Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes "Pasaules skaņa" iekļauta Leipcigas filmu festivāla programmā

© publicitātes

Filmu studijā "Mistrus Media" tapusī režisoru Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes dokumentālā filma "Pasaules skaņa" iekļauta Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivāla programmā. 53.Starptautiskais Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivāls "DOK Leipzig" Vācijas pilsētā notiks no 18.oktobra līdz 24.oktobrim.

"Pasaules skaņa" ir iekļauta festivāla oficiālajā konkursa programmā "Generation DOK" - starptautiskie jaunie dokumentālā kino talanti, informē filmu un raidījumu studijas "Mistrus media" pārstāve Līga Gaisa.

Dokumentālā filma "Pasaules skaņa" ir savdabīgs ceļojums apkārt zemeslodei klasiskās laikmetīgās mūzikas pasaulē, tiekoties ar komponistiem, kuri, diriģenta Māra Sirmā un kora "Kamēr" aicināti, komponēja dziesmas Saulei, lai tās atskaņotu vienotā koncertprogrammā.

"Apzinoties, ka mūziku ar vārdiem izskaidrot nav iespējams, filma piedāvā ieskatīties mūzikas tapšanas brīnumā vizuāli un muzikāli piesātinātā veidā," kinolenti raksturo Gaisa.

Filma iesaistīti izcili mūsdienu mūzikas autori - Gija Kančeli no Gruzijas, Džons Taveners no Lielbritānijas, Džons Luters Adamss no ASV, Ko Matsušita no Japānas, Leonīds Desjatņikovs no Krievijas, Dobrinka Tabakova no Bulgārijas un citi.

Filmēšanas darbi notika ne tikai Latvijā, bet arī Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā, Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā, Japānā, Aļaskā.

Dokumentālās filmas operators ir Andrejs Rudzāts, skaņu operators - Normunds Kļaviņš, skaņu režisors - Anrijs Krenbergs, producente - Inese Boka-Grūbe.

"Pasaules skaņa" pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 2010.gada aprīlī kinoteātrī "Rīga". Filma un tās veidotāji ir izvirzīti "Dienas gada balvai kultūrā 2010".

"Pasaules skaņa" ir 61 minūti gara filma, un darbs pie tās veidošanas noritēja divus gadus. Vairāk par filmu lasāms "www.pasaulesskana.lv".

"Pieredzējušais muzikologs Rodžers Skratons uzskatīja, ka mūzika eksistē tikai noteiktā muzikālā spēka laukā. Acīmredzot metode, kā katrs konkrētais komponists ieiet šajā laukā un sāk tikpat kā no nekā pierakstīt vērienīgas nošu partitūras, vienmēr ir bijis noslēpums. Vairāki autori ir apgalvojuši, ka klusums ir nepieciešams elements, kas ļauj viņiem komponēt. Šī filma ir vairāk par klusumu nekā par skaņu, par to pauzi, kas komponistam nepieciešama, lai viņš varētu turpināt radīt," saka režisors Dāvis Sīmanis.

"Filma ir mēģinājums noskaidrot, kādā ziņā vieta, kur cilvēks piedzimst, ainava, kuru viņš vēro, gaismas un tumsas mijiedarbība ietekmē priekšstatus par to, kā pasaule iekārtota. Mēs mēģinām pētīt, kā skaņu pasaule, kas komponistam ir apkārt, ietekmē to, ko viņš dara mūzikā," tā režisors Gints Grūbe.

Filmas tapšanu atbalstīja "Media development", Nacionālais Kinocentrs, Valsts kultūrkapitāla fonds, AS "Latvenergo", Latvijas Televīzija.

Izklaide

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) ir saņēmusi apliecinājumu no Patentu valdes par apbalvojuma GAMMA preču zīmes reģistrāciju. Preču zīmes īpašnieks ir biedrība, kura ir izpildītāju un fonogrammu producentu dibināta bezpeļņas organizācija, un Latvijā veic pašmāju un ārvalstu tiesību īpašnieku mantisko tiesību kolektīvo pārvaldījumu.

Svarīgākais