Pasaulē

19.mai
"Azovas" pulka komandiera vietnieks Svjatoslavs Palamars sacīja, ka 19. maijā vadība un viņš joprojām atrodas "Azovstaļ" rūpnīcas teritorijā.
 
19.mai
ASV ekonomika šogad, visticamāk, nenonāks recesijā, taču riski Eiropai ir krietni augstāki, ņemot vērā Ukrainas kara radītās sekas, trešdien paziņoja ASV finanšu ministre Dženeta Jelena.
 
16.mai
Baltijas valstīm paredzami visvājākie izaugsmes rādītāji, ņemot vērā tirdzniecības sakarus ar Krieviju, informē starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja "Coface" pārstāvji.
 
15.mai
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 15. maijā. Ukraina jau trešo mēnesi varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
 
7.mai
Pensija nav sarunām pateicīga tēma. Statistika rāda, ka cilvēki par savu pensiju neinteresējas, jo tā lielākoties, asociējas ar tālu nākotni un cilvēkam neizprotamu aprēķinu metodiku, kas nosaka pensijas ikmēneša apmēru seniora gados neatkarīgi no mūsu šīsdienas izvēlēm.
 
26.apr
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien paziņoja, ka valsts ekonomika, kuru skārušas vērienīgas rietumvalstu sankcijas saistībā ar Maskavas īstenoto iebrukumu Ukrainā, stabilizējas.
 
25.apr
Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” pagājušajā nedēļā laida klajā jaunu albumu “Skrejceļš”, kurā ir arī dziesma, kas veltīta Ukrainas iedzīvotājiem. Tai tapis arī animācijas video.
 
23.apr
Pagājušajā darba nedēļā Rīgā un Tallinā degvielas cenas palielinājās, bet Viļņā tās samazinājās, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
 
19.apr
Pasaules Banka (PB) būtiski samazinājusi pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam, šādu lēmumu skaidrojot ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.
 
15.apr
Iespējamo sankciju dēļ Latvijas autopārvadātājiem ieteicams savlaicīgi izvest autotransportu no Baltkrievijas, sociālajos tīklos vēsta Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits.
 
15.apr
Eiro vērtība ceturtdien pietuvojās divu gadu zemākajam līmenim pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka (ECB) nolēma nemainīt bāzes procentlikmi, kā arī apstiprināja, ka obligāciju uzpirkšanas programma tiks pārtraukta trešajā ceturksnī, kā iepriekš plānots.
 
13.apr
Ukrainas kara sekas, aizvien pieaugošā nevienlīdzība un koronavīrusa pandēmija šogad var pasaulē iedzīt galējā nabadzībā vairāk nekā 250 miljonus cilvēku, prognozē starptautiskā humānās palīdzības organizācija "Oxfam".
 
7.apr
Latvijā patēriņa cenas šogad martā salīdzinājumā ar februāri varētu būt palielinājušās par 2,8-3%, tādējādi gada laikā - šogad martā salīdzinājumā ar 2021.gada martu - inflācija varētu būt sasniegusi 11-11,2%,  prognozē banku analītiķi.
 
23.mar
Sekas globālajai finanšu sistēmai Krievijas ārvalstu parādsaistību maksātnespējas jeb defolta gadījumā, visticamāk, būtu ierobežotas, otrdien paziņoja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vecākā ekonomiste Gita Gopinata.
 
21.mar
Latvijā tiek plānotas izmaiņas regulējumā, kas dos iespēju jaunus vēja elektrības parkus izveidot vidēji pusgada laikā, salīdzinājumā ar 3,5 gadiem, kurus šis process prasīja līdz šim, šodien preses konferencē pēc koalīcijas partiju sanāksmes klāstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).
 
21.mar
Covid-19 pandēmijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā ietekmē ir vērojami globālo piegāžu ķēžu pārrāvumi, kā arī būtiski kāpušas energoresursu cenas, turklāt sagaidāms, ka tās arī turpmāk saglabāsies augstas, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, norādīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
 
17.mar
Krievijas Finanšu ministrija ceturtdien paziņoja, ka Maskava veikusi divu obligāciju emisiju procentu maksājumus, izvairoties no valsts parādsaistību maksātnespējas.
 
11.mar
Krievijas ekonomika šobrīd turas uz runām par naftas un gāzes eksportu un sarunām ar Ukrainu vismaz par pamieru.
 
10.mar
Naftas cenām pasaules tirgū ceturtdien ir būtisks kāpums saistībā ar cerībām, ka Krievijas nafta, pret kuru vērstas rietumvalstu sankcijas, varētu tikt aizstāta ar piegādēm no citām valstīm.
 
9.mar
Starptautiskā reitingu aģentūra "Fitch" otrdien atkārtoti samazināja Krievijas kredītreitingu, norādot, ka valsts parādsaistību maksātnespēja ir nenovēršama.
 
7.mar
Globālo maksājumu karšu kompāniju "Visa", "MasterCard" un "American Express" darbības pārtraukšana Krievijā un Baltkrievijā pamatā ietekmēs šo valstu iedzīvotājus, kuri ceļo, vēsta Latvijas Bankas pārstāvji.
 
7.mar
Gāzes cena Eiropas biržās pirmdien pieaugusi par vairāk nekā 60% un sasniegusi rekordaugstu līmeni, ņemot vērā bažas par piegādēm Ukrainas kara dēļ.
 

Komentētākie