Pasaulē

9:07
Šovasar tirgū pieteiktais Bigbank Latvija jaunais pakalpojums – hipotekārais kredīts – izpelnās aizvien lielāku popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū. Oktobrī noformēti līgumi par gandrīz divreiz lielāku kopsummu nekā septembrī, apliecinot cilvēku interesi par Bigbank piedāvāto izdevīgo finansējumu mājokļa iegādei vai būvniecībai.
 
13.okt
Slovākijas centrālās bankas prezidentam un Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes loceklim Peteram Kažimīram izvirzītas apsūdzības korupcijā, trešdien paziņojusi prokuratūra.
 
12.okt
Pasaules nabadzīgāko valstu parādsaistības pērn palielinājušās par 12% un sasniegušas 860 miljardus dolāru (743 miljardus eiro), kas ir visu laiku augstākais līmenis, liecina Pasaules Bankas (PB) apkopota informācija.
 
11.okt
Šī gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta Deividam Kārdam "par viņa empīrisko devumu darba ekonomikā" un Džošua Angristam un Gvido Imbensam "par viņu metodoloģisko ieguldījumu cēlonisko attiecību analīzē", pirmdien paziņoja Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.
 
7.okt
Krievijai ir iespējas palielināt dabasgāzes piegādes Eiropai, kur gāzes cenu būtisks kāpums negatīvi ietekmē patērētājus, ceturtdien paziņoja Kremlis.
 
3.okt
Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO) pārdzīvo krīzi, un tāpēc tai ir nepieciešamas reformas, akcentē Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (JV), kurš šonedēļ atradās darba vizītē ASV.
 
2.okt
Pasaules ekonomika pakāpeniski sāk atgūties no Covid-19 pandēmijas, norāda Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (JV), kurš šonedēļ atradās darba vizītē ASV.
 
30.sep
Latvijas Banka paaugstinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2021.gadam no iepriekš lēstajiem 2% līdz 2,8%, bet nākamajam gadam gada vidējās inflācijas prognoze palielināta no 2,9% līdz 4%, ceturtdien Latvijas Bankas prognožu prezentācijā sacīja centrālās bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste
 
29.sep
Parādu māktais Ķīnas nekustamo īpašumu attīstīšanas milzis "Evergrande" trešdien paziņoja, ka pārdod 1,5 miljardu ASV dolāru (1,2 miljardu eiro) vērtu akciju daļu Ķīnas bankā "Shengjing Bank", tādējādi cenšoties iegūt tik ļoti nepieciešamos finanšu līdzekļus.
 
29.sep
Īslaicīgs atsevišķu nodokļu samazinājums varētu palīdzēt risināt enerģētikas krīzi, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš. 
 
27.sep
Mazumtirdzniecībā konkurence Latvijā vienmēr ir bijusi diezgan asa un skarba, pie kā mazumtirgotājs SIA "Rimi Latvia" ir pieradusi, tomēr, no otras puses, arī "Lidl", protams, ir spēcīgs konkurents, intervijā aģentūrai LETA atzina "Rimi Latvia" valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.
 
24.sep
Ķīnas centrālā banka piektdien paziņoja, ka visi finanšu darījumi, kas ietver kriptovalūtas, ir nelikumīgi, tādējādi radot triecienu digitālo valūtu darījumiem valstī.
 
14.sep
Dienvidkorejas Godīgas tirdzniecības komisija (KFTC) otrdien piemērojusi interneta gigantam "Google" 207,4 miljardu vonu (150 miljonu eiro) naudassodu par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mobilo operētājsistēmu un lietotņu tirgos, teikts komisijas publiskotajā paziņojumā.
 
13.sep
Alumīnija cena pirmdienas rītā sasniegusi tieši 3000 dolāru (2533,57 eiro) par tonnu, kas ir augstākais līmenis pēdējos 13 gados.
 
9.sep
ASV valdībai oktobrī beigsies nauda, ja vien Kongress nepalielinās aizņemšanās griestus, trešdien paziņoja ASV finanšu ministre Dženeta Jelena.
 
8.sep
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem investīciju kompānijas AS "Baltic Technology Ventures" darbībā piemērojusi soda naudu, teikts "Baltic Technology Ventures" paziņojumā biržai "Nasdarq Riga".
 
7.sep
Salvadora otrdien kļūst par pirmo pasaules valsti, kur kriptovalūta "Bitcoin" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, neraugoties uz plašu skepsi un starptautiskiem brīdinājumiem par iespējamiem riskiem patērētājiem. 
 
7.sep
No 2022.gada 1.janvāra pašnodarbinātajiem saglabāsies tāda pati sociālās apdrošināšanas kārtība, kāda likumā ir noteikta no 2021.gada 1.jūlija līdz 31.decembrim, informē Labklājības ministrija.
 
14.aug
Grāmatu pārdošanas apjoms Zviedrijā šā gada pusē sasniedzis visu laiku augstāko līmeni. Tas skaidrojams ar to, ka cilvēki mazāk ceļoja un vairāk izklaidējās mājās nekā parasti pandēmijas laikā, vēsta Reuters.
 
11.aug
Nākamā gada budžeta sarunu laikā tiks aktualizēts piedāvājums ieviest terminētu samazināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) atsevišķās nozarēs, trešdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
 
29.jūl
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem ātrā novērtējuma datiem, pieaudzis par 10,3%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
22.jūl
“Daily” pusdienu restorānā Rīgā, Skolas ielā 22, ne viens vien apmeklētājs bija izbrīnīts, ieraudzījis uzrakstu “WC apmeklētājiem ar Covid-19 sertifikātu”. Vai tiešām pat tualešu apmeklējumam cilvēki tiek šķiroti vakcinētajos un nevakcinētajos?