Trešais Ādažu incidenta dalībnieks aizmucis uz Krieviju

© Scanpix

Trešajam Ādažu militārajā bāzē šonedēļ notikušā incidenta līdzdalībniekam izdevies caur Igaunijas teritoriju aizbēgt uz Krieviju, šodien vēsta TV raidījums "Nekā personīga".

Neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas (NBP) pēctece - partija "Cita Krievija" - savā portālā ievietoja fotogrāfijas, kurās redzams, kā divi akcijas dalībnieki - Andrejs Popko un Aleksandrs Kurkins - kāpj pāri Ādažu bāzes sētai. Šīs fotogrāfijas esot uzņēmis trešais akcijas dalībnieks, arī Krievijas pilsonis. Drošības policijai (DP) esot pietrūkušas četras minūtes, lai notvertu viņu Latvijas teritorijā, bet dažas stundas pēc notikušā viņam bija izdevies caur Igauniju nokļūt Krievijā, vēsta raidījums.

Kā ziņots, akcijas dalībnieki, kurus DP tur aizdomās par spiegošanu, Šengenas telpā nonākuši caur Lietuvu.

DP esot aizdomas, ka gan aizbēgušais, gan arestētie ir Krievijas speciālo dienestu vai armijas virsnieki. Pagaidām gan tam neesot pierādījumu.

Raidījuma "Nekā personīga" rīcībā ir ziņas, ka nacionālboļševiku pārkāpšana pāri Ādažu bāzes žogam nav vienīgais pēdējo nedēļu incidents Latvijas armijas dislokācijas vietās. Pirms nedēļas bruņotie spēki esot konstatējuši aizdomīgu miniatūru lidaparātu jeb dronu virs Lielvārdes militārā lidlauka. Lidaparātu nav izdevies noķert, un arī tā palaidējs nav aizturēts.

Jau ziņots, ka trešdien Ādažu militārajā bāzē nelikumīgi iekļuva divi Krievijas pilsoņi, pie kuriem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmusies partija "Cita Krievija".

Lietuvas portāls "15min.lt", atsaucoties uz saviem informācijas avotiem, ziņo, ka šonedēļ Popko un Kurkins ielaisti Lietuvā. Viņi legāli saņēmuši Lietuvas vīzas, iebraukuši Lietuvā no Baltkrievijas un devušies uz Latviju. Nedz Lietuvas, nedz Eiropas tiesībsargāšanas iestāžu rīcībā līdz šim nebija datu, kas liecinātu, ka šiem Krievijas pilsoņiem ir krimināla pagātne vai radikāli politiskie uzskati.

Abi akcijas dalībnieki tika aizturēti ierindas laukumā netālu no vietas, kur viņi ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam. Tiesa sankcionējusi abu nacionālboļševiku apcietināšanu.

Incidents notika laikā, kad Ādažos sākās starptautiskās mācības "Saber Strike 2015".

Tās pašas dienas vakarā Lietuvas armijas štāba tīmekļa vietnei bija uzbrukuši hakeri, ievietojot tur nepareizā lietuviešu valodā rakstītu paziņojumu, ka Baltijas valstīs un Polijā notiekošās militārās mācības "Saber Strike" esot gatavošanās Krievijas Kaļiņingradas apgabala aneksijai.

Latvijā

Pirms mēneša Saeimā ieradās ķīniešu delegācija. Ar tiem tikās vairāki deputāti, no sadarbības grupas ar Ķīnas parlamentu. Vairums no tiem gada sākumā devās pretrunīgi vērtētajā Pekinas sponsorētajā braucienā uz lielvalsti. Viņi uzklausīja prezentācijas un filmu par dzīvi Tibetā. Nepieminēti gan palika Ķīnai veltītie pārmetumi par cilvēku piespiedu pārvietošanām un pat spīdzināšanām reģionā, par ko cilvēktiesību aizsardzības organizācijas ziņo jau gadiem. Tikšanās tagad tiek izmantota lielvalsts propagandai, pasniedzot to, kā Latvijas atbalstu Tibetas jautājumā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Svarīgākais