Pasaulē

10.nov
Irānas prezidents Hasans Ruhani svētdien paziņojis, ka valsts dienvidos atklāts jauns naftas lauks, kurā varētu būt 50 miljardi barelu jēlnaftas.
 
29.okt
Ņemot vērā aizdomas par "Swedbank" saistību ar naudas atmazgāšanu, Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde nolēmusi sākt lietu pret Igaunijas "Swedbank", savukārt Zviedrijas finanšu uzraugs brīdinājis par iespējamu sodu tās mātesbankai Zviedrijā.
 
21.okt
Pasaules lielākais bezalkoholisko dzērienu ražotājs "Coca-Cola Co." šā gada trešajā ceturksnī strādājis ar 2,6 miljardu dolāru (2,3 miljardu eiro) tīro peļņu, kas ir par 38% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada, teikts kompānijas publiskotajā paziņojumā.
 
17.okt
Vairākas reklāmas aģentūras tiesā pieprasījušas ASV sociālo tīklu kompānijai "Facebook" samaksāt 40 miljonus dolāru (36,3 miljonus eiro) saistībā ar apsūdzībām, ka uzņēmums pārspīlējis video skatīšanās statistikas rādītājus.
 
15.okt
Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi, liecina Ukrainas Ģenerālprokuratūras otrdien izplatītais paziņojums.
 
14.okt
Lai informētu Lielbritānijā dzīvojošos iedzīvotājus par izmaiņām, kas gaidāmas muitas procedūru un nodokļu nomaksas jomā pēc šīs valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), Valsts ieņēmumu dienesta (VID) speciālisti svētdien, 13.oktobrī, un pirmdien, 14.oktobrī, Londonā tikās ar latviešu diasporas pārstāvjiem, kā arī uzņēmējiem.
 
14.okt
Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, pirmdien paziņoja Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.
 
11.okt
Saistībā ar Turcijas uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijā "dienas kārtībā" ir Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Turciju, piektdien paziņoja Francijas Eiropas lietu ministre Amelī de Monšelēna, šo nostāju paužot pēc tam, kad ANO Drošības padome bija atteikusies nosodīt Turcijas ofensīvu.
 
9.okt
Cerams, Saeima atbalstīs AS "Citadele banka" līdzšinējo valdes locekli Santu Purgaili Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētājas amatā, trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem pauda Valsts prezidents Egils Levits.
 
8.okt
Eiropai vajadzīga vienota pieeja kriptovalūtai, tāpēc Eiropas Komisijas (EK) izpildviceprezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JV) plāno ierosināt jaunus tiesību aktus šajā jomā.
 
8.okt
ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien draudēja iznīcināt Turcijas ekonomiku, ja tā pārkāps zināmu robežu. Tiesa gan, prezidents konkrēti nenorādīja, par kādiem pārkāpumiem viņš Turciju varētu sodīt.
 
6.okt
Saskaņā ar FCA (Fiat Chrysler Automobiles) 5 miljardu eiro investīciju programmu Itālijas tirgū, Maserati izziņo inovāciju plānus automašīnu ražošanai, elektrifikācijai un autonomo braukšanas tehnoloģiju izveidei. Tāpat Maserati ziņo par jaunu un elektrificētu produktu ieviešanu Modenā, Cassino un Turīnā.
 
5.okt
Vācijas valdība plāno palielināt nodokli lidojumiem par līdz pat 17 eiro, lai cīnītos ar klimata pārmaiņām, liecina jauns likumprojekts.
 
4.okt
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien atteicās apstiprināt, ka viņš sadarbosies ar Kongresa impīčmenta izmeklēšanu.
 
28.sep
Sagaidāms, ka Lielbritānijas finanšu ministrs Sadžids Džavids sestdien paziņos par fonda izveidi bezvienošanās breksita gadījumam, kurā paredzēts ieguldīt 16,6 miljardus mārciņu (18,7 miljardus eiro), lai kompensētu zaudētos Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus.
 
25.sep
Bankrotējušais Lielbritānijas tūrisma operators "Thomas Cook" palicis parādā miljoniem eiro kūrortu viesnīcām.
 
21.sep
Gan Rīgā, gan Tallinā, gan arī Viļņā pagājušajā darba nedēļā bija vērojams 95.markas benzīna cenas kāpums.
 
20.sep
Bijusī Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda ceturtdien brīdinājusi, ka pasaules ekonomikas izaugsme ir trausla un apdraudēta, un politikas veidotājiem vajadzētu strādāt, lai samazinātu cilvēka radītos riskus.
 
17.sep
Nesen ANO tika izskatīts jaunākais pētījums par klimata pārmaiņām un zemi.* Secinājumi nav iepriecinoši: lai pabarotu sevi, mēs pārāk intensīvi izmantojam zemi — auglīgas augsnes izzūd 10–100 reižu ātrāk nekā veidojas jaunas. „Bet pēc tam trešdaļu saražoto produktu mēs izmetam, turklāt vairāk par pusi no šī ēdiena izmet nevis ražotāji vai tirgotāji, bet mājsaimes,” komentē uzņēmuma „Immer Group”, kas Latvijā un Ukrainā pārstāv iniciatīvu „Save Food”, prezidente Irīna Mirošņika. Zinātnieki uzskata, ka tad, ja mēs neapdomāsimies, mūs gaida ļoti bēdīgas sekas.
 
16.sep
Krievijas un Baltkrievijas integrācijas programmas ietvaros, sākot ar 2021.gadu, tiks apvienotas ekonomikas sistēmas, cita starpā arī pārejot uz kopīgu nodokļu kodeksu, pirmdien vēsta Krievijas laikraksts "Kommersant", atsaucoties uz programmas dokumentu, kura autentiskumu apstiprinājuši avoti Krievijas valdībā.
 
26.aug
Pirmdien stājušās spēkā jaunās finanšu sankcijas, ko Savienotās Valstis noteikušas Krievijai saistībā ar bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Lielbritānijā pērnā gada martā.
 
26.aug
Dinamika pasaules ekonomikā ir pietiekoši strauja un Amerikas Savienotās Valstis (turpmāk – ASV) visu laiku ir bijušas ekonomiskā līdera pozīcijā, taču pēdējā desmitgadē arvien lielāku izrāvienu, neapšaubāmi, veic Ķīna, kļūstot par otro lielāko ekonomiku pasaulē. Vērtējot ASV un Ķīnas ekonomisko “karu”, kur par grēkāzi kļuvis Huawei, acīmredzams, ka vieni grib turpināt šo paātrināšanos, savukārt otri negrib palaist sev priekšā konkurentu. Un daudzās lietās, it īpaši nozarēs, kas saistītas ar augstām tehnoloģijām, inovācijām, ASV grib saglabāt savu ietekmi. Taču, ko tas nozīmē un dod?
 

Rīgas namu pārvaldnieks