Policija aiztur automašīnu zagļus

 
©F64

Valsts policija (VP) aizdomās par automašīnu zādzībām un zagto automašīnu detaļu tirdzniecību martā un aprīlī aizturēja organizētu grupu.

Kā informēja VP, policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki, veicot operatīvās izmeklēšanas pasākumus, noskaidroja, ka Latvijā darbojas organizēta noziedzīga grupa, kas nodarbojas ar automašīnu zādzībām, zagto automašīnu izkomplektēšanu rezerves daļās un detaļu tālāku pārdošanu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka automašīnu zādzības veiktas laika posmā no 2014.gada decembra līdz šī gada martam. Organizētā grupa bija nozagusi septiņas automašīnas: piecas "Toyota" un divas "BMW" markas automašīnas. Kopējais zādzību rezultātā nodarītais kaitējums ir aptuveni 90 000 eiro.

Noskaidrojot iespējamo zagto automašīnu rezerves detaļu tirdzniecības vietu, policijas darbinieki veica kratīšanu kādā autoservisā Jelgavā. Tās laikā policija atrada un atsavināja lielu skaitu detaļu no iepriekš zagtām automašīnām. Zagto automašīnu detaļu vidū bija arī automašīnu motori, ātruma kārbas, elektroniskie bloki, lukturi un citas rezerves detaļas.

Izmeklēšanas laikā Kriminālpolicijas darbinieki arī konstatēja, ka netālu no autoservisa kādā garāžu kooperatīva garāžā atrodas vēl divu zagtu automašīnu detaļas.

Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki sadarbībā ar Zemgales reģiona Kriminālpolicijas darbiniekiem par zagto automašīnu izkomplektēšanu rezerves daļās un tālāku to tirdzniecību aizturēja trīs personas - 1968., 1988. un 1985.gadā dzimušus vīriešus.

Par zādzību lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa, ir uzsākts kriminālprocess. Patlaban turpinās izmeklēšana.