Pasaulē

23.jan
Pasaulē augsti novērtētā Šveices banka “Credit Suisse AG” piešķīrusi starptautiskajam alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas koncernam “Amber Beverage Group” (ABG) aizdevumu 27 miljonu eiro apmērā. Šis darījums sekmēs ABG efektivitāti un ir uzskatāms par nākamo ievērojamo soli grupas globālajā izaugsmē.
 
21.jan
15. janvārī ASV prezidents Donalds Tramps un Ķīnas vicepremjers Liu He parakstīja tirdzniecības vienošanos, kura pārtrauca ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecību pasliktināšanos. ASV prezidents panākto vienošanos nosauca par pirmās fāzes līgumu, kura primārais uzdevums ir samazināt spriedzi Ķīnas un ASV attiecībās un vienlaikus mazināt globālās bažas un riskus par ASV un Ķīnas attiecību tālāku pasliktināšanos.
 
20.jan
Pasaules ekonomikas forumam Davosā šogad aprit 50 gadi, organizētājiem cenšoties pierādīt, ka tas izaudzis no ietekmīgo un vareno "tusiņa" jēgpilnā pasākumā.
 
20.jan
Pasaules bagātākie 2153 cilvēki pērn kontrolēja vairāk naudas nekā 4,6 miljardi nabadzīgāko cilvēku kopā, pirmdien paziņojusi starptautiskā humānās palīdzības organizācija "Oxfam".
 
17.jan
Austrālija zaudēs vairākus miljardus dolāru tūrisma nozares ienākumos, jo plašo ugunsgrēku dēļ liels skaits ārvalstu tūristu atceļ savus ieplānotos ceļojumus uz valsti, piektdien prognozē Austrālijas Tūrisma eksporta padome (ATEC).
 
15.jan
ASV prezidents Donalds Tramps un Ķīnas vicepremjers Liu He trešdien Vašingtonā Baltajā namā parakstījuši tā dēvēto pirmās fāzes tirdzniecības vienošanos, kas iecerēta, lai mazinātu spriedzi pasaules lielāko ekonomiku starpā.
 
4.jan
Baltkrievija panākusi vienošanos ar Krieviju par ierobežotu naftas piegāžu atjaunošanu, sestdien pavēstīja Baltkrievijas valsts naftas uzņēmums "Belņeftehim".
 
4.jan
Pasaulē piektdien pieauga naftas cenas pēc ietekmīgā Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanas ASV raķešu triecienā Irākā, kas uzkurināja jaunas bažas par bruņotu konfliktu Tuvajos Austrumos.
 
4.jan
Pagājušā gada laikā 95.markas benzīna cena mazumtirdzniecībā Baltijas valstu galvaspilsētās ir augusi par 13-15,9%, savukārt dīzeļdegvielas cena pieaugusi par 5,9-9,8% liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
 
31.dec 2019
Krievijas enerģētikas koncerns "Gazprom" un Ukrainas valsts gāzes uzņēmums "Naftogaz" pirmdien parakstījuši līgumu par gāzes tranzītu, sociālajā tīklā "Facebook" paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
 
31.dec 2019
Eiropas Savienības līdzekļi miljoniem eiro apmērā, kas paredzēti, lai uzlabotu apstākļus Lībijas migrantu aizturēšanas centros, ierobežotu cilvēku kontrabandu un mazinātu migrantu plūsmu pāri Vidusjūrai, patiesībā palīdzējuši nevis novērst cilvēktiesību pārkāpumus, bet izveidot Lībijā izvērstu un ienesīgu biznesa shēmu, liecina pētījums, ko veikusi ziņu aģentūra AP.
 
24.dec 2019
Itālijas parlaments otrdien pēdējā lasījumā apstiprinājis 2020.gada budžetu, kurā valdība tomēr izvairījusies no iepriekš plānotā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) paaugstināšanas.
 
24.dec 2019
Argentīnas centriski kreisā valdība pirmdien pieņēma ārkārtas pasākumu paketi ar mērķi izbeigt ekonomikas krīzi.
 
18.dec 2019
Zviedrijas finanšu sektora regulators - Finanšu inspekcija - sācis izvērtēt, vai bankai "Skandinaviska Enskilda Banken" (SEB) jānosaka sods par naudas atmazgāšanas novēršanas noteikumu pārkāpumiem tās meitasbankās Baltijas valstīs, trešdien paziņoja regulators.
 
18.dec 2019
ASV tehnoloģiju uzņēmuma "Google" māteskompānija "Alphabet" Austrālijā atrisinājusi ilgušo nodokļu strīdu, valsts nodokļu dienestam nenomaksātos nodokļos samaksājot 481,5 miljonus Austrālijas dolāru (295,5 miljonus eiro).
 
17.dec 2019
ASV aviobūves uzņēmums "Boeing" pirmdien paziņoja, ka tas janvārī uz laiku apturēs lidmašīnu "737 MAX" būvniecību apstākļos, kad tas mēģina panākt šī modeļa lidmašīnu atkalizmantošanu pēc divām aviokatastrofām.
 
13.dec 2019
ASV un Ķīna panākušas vienošanos tirdzniecības sarunās, tāpēc Savienotās Valstis svētdien nenoteiks jaunus muitas tarifus Ķīnas precēm aptuveni 160 miljardu dolāru vērtībā, kā bija plānots, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.
 
10.dec 2019
Lietuvas Klaipēdas osta saskata iespējas pārņemt daļu Ventspils ostas kravu situācijā, kad Amerikas Savienotās Valstis noteikušas sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, Ventspils brīvostas pārvaldi un vēl trim ar Lembergu saistītām struktūrām.
 
3.dec 2019
Drukas produktu ražotāja "Printful Latvia" īpašnieks "Printful Inc" vērsies Ziemeļkalifornijas apgabala Sanfrancisko tiesā pret drukāšanas pēc pieprasījuma platformas "Printify" īpašnieku "Printify Inc" par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu un negodīgu komercpraksi, informēja "Printful Latvia" pārstāvji.
 
27.nov 2019
Reaģējot uz Zviedrijas mediju interesi, banku grupa "SEB Group" paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem atzinusi, ka tās Igaunijas meitasuzņēmumā notikuši aizdomīgi darījumi desmitiem miljardu eiro vērtībā, vēsta laikraksts "Postimees".
 
20.nov 2019
Liels Krievijas ieroču ražotāja "Kalašņikov" akcionārs partnerkompānijas Amerikas Savienotajās Valstīs "Kalashnikov USA" īpašniekam pārskaitījis gandrīz miljonu eiro, izmantojot Igaunijas banku "Swedbank", lai gan ASV un Eiropas Savienības (ES) noteiktās sankcijas aizliedz abu kompāniju savstarpēju sadarbību, vēstīja Zviedrijas sabiedriskā televīzija SVT.
 
20.nov 2019
ASV varasiestādes izmeklē, vai "Swedbank" atļāvusi veikt naudas pārskaitījumus, ar kuriem pārkāptas ASV un Eiropas Savienības noteiktās sankcijas pret Krieviju, atsaucoties uz Zviedrijas televīzijas SVT paziņojumu raksta "Bloomberg".