Ar trīsreiz "Grammy" balvai nominētās mūzikas grupas "The Pine Leaf Boys" koncertiem 8. un 9.aprīlī Rīgā un Daugavpilī aizsākas Amerikas kultūras mēnesis Latvijā.
Cēlušies no Luiziānas štata ASV, grupa „Pine Leaf Boys” spēlē unikālajā keidžunu (Cajun) mūzikas stilā, kas augstu novērtēti arī The New York Times un Rolling Stone Magazine mūzikas izdevumu publikācijās. Spilgtā, enerģiskā un ritmiskā keidžunu mūzika ir plaši pazīstama Savienotajās Valstīs, un ir ietekmējusi arī citus amerikāņu mūzikas žanrus kā kantrī un rokenrolu. Šī būs pirmā reizi, kad Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja piedzīvot tik atšķirīgu un īpašu amerikāņu mūzikas formu, kuru izpilda tik augsti novērtēta grupa.
Grupa „Pine Leaf Boys” ir slavena savu spilgto šovu un pārdomātās programmas dēļ. Iepriekš grupa koncertējusi ASV, Eiropā un Tuvajos Austrumos.
Festivāls "Made in the USA: ASV kultūras mēnesis. Aprīlis 2010" ir plašākais līdz šim rīkotais ASV kultūras pasākums Latvijā, tas sniegs ieskatu Amerikas kultūrā, kuru ietekmējušas un veidojušas dažādas etniskās grupas un daudzveidīgo reģionu iedzīvotāji.
Programmā paredzēti "Grammy" balvas nominanta, trompetista Braiena Linča koncerti kopā ar Ņujorkas Universitātes džeza grupu, elektronisko mediju mākslinieka Pola Demarina un fotogrāfa Ārona Šūmana izstādes, dokumentālās filmas, dejas izrādes, lekcijas un meistarklases.
No 17.aprīļa līdz 9.maijam fotogrāfa Ārona Šūmana izstāde "Once Upon a Time in the West" ("Reiz Rietumos") būs apskatāma Spīķeros FK galerijā, bet Pola Demarina instalācija "Messenger" ("Ziņnesis") būs skatāma RIXC galerijā Spīķeros, Maskavas ielā 12/1.
Pola Demarina instalācija "The Messenger" pēta elektroniskās komunikācijas mītus, mēģinot izzināt to izcelsmes avotus un spekulējot par mehānismiem kā plašu, vārdos neizteiktu koncepciju un sapņu krātuvēm. Instalācija ir apvienotas vecmodīgā telegrāfa un mūsdienīgā e-pasta funkcijas. E-pasta vēstules, kas nonāk Demarina elektroniskajā pasta kastītē, tiek pārsūtītas uz instalāciju un burtu pa burtam atšifrētas telegrāfa aparātā. Vienu no telegrāfa aparātiem veido 26 drēbēs ietērpti skeleti, katrs attēlo kādu alfabēta burtu. Ziņu veidojošie burti aktivizē atbilstošos skeletus, kas ziņas saņemšanas gaitā veido savdabīgu dejojošu vienību. Instalāciju veido arī divi citi saņēmējmehānismi - 26 runājošas bļodas un 26 vecas stikla burkas.
Savukārt Ārona Šūmana izstādē "Once Upon A Time in the West" būs aplūkojamas 15 fotogrāfijas no sērijas ar tādu pašu nosaukumu. Šūmans ir pētījis "Amerikas mītu" un centās definēt tā simbolus - parupjš individuālists, "tiešs tēmētājs" un taisnas tiesas aizstāvis. Šie visi elementi summējas itāļu režisora Serdžo Leones filmā "Once Upon a Time in the West" ("Reiz Rietumos", 1968). Tās iespaidā tapa Ārona Šūmana fotogrāfiju sērija ar tādu pašu nosaukumu.
Amerikāņu komponists Čārlzs Grifins vieslekcijās stāstīs par amerikāņu rokmūzikas vēsturi, bet mākslinieks Pols Demarini par elektronisko mediju mākslu.
ASV kultūras mēneša laikā vairākās Latvijas pilsētās noritēs dokumentālo filmu festivāls "Amerikāņu sapņi", demonstrējot amerikāņu režisoru uzņemtas dokumentālās filmas. Filmu demonstrējumi notiks Ventspilī, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Jelgavā.
ASV Kultūras mēneša laikā no 12. līdz 18. aprīlim notiks arī "Amerikāņu ēdienu nedēļa", kad "Amica" pusdienu restorāni Rīgā, Liepājā un Ogrē papildu tradicionālajiem ASV ēdieniem piedāvās arī dažādu valstu nacionālo ēdienu miksli, kas ASV ir ļoti iecienīti.
ASV mēneša gaitā Latvijas Radio tiks piedāvāti literārie vakari, kas iepazīstinās ar ASV tapušu literatūru- Džeklinas Sūzenas romānu "Leļļu ieleja",Artura Heilija romānu "Lidosta",Džeimsa Roberta Volera "Madisonas apgabala tilti" u.c.