Pasaulē

11:21
Jūlija vidū viens no svarīgākajiem ekonomikas jaunumiem bija jaunākās Ķīnas statistikas publiskošana, kas liecina, ka Ķīnas izaugsme no 6,4% liela IKP pieauguma 2019. gada pirmajā ceturksnī samazinājis līdz 6,2% lielam pieaugumam šī gada otrajā ceturksnī. Šāds izaugsmes rādītājs Ķīnai ir viszemākais pēdējo 27 gadu laikā. Kad pirms divdesmit septiņiem gadiem Ķīnas izaugsme sabremzējās, tolaik, lai gan Ķīna bija pēc iedzīvotāju skaita lielākā valsts pasaulē, tai nebija ievērojamas nozīmes pasaules ārējā tirdzniecībā un globālajā ekonomikā.
 
10:12
Zviedrijas autoražotājs "Volvo Cars" visā pasaulē atsaucis 507 tūkstošus automašīnu dzinēja detaļas defekta dēļ, kas ārkārtējos gadījumos var izraisīt aizdegšanos.
 
16.jūl
Sociālo tīklu kompānijai "Facebook" ir jāsasniedz ļoti augsts standarts, pirms tā turpina attīstīt savu kriptovalūtu "Libra", paziņojis ASV finanšu ministrs Stīvs Mnučins.
 
15.jūl
Somijas valdība plāno alkohola akcīzes nodokļa palielinājumu, cerot valsts budžeta ieņēmumus palielināt par 50 miljoniem eiro, tomēr pirms izmaiņu ieviešanas tiks analizētas sekas Igaunijas un Latvijas lēmumam samazināt akcīzes nodokli alkoholam, vēstīja Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.
 
12.jūl
Ķīna piektdien paziņojusi, ka vērsīs sankcijas pret tiem ASV uzņēmumiem, kas iesaistīsies bruņojuma piegādēs Taivānai, kura noslēgusi līgumu ar savienotajām valstīm par ieroču iegādi 2,2 miljardu dolāru vērtībā.
 
12.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps kritizējis kriptovalūtu "Bitcoin", sociālo tīklu kompānijas "Facebook" plānoto digitālo valūtu "Libra" un citas kriptovalūtas, un pieprasījis, lai šādas kompānijas iegūst banku likumam atbilstošu statusu un ievēro ASV un starptautisko regulējumu, "ja tās vēlas kļūt par banku".
 
11.jūl
Vācijas autobūves uzņēmums "Volkswagen" trešdien Meksikas rūpnīcā sāka pēdējā "vabolītes" formas automobiļu modeļa ražošanu, tādējādi noslēdzot šīs slavenās automašīnas ēru.
 
10.jūl
Latvijai izdevies panākt pagarinājumu termiņam, līdz kuram jāizpilda Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas jeb "Moneyval" ieteikumi, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" teica Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.
 
9.jūl
Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņojis, ka neatbalsta sankciju noteikšanu Gruzijai, šādi izsakoties pēc parlamenta aicinājuma valdībai ierobežot tirdzniecību ar Kaukāza kaimiņvalsti.
 
3.jūl
Eiropas Komisija (EK) trešdien paziņoja, ka šobrīd tā nolēmusi neveikt disciplinārus pasākumus pret Itāliju saistībā ar valsts augsto budžeta deficītu, ņemot vērā Romas solījumus to samazināt.
 
25.jun
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar Igaunijas premjeru Jiri Ratasu ir runājis par nepieciešamību akcīzes alkohola likmju jautājumu risināt visām Baltijas valstīm kopā, šodien preses konferencē stāstīja Latvijas valdības vadītājs.
 
19.jun
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien mītiņā Floridas štatā oficiāli paziņoja, ka viņš prezidenta vēlēšanās nākamgad kandidēs uz otro četru gadu amata termiņu.
 
18.jun
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida otrdien izsludināja likumu, kas paredz no 1.jūlija par 25% samazināt akcīzes nodokli daļai alkoholisko dzērienu - alum, sidram un stiprajiem dzērieniem, vēsta prezidentes kanceleja.
 
16.jun
Indija paaugstinājusi muitas tarifus vairāku ASV produktu importam, šādi atspēlējoties par ASV lēmumu šomēnes atcelt vairākas Indijai piešķirtās privilēģijas tirdzniecības jomā.
 
14.jun
Pēdējo mēnešu laikā vairākās Vācijas pilsētās saasinājušās diskusijas par straujo īres cenu pieaugumu, tādēļ valdības koalīcijas mazākuma partneres Sociāldemokrātiskās partijas pārstāvis pat aicinājis iesaldēt īres cenas visā valstī.
 
14.jun
Baltijas valstīs joprojām pastāv riski Krievijas naudas atmazgāšanai, paziņoja Eiropas policijas aģentūras "Europol" amatpersona Pedru Felisiu, kas Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūrā atbild par cīņu pret naudas atmazgāšanu.
 
8.jun
ASV prezidents Donalds Tramps piektdienas vakarā paziņoja, ka ASV un Meksika ir panākušas vienošanos par migrāciju, tāpēc ASV muitas tarifu noteikšana Meksikas preču importam ir "atlikta uz nenoteiktu laiku".
 
4.jun
ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Lielbritānija noslēgs "fenomenālu" tirdzniecības līgumu ar Savienotajām Valstīm pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), un uzslavēja britu premjerministres Terēzas Mejas nostāju breksita sarunās.
 
30.mai
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Ķīnas Tautas Republikas vēstniecībā Latvijā pilnvarotā lietvedis Sans Jinglajs (Sun Yinglai).
 
25.mai
ASV federālās tiesas tiesnesis izdevis pagaidu rīkojumu, kas aizliedz prezidenta Donalda Trampa administrācijai izmantot Pentagona līdzekļus žoga būvniecībai gar Meksikas robežu.
 
25.mai
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija piektdien apgāja Kongresu, lai pārdotu ieročus 8,1 miljarda ASV dolāru vērtībā Saūda Arābijai, Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE) un Jordānijai, kā iemeslu minot draudus no Irānas puses.
 
24.mai
ASV prezidents Donalds Tramps pirmo reizi publiski sasaistījis strīdu par telekomunikāciju ražotāju "Huawei", kuru viņš uzskata par draudu ASV drošībai, ar vienošanos ASV un Ķīnas tirdzniecības kara atrisināšanai.