12.Saeimā, salīdzinot ar iepriekšējo parlamenta sasaukumu, ir pieaudzis deputātu izdarīto administratīvo pārkāpumu skaits, aģentūrai LETA pastāstīja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S).
Politiķis informēja, ka pašlaik Saeima ir lēmusi jau par desmit deputātu izdošanu administratīvai sodīšanai. Tāpat drīzumā tiks lems arī par parlamentārieša Hosama Abu Meri (V), Riharda Eigima (ZZS) izdošanu sodīšanai par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kā arī par deputāta Arta Rasmaņa (ZZS) izdošanu par interešu konflikta novēršanas likumā noteikto komercdarbības ierobežojumu neievērošanu, norādīja Orlovs.
Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) publiski paudis, ka veic pārbaudi par iespējamiem veselības ministra Saeimas deputāta Gunta Belēviča (ZZS) pārkāpumiem, neievērojot likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktos komercdarbības ierobežojumus.
Tikmēr iepriekšējā Saeimas sasaukuma darbības laikā trīs gados parlaments kopumā lēma par 15 deputātu izdošanu administratīvai sodīšanai, sacīja Orlovs. Viņš prognozēja, ka jau šogad 12.Saeima pietuvināsies šim skaitam.
Orlovs informēja, ka pašlaik no desmit izdotajiem deputātiem četri ir Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji, divi ir no "Vienotības" frakcijas, bet pa vienam - no Latvijas Reģionu apvienības un "No sirds Latvijai".
Visvairāk - piecos gadījumos - deputāti sodīti saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, trīs gadījumi saistīti ar iespējamo interešu konfliktu, bet vēl divi ar valsts amatpersonu deklarācijas aizpildīšanu, sniedzot nepareizus datus.
Trīs reizes Saeima lēma par Belēviča izdošanu administratīvai sodīšanai, bet pārējie politiķi - Veiko Spolītis, Juris Vectirāns (ZZS), Raimonds Bergmanis (ZZS), Kārlis Seržants (ZZS), Silvija Šimfa (NSL), Solvita Āboltiņa (V) un Artuss Kaimiņš (LRA) - izdoti sodīšanai pa vienai reizei.
Arī pagājušajā sasaukumā deputāti visbiežāk izdoti administratīvai sodīšanai saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.
Situācija ar deputātu izdošanu administratīvai sodīšanai atkal aktualizējusi jautājumu par deputātu administratīvās imunitātes atcelšanu, un Saeima pašlaik skata attiecīgus grozījumus Satversmē.