NATO bez atturēšanas politikas nepieciešams arī aktīvi strādāt pie dialoga ar Krieviju, tā ikgadējās Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministru konsultāciju preses konferences laikā sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ziņo aģentūra Leta.
Ministrs klātesošajiem nesolīja "sensācijas un drāmas", uzsverot, ka ministru viedoklis ir vienots - Eiropai ir nepieciešams stiprināt aizsardzību un drošību, bet vienlaikus nepieciešams dialogs ar Krieviju.
Rinkēvičs sacīja, ka priekšlikumi bruņojuma kontroles jomā ir labs pamats diskusijai arī NATO. "Šeit būtiski meklēt ceļus, kādā veidā uzlabot drošības situāciju Eiropā, neatkāpjoties no mūsu pamatprincipiem. Tas viss gan vēl nenozīmē oficiālu sarunu sākšanu, pirms neesam paši vienojušies par atsevišķiem jautājumiem," izteicās Latvijas politiķis.
Turpinot sarunu par Ukrainu, ministrs kārtējo reizi norādīja, ka Normandijas formāts ir ļoti būtisks, lai turpinātu konstruktīvu situācijas deeskalāciju. "Diemžēl Minskas vienošanās tiek pārkāptas. Ja Minskas vienošanās netiek pildītas, būtu pāragri runāt par vienotu Eiropas politikas sankciju jomā pārskatīšanu," sacīja politiķis.
Tam piekrita arī Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, kurš izteicās, ka debates NATO samitā parādījušas skaidru viedokli - kopš Krimas aneksijas drošības situācija ir mainījusies. "Tādēļ uzskatām, ka Varšavā pieņemtie lēmumu ļāvuši mums veiksmīgi panākt apstiprinājumu par drošības situāciju NATO kopumā," sacīja ministrs.
Vācijas politiķis arī atzina, ka bijušas ļoti atklātas debates par nepieciešamo un to, kas vēl jādara, lai NATO valstis spētu reaģēt pret pastāvošajiem draudiem.
"Domāju, ka mums ir vienots viedoklis par to, ka jāstiprina savas aizsardzības centieni un mums jācenšas veicināt dialogu vai iesaistīšanos no citām valstīm. Tāpat jāpārliecinās, vai Krievija vispār vēlas censties kaut ko darīt. Lai neiznāk tā, ka tiekam pamesti," izteicās Vācijas ministrs.
Arī Igaunijas diplomāts Mati Mazikass atzina, ka šis nebūt nav vieglākais laiks ES, līdz ar to nepieciešams atjaunot tās iedzīvotāju uzticību. "Vislabāk to spējam izdarīt, ja cilvēkiem izstrādājam noteiktas un konkrētas lietas par drošību, apkarojam terorismu, bet arī tādās jomās kā vienotā tirgus stiprināšana," sacīja ministrs.
Igaunijas pārstāvis uzsvēra, ka līdzšinējā ES politika pret Krieviju ir pierādījusi savu spēku. "Nav jākaunas par to, kā ES ietur savu politiku," sacīja Mazikass.