Vasaras beigas ir laiks, kad pastiprināti migrē meža dzīvnieki. Tiem Ceļu satiksmes noteikumi ir sveši, tāpēc nereti notiek avārijas. Piemēram, pagājušajā nedēļā Daugavpils novada Skrudalienas pagastā divu aļņu dēļ no ceļa noskrēja pasažieru autobuss.
Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Jānis Baumanis stāsta, ka ziņas par avārijām, ko izraisījis dzīvnieks, tiek saņemtas bieži. "Ja esat notriecis kādu meža dzīvnieku, par to jāziņo policijai, kas pēc tam informē vietējo mežsaimniecību. Meža dienests nenodarbojas ar beigto dzīvnieku savākšanu, to dara ceļa uzturētājs. Mūs šie gadījumi interesē tikai statistikai," saka J. Baumanis. Visbiežāk gan vainīgie par negadījumu neziņo, bet paņem beigto dzīvnieku šašlikam vai karbonādei. Tas ir likuma pārkāpums, un par to draud atbildība par piesavināšanos vai dzīvnieku transportēšanu bez atļaujas. "Cilvēki negrib ķēpu un nakts melnumā bieži vien neziņo policijai. Tumsā grūti arī izsekot, ko kurš paņēmis. Par neziņošanu vēl nav sodīts neviens autovadītājs, taču par piesavināšanos gan sodi ir uzlikti. Tie ir, sākot no 20 līdz pat 250 latiem," saka J. Baumanis. Savukārt apdrošināšanas kompānijas If P&C Insurance pārstāve Līga Lētiņa uzsver – ja automašīnai ir KASKO apdrošināšana, tiek segti visi bojājumi, kas radušies sadursmes rezultātā. Protams, ja vien šoferis ievērojis atļauto braukšanas ātrumu un pie stūres sēdies skaidrā. "Ja dzīvnieks notriekts vietā, kur ir uzliktas brīdinājuma zīmes, tad jāmaksā sods no 25 līdz 100 latiem. Savukārt, ja negadījums noticis vietā, kur brīdinājuma zīmju nav, tiek sastādīts apskates protokols," saka L. Lētiņa.
Beigtus dzīvniekus izskalo arī jūra. Roņu pētnieks Valdis Pilāts stāsta, ka daži miruši roņi jūras krastā nav nekas neparasts – gada laikā Latvijas piekrastē izskalo pat vairākus desmitus šo dzīvnieku. Ja vienuviet būtu izskaloti apmēram desmit miruši roņi, tad gan būtu jāmeklē iemesls, kas ar šiem dzīvniekiem noticis. Ja jūras krastā ierauga beigtu roni, par to jāpaziņo pašvaldībai, kas dzīvnieku aizvedīs un apraks. Pludmali var atbrīvot arī paši iedzīvotāji. Savukārt, ja krastā gadās ieraudzīt dzīvu roni, tam nevajag pievērst īpašu uzmanību, saka Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes direktora vietnieks Nikolajs Liskins.