Pasaulē

25.jan
Pirmdien sācies ikgadējais Pasaules Ekonomikas forums, taču šoreiz politiskie un biznesa līderi savus viedokļus izklāstīs attālināti tiešsaistē, nevis pulcēsies Davosas slēpošanas kūrortā Šveices Alpos.
 
10.jan
Eksperti prognozē, ka līdz 2028.gadam Ķīnas ekonomika varētu panākt un apsteigt ASV, un tas pavērs iespējas Ķīnai vairāk finansēt savu militāro potenciālu un pieteikt lielākas pretenzijas pasaulē, pauda ārlietu eksperts un Vidzemes Augstskolas lektors Jānis Kapustāns.
 
10.jan
Aptuveni trešdaļa Baltijas valstu mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) 2020. gadu, salīdzinot ar 2019. gadu, vērtē kā pozitīvu, liecina veiktā aptauja.
 
8.jan
ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla Motors" līdzdibinātājs un vadītājs Īlons Masks apsteidzis interneta tirdzniecības giganta "Amazon" vadītāju Džefu Bezosu, kļūstot par pasaulē bagātāko cilvēku, vēsta ASV mediji.
 
15.dec 2020
ASV notiek izmeklēšana pret bankām "Swedbank", SEB un "Danske Bank" saistībā ar aizdomām par naudas atmazgāšanu un krāpšanu, otrdien ziņo Zviedrijas lietišķais laikraksts "Dagens Industri".
 
11.dec 2020
Krievija no ceturtdien aizliegusi Azerbaidžānas tomātu un ābolu importu, kas nodarīs triecienu vienam no Azerbaidžānas eksporta sektoriem.
 
26.nov 2020
86 gadu vecumā miris bankas "Citadele" akcionārs un bijušais Pasaules Bankas prezidents Džeimss Vulfensons, vēsta ASV plašsaziņas līdzekļi.
 
25.nov 2020
Koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ Lielbritānijas ekonomika šogad samazināsies par 11,3%, un tā būs straujākā lejupslīde vairāk nekā 300 gadu laikā, liecina trešdien publiskotās valdības prognozes.
 
23.nov 2020
Eiropas Parlaments (EP) šodien plāno izskatīt rezolūcijas projektu, ar kuru iecerēts prasīt pilnībā atjaunot Covid-19 dēļ ierobežoto Šengenas zonas darbību.
 
21.nov 2020
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pagarinājis līdz 2021.gada 31.decembrim pārtikas produkcijas importa embargo, ko Maskava 2014.gadā noteica rietumvalstīm, reaģējot uz to sankcijām pret Krieviju pēc Krimas aneksijas.
 
20.nov 2020
Aviokompānijām pasaulē nepieciešami vēl līdz pat 80 miljardiem dolāru (67,6 miljardiem eiro), lai pārciestu koronavīrusa pandēmijas radīto krīzi, piektdien intervijā franču laikrakstam "La Tribune" sacīja Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas (IATA) vadītājs Aleksandrs de Žinjaks.
 
11.nov 2020
Eiropai, izejot no Covid-19 pandēmijas, ekonomiskās izaugsmes veicināšanai ir vajadzīga 5G attīstība, šodien 3.Baltijas ekosistēmas foruma "5G Techritory" atklāšanā teica Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.
 
2.nov 2020
Īrijas zemo cenu lidsabiedrība "Ryanair" šī finanšu gada pirmajos sešos mēnešos, kas noslēdzās septembrī, strādājusi ar 197 miljonu eiro tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 1,15 miljardu eiro peļņu attiecīgajā laika periodā pirms gada, teikts pirmdien publiskotajā aviokompānijas paziņojumā.
 
28.okt 2020
Londonas Hītrovas lidostas vadība trešdien paziņoja, ka Parīzes Šarla de Golla lidosta pirmo reizi to apsteigusi un kļuvusi par Eiropas lielāko lidostu apkalpoto pasažieru ziņā.
 
27.okt 2020
Koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ starptautisko tūristu skaits šogad pirmajos astoņos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn nokrities par 700 miljoniem jeb 70%, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
27.okt 2020
Vācijas nacionālās aviokompānijas "Lufthansa" grupa brīdinājusi, ka koronavīrusa pandēmijas negatīvās ietekmes dēļ apdraudēti 30 000 darbavietu.
 
22.okt 2020
Koronavīrusa pandēmijas dēļ Spānijas tūrisma nozare šogad cietīs zaudējumus vairāk nekā 100 miljardu eiro apmērā, trešdien brīdināja tūrisma nozares lobiju grupa "Exceltur".
 
2.okt 2020
Igaunija izvirzījusi valsts prezidentes Kersti Kaljulaidas kandidatūru Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāra amatam, informēja Igaunijas Ārlietu ministrija.
 
26.sep 2020
Aizvadītajā darba nedēļas nogalē Rīgā un Viļņā degvielas cenas saglabājās nemainīgas, vienlaikus Tallinā tās palielinājās.
 
16.sep 2020
Koronavīrusa pandēmijas izraisītā krīze globālajai tūrisma nozarei šī gada pirmajos sešos mēnešos izmaksājusi 460 miljardus dolāru (386 miljardus eiro) zaudētos ienākumos, otrdien paziņoja Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
12.sep 2020
Šveice plāno atdot Uzbekistānai aptuveni 110 miljonus eiro, kas tika konfiscēti izmeklēšanā pret Uzbekistānas nelaiķa prezidenta Islama Karimova meitu Gulnaru Karimovu.
 
10.sep 2020
Igaunijas parlaments 4. maijā pieņēma likumu, kas atļauj Igaunijā pārdot atsevišķus jaunos tabakas izstrādājumus. Pirms tam Igaunijā to tirdzniecība bija aizliegta. Viens no argumentiem, kāpēc Igaunijas parlaments izšķīrās par labu šādai rīcībai, bija fakts, ka aizliegums nav efektīvs, jo Igaunijas patērētājs šos produktus lietoja tāpat, turklāt iegādājās tos Latvijā. Tajā pašā laikā Latvija pēc Veselības ministrijas rosinājuma gatavojas aizliegt jauno tabakas produktu tirdzniecību. Visticamāk, arī Latvijā aizliegums nedos cerēto efektu, jo šos produktus var iegādāties tiešsaistē no ārvalstīm.