Pasaulē

21.sep
Vācijas veikalu tīklam "Kaufland" nav plānu sākt darbību Lietuvā.
 
20.sep
Lietuvas valdības ideja uzaicināt divpadsmit lielus Eiropas veikalu tīklus investēt Lietuvā, par ko šonedēļ paziņoja premjerministrs Sauļus Skvernelis, saņēmusi visai pretrunīgu speciālistu vērtējumu.
 
19.sep
Pēc Dānijas bankas "Danske Bank" pasūtījuma veiktajā izmeklēšanā tās Igaunijas filiālē konstatēts, ka lielākā daļa no filiāles 10 000 klientiem nerezidentiem bijuši aizdomīgi un lielākā daļa no naudas plūsmas caur šo filiāli, kuras kopsumma pārsniegusi 200 miljardus eiro, bijusi aizdomīga.
 
19.sep
Dānijas lielākā banka "Danske Bank" trešdien paziņoja, ka nav spējīga noteikt, cik daudz naudas atmazgāts caur tās Igaunijas filiāli laikā no 2007. līdz 2015.gadam, savukārt tās vadītājs Tomass Borgens paziņojis par atkāpšanos.
 
18.sep
Ķīna otrdien paziņoja, ka nosaka atbildes muitas tarifus piecu līdz desmit procentu apmērā ASV precēm 60 miljardu ASV dolāru vērtībā.
 
18.sep
ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka ASV nosaka 10% muitas tarifu Ķīnas precēm 200 miljardu ASV dolāru vērtībā, kurš stāsies spēkā 24.septembrī.
 
16.sep
ASV prezidents Donalds Tramps gatavojas jau pirmdien vai otrdien noteikt jaunus muitas tarifus Ķīnas preču importam līdz 200 miljardu ASV dolāru apmērā, vēsta ASV mediji.
 
13.sep
Eiropas Savienība (ES) par vēl sešiem mēnešiem pagarinājusi privātpersonām un uzņēmumiem noteiktās sankcijas, kas piemērotas Krievijai par agresiju Ukrainā.
 
12.sep
Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair" nepakļausies pilotu un stjuartu rīkoto streiku spiedienam, trešdien paziņoja lidsabiedrības vadītājs Maikls O’Līrijs.
 
12.sep
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien pieņēma noteikumus naudas atmazgāšanas novēršanai un skaidras naudas plūsmu kontrolei, kas nosaka, ka minimālajam sodam par naudas atmazgāšanu būs jābūt vismaz četru gadu ieslodzījumam, kā arī par to sodītas personas nevarēs kandidēt vēlēšanās vai būt ierēdņi.
 
12.sep
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien aicinājis veidot "jaunu aliansi" ar Āfriku, radot miljoniem darbavietu un noslēdzot brīvās tirdzniecības līgumu.
 
11.sep
Šī gada streiki zemo cenu aviokompānijā “Ryanair" turpinās un lidsabiedrības piloti Vācijā ir oficiāli paziņojuši par 24 stundu streiku, sākot ar trešdienu, 12.septembri. Kā informē arodbiedrība, “Ryanair" joprojām nav nācis klajā ar piedāvājumu problēmu risināšanā un tā turpinot, jaunu streiku draudi ir aktuāli arī septembra beigās.
 
8.sep
Ķīnas elektroniskās tirdzniecības konglomerāta "Alibaba" dibinātājs un vadītājs Džeks Ma piektdien paziņoja, ka viņš pirmdien atstās kompānijas vadītāja amatu, lai veltītu laiku filantropijai, fokusējoties uz izglītību.
 
7.sep
Opozīcijas partijas "Saskaņa" deputāti vērsušies Satversmes tiesā (ST), lai apstrīdētu minimālās algas aplikšanu ar nodokli, pastāstīja deputāts Andrejs Klementjevs (S).
 
6.sep
Nākamā krīze, ko var piedzīvot Eiropa un pasaule, iespējams, būs saistīta ar nekustamo īpašumu tirgu un hipotekāro kreditēšanu, pieļāva Eiropas Centrālās bankas (ECB) Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī.
 
31.aug
Pasaules lielākais bezalkoholisko dzērienu ražotājs "Coca-Cola Co." piektdien paziņoja, ka tas panācis vienošanos, lai iegādātos Lielbritānijas kafejnīcu tīklu "Costa Coffee".
 
31.aug
Gāzesvads "TurkStream", kas no nākamā gada Turcijai piegādās Krievijas gāzi, jau ir par 80% pabeigts, ceturtdien paziņoja Krievijas gāzes giganta "Gazprom" vadītājs Aleksejs Millers.
 
29.aug
ASV biržu indeksi otrdien nedaudz pieauga, ko veicināja investoru optimisms par Ziemeļamerikas tirdzniecības sarunām, bet Eiropas biržu indeksu dinamikā bija dažādas tendences.
 
28.aug
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien norādīja, ka "Breksits" bez Londonas vienošanās ar Briseli Lielbritānijai nebūs katastrofa.
 
26.aug
Londona, Stokholma, Ņujorka, Sanfrancisko un Bostona jau otro gadu pēc kārtas saglabā vietu sievietēm uzņēmējām potenciāli labvēlīgāko pilsētu pieciniekā. Šādus rezultātus atklāj ikgadējais “Dell” iniciētais pētījums “Sievietēm uzņēmējām potenciāli labvēlīgāko pilsētu indekss” – vienīgais pasaulē dzimuma aspektu ietverošais indekss, kurā tiek pētīta pilsētas spēja piesaistīt un veicināt sieviešu izveidoto uzņēmumu izaugsmi un rezultātus. Pirmo vietu ieņem Ņujorka ar savu spēju piesaistīt un noturēt potenciālās sievietes uzņēmējas ar vislabāk novērtēto labvēlīgo un darba vidi; pēc tam turpmāk minētajā kārtībā vietas ieņem Londona, Bostona, Sanfrancisko un Stokholma. Labvēlīgākā Eiropas pilsēta attīstīto tehnoloģiju ziņā ir Londona, bet kultūras jomā – Stokholma. Savukārt trīs Eiropas pilsētas – Parīze, Telaviva un Berlīne – izceļas ka vienas no straujāko attīstību uzņēmušajām un noteiktās kategorijās aizvien augstāku reitingu pirmajā piecdesmitniekā ieņemošajām.
 
23.aug
Eiropas Savienība (ES) paziņojusi par pirmo finansiālā atbalsta paketi Irānai, lai palīdzētu stiprināt tās ekonomiku, kas ir daļa no bloka solījumiem saglabāt spēkā Irānas kodolvienošanos.
 
22.aug
Gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecība ir pretrunā ar Eiropas interesēm, trešdien savā ievadrakstā norāda ietekmīgais britu biznesa laikraksts "Financial Times".