatkarīgā rakstīja, ka Aknīstē policija arī atrada divu zīdaiņu līķus sniegā uz balkona, taču, kā noskaidrojās, viņi bija miruši dzemdībās mājās un māte bija rīkojusies šoka stāvoklī. Tiesa, sieviete arī bija slēpusi grūtniecību.
"Šīs ziņas ir šausminošas, un ir ārkārtīgi smagi apzināties, ka šiem bērniem ir bijusi jāpārcieš tik liela nežēlība no to cilvēku puses, kuriem vajadzētu viņus mīlēt un lolot," Neatkarīgajai atzīst projekta Baby box – vieta bērna dzīvībai vadītāja Edīte Kaņepāja-Vanaga. Tomēr ekonomiskā situācija, kas nav labvēlīga ģimenēm, varētu būt tikai viens no iemesliem, kāpēc šādi noziegumi ir notikuši. "Lielāka varbūtība ir, ka tieši sievietes psihoemocionālais stāvoklis ir bijis izšķirošais faktors nozieguma veikšanai," uzsver E. Kaņepāja-Vanaga. Katra šāda situācija slēpj traģisku stāstu, kurā dažādu notikumu virkne ved pie šāda iznākuma. Fakts, kas parāda situācijas vislielāko bezizeju, ir tas, ka šīs sievietes nav atradušas nevienu cilvēku vai institūciju, kam varētu uzticēties vai vismaz uzticēt savu bērnu, saglabājot viņam dzīvību. "Kālab tas ir tā, to derētu pārdomāt ikvienai pašvaldībai Latvijā – vai mums pilsētā ir vieta, kur sieviete izmisumā var vērsties un, galvenais, kur viņa tiks saprasta, uzklausīta un nenosodīta?" aktuālu jautājumu uzdod viena no glābējsilītes idejas autorēm.
Tajā pašā laikā ir grūti spriest, vai glābējsilīte Limbažos un Liepājā būtu izglābusi tieši šos bērniņus, bet tā noteikti būtu palielinājusi iespēju šiem bērniem palikt dzīviem, jo tā būtu vēl viena alternatīva izmisušajai sievietei.
Pašlaik ir saziedoti 4000 latu, kuri tiks izlietoti nākamās glābējsilītes izveidei kādā reģionālajā pilsētā. Jau tuvākajā laikā būs skaidri zināms, kurā pilsētā tā tiks uzstādīta. Rīgas glābējsilītē līdz šim ievietoti divi mazuļi – puika un meitene, abi jau atraduši audžuģimenes.