Kauperu dinastijas triumfa gājiens

SPILGTI. KĀ VIENMĒR. Lai gan Prāta vētras Rīgas koncerts tika filmēts DVD vajadzībām un tiek uzskatīts par tūres centrālo pasākumu, koncerts Valmieras Pauku priedēs šķita pat sirsnīgāks © F64

Ja Prāta vētra kaut ko rīko, tad ar vērienu: lai gan šogad notikusī albuma 7 soļi svaiga gaisa tūrīte bija tikai četru koncertu garumā, tai vienalga bija plaša rezonanse.

Prāta vētras jaunais albums droši vien atkal savāks veselu grēdu gada balvu (tā tagad saucas Zelta mikrofons), taču tas būs nākamgad. Savukārt pašlaik var gremdēties atmiņās par iespaidīgajiem koncertiem, kuri, cita starpā, atkal atdzīvināja Valmieras Pauku priedes un iedvesa dzīvību līdz šim vēl neapgūtajā New Hansa City teritorijā Rīgā, Pulkveža Brieža un Hanzas ielu stūrī. Ja kāds netic, ka tas bija gana labi, lai paskatās DVD 7 soļi svaiga gaisa – tas tiešām ir augstākās raudzes darbs! Interesanti, ka Prāta vētra savu tūri ir ievilkusi arī uz nākamo gadu, anonsējot koncertu Liepājā – tas notiks Daugavas stadionā  20. augustā. «Mums ir tiešām no sirds liels prieks, ka varam atgriezties vēju pilsētā ar solo koncertu, kāds Liepājā nav bijis vairāk nekā desmit gadus! Jau šovasar Rīgas koncertā sapratām, ka vēlamies atkārtojumu, un tāpēc ļoti gaidīsim Liepājas koncertu – sarīkosim kārtīgu prāta vētru ar 7 soļiem svaiga gaisa!» savā priekā dalās Renārs Kaupers. Jādomā, ka Liepāju konkrētajā datumā gāzīs vai riņķī, ja vien, protams, prātnieki viltīgi neiecels konkrētajos datumos vēl kādu koncertiņu, kas būtu tikai likumsakarīgi.

Prāta vētras sakarā nevar nepieminēt vēl pāris faktu. Pirmais – šī tūre iekrita tieši tajā brīdī, kad latvju mīluļi bija uz īsu brīdi krituši nežēlastībā, proti, dalības festivālā Našestvije dēļ. Pasākumu it kā atbalstīja Krievijas armija, tur krievu iznīcinātājlidmašīnas demonstrēja savu gatavību kaujas apstākļos, bija iespējams aplūkot krievu tankus, uz vietas varēja pierakstīties brīvprātīgo rindās utt., un šādā pasākumā kā vieni no hedlaineriem jeb galvenajiem māksliniekiem bija mūsu pašu Prāta vētra. «Mēs savu mūziku spēlējam cilvēkiem, nevis karogiem un uzskatām, ka kultūrai, tāpat kā sportam, ir jāstāv pāri politikai, jo tā ir tiešā saikne ar cilvēkiem sirds valodā,» skaidroja prātnieki.

Otrais. Kaupera uzvārdu dzirdēsim vēl gadu gadiem, bet ne Prāta vētras sakarā. Ja šī grupa palēnām virzās uz norieta pusi (piedodiet!), tad Renāra dvīņu Edgara un Emīla Carnival Youth tikai sāk savu kāpienu mūzikas virsotnēs. Par debijas albuma No Clouds Allowed panākumiem grupa ieguvusi European Border Breakers balvu, kas viņu rokās oficiāli nonāks nākamā gada sākumā. Šī balva tiek piešķirta Eiropas jaunajiem mūzikas māksliniekiem popa, roka un dejas mūzikas žanros. Carnival Youth debijas albumā iekļautās dziesmas atskaņotas Eiropas radio stacijās, kā arī grupa intensīvi koncertējusi ārpus Latvijas kopš 2014. gada pavasara. Ārzemju prese albumu No Clouds Allowed nodēvējuši par gudru indiefolk ierakstu ar moderniem ritmiem, labiem tekstiem un melanholiskām melodijām, pielīdzinot tādiem māksliniekiem kā Bombay Bicycle Club un Arcade Fire. Kauperu dinastija latvju mūzikā valdīs vēl ilgi – tā tam būs būt.



Izklaide

Šo sestdien, 14. decembrī, Kultūras nams “Atmoda” aicina uz jauno un mazpazīstamo grupu konkursa “Nemiera blice 2025” pirmās kārtas piekto koncertu, kurā spēkiem mērosies grupas “Mūūnskin”, “K.O.G.S” un “Lisijs Biskvīts”.

Svarīgākais