Policija izstādi "Maidana cilvēki" joprojām īpaši neapsargās

© F64

Sergeja Meļņikova ceļojošo izstādi "Maidana cilvēki" Jelgavā, kur tā būs apskatāma Hercoga Jēkaba laukumā no šodienas līdz 25.oktobrim, Jelgavas Pašvaldības policija īpaši neapsargās, taču patrulēs pilsētā vispārējā kārtībā, kas ietver arī izstādes vietas apraudzīšanu.

Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Aiva Saulīte aģentūru LETA informēja, ka konkrēti šīs izstādes apsargāšana nav pašvaldības policijas pienākumos vai uzdevumos, taču izstādes vieta tikšot uzmanīta, īstenojot vispārēju kārtības uzraudzīšanu pilsētā, turklāt pašvaldības policijas rīcībā ir ziņas par iespēju, ka izstādē, iespējams, dežurēšot brīvprātīgie.

Kā ziņots, Rīgā atceltās izstādes darbi tiks nodoti jelgavnieku un Jelgavas pilsētas viesu vērtējumam 23.oktobrī plkst.11, kad notiks oficiālā izstādes atklāšana ar Ukrainas vēstnieka un Jelgavas pilsētas domes vadības piedalīšanos, aģentūru LETA informēja izstādes iniciatīvas grupas pārstāvis Arnis Razminovičs.

Izstādē būs iespējams apskatīt 100 Sergeja Meļņikova darbus, kas fotografēti Ukrainas galvaspilsētā, tā dēvētās Pašcieņas revolūcijas jeb Eiromaidana laikā, atgādinot par protesta akcijām, kas norisinājās 2013.gada nogalē un 2014.gada sākumā Kijevas galvenajā laukumā, pulcējot vairākus tūkstošus ukraiņu vienotās demonstrācijās pret toreiz pieņemtajiem valdības lēmumiem.

Meļņikovs sadarbībā ar fonda "Ukrainas dvēsele" pārstāvjiem ir izveidojis ceļojošu fotoizstādi, kas atgādina par personīgās brīvības principu paušanu, cilvēciskajiem pārdzīvojumiem, kā arī atspoguļo spilgtākos mirkļus no Ukrainas jaunlaiku vēsturē svarīgākā notikuma - Eiromaidana. "Paralēlēs domājot, notikumi vienā no Eiropas lielākajām valstīm atgādina notikumus, ko pārdzīvoja Baltijas valstis 90.gadu sākumā. Izstādes darbi rosina sajūtas, kas kā Latvijā barikāžu, tā Ukrainā "Maidana" laikā vienoja tautu kopīgam ceļam demokrātijas virzienā," pauda Razminovičs.

Izstāde tiek organizēta, pilsoniskās iniciatīvas vadīta, sadarbībā ar fonda "Ukrainas dvēsele" kuratoriem un "Ukrainas atbalsta biedrību" Jelgavā.

Kā ziņots, izpostītās izstādes "Maidana cilvēki" organizatori plāno celt civilprasības pret visiem izstādes postītājiem, pret kuriem ierosināts kriminālprocess, pieprasot kompensēt zaudējumus, aģentūrai LETA sacīja fonda "Ukrainas dvēsele" pārstāvis Sergejs Aleksejevs.

Viņš norādīja, ka fonda juristi pašreiz gatavo attiecīgos dokumentus. Aleksejevs sacīja, ka diemžēl pašreiz, cik organizatoriem zināms, policija vēl nav notvērusi vandaļus, kuri pilnībā izpostīja izstādi naktī no 10. uz 11.oktobri.

Tikmēr pretrunīgi vērtētajā portālā "expertiza.lv", kurā darbojas un par satura izvietošanu atbild Aleksejevs, publicēts izstādes mākslinieka Sergeja Meļņikova paziņojums, kas vēsta, ka izstāde "tādā paskatā, kādā to atstājis Rīgas mērs Nils Ušakovs, tiks izstādīta dažādās pasaules valstīs, tostarp Polijas Seimā, ASV Senātā, Eiropas Padomē un Londonas Haidparkā".

"Izstāde tiks demonstrēta tieši šādi, kamēr Rīgas dome nesamaksās organizatoriem par ekspozīcijas remontu un nepiešķirs morālo kompensāciju," paziņojumā portālā pauž Meļņikovs.

Aleksejevs, komentējot paziņojumu, sacīja, ka "fonds ir tiesīgs pievienoties Meļņikova prasībām", taču plašāk nekomentēs ne paziņojumu, ne tajā ietvertās prasības, ne arī tālāko prasības virzību.

Latvijā

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) izsludinājusi konkursu mežsaimniecisko darbu veikšanai 2025.–2027. gadā un aicina potenciālos pakalpojumu sniedzējus līdz 26. jūlijam pulksten 10.00 iesniegt savus piedāvājumus. Pieteikties darbam aicināti gan esošie, gan potenciālie meža darbu veicēji ar mežkopības darbu pieredzi vai bez tās.

Svarīgākais