Ja Latvija nebūtu iestājusies Eiropas Savienībā (ES), bet Lietuva un Igaunija būtu, mēs varētu redzēt daudz sliktāku valsts attīstības ainu, šādu uzskatu pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Latvijas desmitgade ES ir bijusi raiba, jo drīz pēc iestāšanās savienībā daudz tika runāts par "treknajiem gadiem", taču tikpat daudz tika runāts arī par grūtībām, pārvarot finanšu un ekonomisko krīzi, norādīja Rinkēvičs.
"Ja savelkam visu kopā, lēmums iestāties ES noteikti ir vērtējams ar plusa zīmi. Esam saņēmuši pietiekami lielus līdzekļus Latvijas attīstībai. Varbūt atsevišķās reizēs esam kļūdījušies to izmantošanā, taču šajā gadījumā varu atsaukties arī uz vairāku pētnieku teikto, ka, vadoties pēc vairākiem parametriem, Igaunija, Latvija un Polija ir tās valstis, kuras visvairāk ieguvušas ekonomikas attīstības ziņā," sacīja Rinkēvičs.
Tāpat viņš norādīja, ka cilvēki ikdienā, iespējams, neizjūt daudzās pozitīvās lietas un ieguvumus, kurus mums sniedz dalība ES, taču mums ir jāstrādā pie tā, lai mēs sasniegtu Eiropas vidējo dzīves līmeni, un ir pamatota cerība, ka tas izdosies, atzina Rinkēvičs.
"Raugoties arī no ģeopolitiskā viedokļa, pēdējā laika notikumi, kas norisinās mums tuvu kaimiņos, liecina, ka mūsu izvēle pievienoties ES ir bijusi pareiza ne tikai no ekonomiskā viedokļa, bet arī no valsts drošības viedokļa," sacīja Rinkēvičs. "Lai arī mūs sargā NATO 5.pants, joprojām ir pietiekami daudz risināmu lietu, lai uzlabotu valsts drošību."
"Savā ziņā šie desmit gadi ir pieredzes un mācību laiks. Mēs daudz esam iemācījušies, jo ES mašinērija ir ļoti komplicēta un atrast pareizās sviras, kā piedalīties lēmumu pieņemšanā, prasīja laiku," norādīja Rinkēvičs.
"Nenovērtēsim sevi par zemu ES kontekstā," aicināja Rinkēvičs, norādot, ka Latvijai kā eirozonas dalībvalstij pašlaik ir pavērušās iespējas darboties daudz plašākā līmenī, kurā būs nepieciešama valsts speciālistu ievērojamā pieredze.