Krievu skolu aizstāvji prasīs atcelt "visus aizliegumus iegūt izglītību krievu valodā"

© F64

Krievu skolu atbalsta štābs sarunās ar Izglītības un zinātnes ministriju prasīs atcelt "visus aizliegumus iegūt izglītību krievu valodā", vienlaicīgi nodrošinot kvalitatīvu latviešu valodas kā atsevišķa mācību priekšmeta apmācību mazākumtautību skolās.

Kā aģentūru LETA informē Krievu skolu atbalsta štāba aktīvists Aleksandrs Livčaks, krievu skolu atbalstītāji izvirzījuši minimālās prasības, uz kurām balstīsies štāba un valdības diskusijā.

Krievu skolu aizstāvji pieprasa no valdošās koalīcijas oficiālajiem dokumentiem izslēgt plānu par izglītības krievu valodā likvidēšanu, balstoties uz pirmskara praksi, pieņemt normu par minimālo vecāku skaitu, pēc kuru pieprasījuma pašvaldībai jāatver klase ar noteiktu apmācības valodu, atgriezties pie nošķirto mācību programmu un centralizēto eksāmenu latviešu valodā un literatūrā prakses, no normatīvajiem aktiem izslēgt pozīcijas, kas diskriminē mazākumtautību skolu absolventus salīdzinājumā ar latviešu skolu absolventiem, kā arī nodrošināt kvalitatīvu topošo mazākumtautību izglītības iestāžu pedagogu apmācību, ieskaitot maģistrantūru un doktorantūru, par valsts budžeta līdzekļiem.

"Par šo prasību kompetenci un sabiedrisko atbalstu ministre var pārliecināties, skatoties pa sava kabineta logiem. Ministru ērtībai krievu skolu aizstāvības štābs informē, ka kārtējā reize, kad varēs iepazīties ar sabiedrības viedokli par valdības plānotajām reformām, būs 10.aprīlī savas darbabvietas logu priekšā - premjerministre Laimdota Straujuma (V) to pa logu varēs vērot plkst.16, bet izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) - plkst.16.50," ziņo Livčaks.

Kā ziņots, vakar Krievu skolu atbalsta štābs paziņoja par kārtējās demonstrācijas rīkošanu ceturtdien, 10.aprīlī. Reaģējot uz pieteikto mītiņu, Druviete aicināja krievu skolu aizstāvjus jautājumus apspriest diskusiju ceļā, nevis uz ielas.

Latvijā

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR) pagājušajā gadā reģistrēja kārtējo meitasuzņēmumu – šoreiz Ungārijā. Tagad uzņēmums strauji paplašina savu klientu loku Baltijas valstīs, Ukrainā, Polijā, Ungārijā, Vācijā, Rumānijā, Bulgārijā, Azerbaidžānā, Gruzijā un pat Āfrikā.

Svarīgākais