Pasaulē

10:24
Lietuvas celtniecības uzņēmumiem trūkst kvalificētu speciālistu, un šīs vietas aizvien biežāk aizpilda ukraiņi, atzinusi Lietuvas Būvnieku asociācija.
 
16.aug
ASV Turcijai noteiks jaunas sankcijas, ja Ankara neatbrīvos amerikāņu protestantu mācītāju Endrū Bransonu, ceturtdien pavēstīja ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins. Tramps piektdien paziņoja, ka divkāršojis muitas tarifus tērauda un alumīnija importam no Turcijas, tādējādi padziļinot krīzi Vašingtonas un Ankaras attiecībās. Vašingtonas sankcijas izraisījušas strauju Turcijas nacionālās valūtas - liras - kritumu.
 
16.aug
Igaunijā šā gada otrajā ceturksnī nedaudz pieaudzis nelegālo tabakas izstrādājumu patēriņš, turklāt kontrabandas cigarešu tirgus pārvirzījies no Austrumviru apriņķa uz valsts dienvidu robežas pusi, liecina tā dēvētais tukšo paciņu pētījums, ko veikusi kompānija "Nielsen".
 
15.aug
ASV piemērojušas sankcijas Krievijas un Ķīnas uzņēmumiem par Ziemeļkorejai noteiktā ekonomiskā embargo pārkāpšanu, trešdien paziņojusi ASV Finanšu ministrija.
 
15.aug
Kijevas tiesa apmierinājusi Ukrainas ģenerālprokuratūras prasību un uzlikusi arestu Latvijas miljonāra Vasīlija Meļņika īpašumiem, ziņo ukraiņu mediji.
 
14.aug
Turcijas liras kurss pirmdien saruka līdz kārtējam rekordzemajam līmenim, turpinot satricināt pasaules biržas, jo investori bažījas, ka krīze Turcijā varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku.
 
10.aug
Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO) piektdien noraidījusi Krievijas prasību, ar kuru apstrīdēti Eiropas Savienības (ES) enerģētikas sektora noteikumi, kas liedz vienam uzņēmumam kontrolēt energoresursu ražošanu un to transportēšanu.
 
10.aug
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka divkāršojis muitas tarifus tērauda un alumīnija importam no Turcijas, tādējādi padziļinot krīzi Vašingtonas un Ankaras attiecībās.
 
10.aug
Latvijā šogad jūlija beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tāpat kā mēnesi iepriekš, noskaidrots Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).
 
10.aug
Ja ASV izpildīs draudus par jaunu, bargu ekonomisko sankciju noteikšanu Krievijai, tas tiks uzskatīts par "ekonomiskā kara pieteikumu ", piektdien paziņojis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
 
9.aug
BMW automašīnu īpašnieku grupa Dienvidkorejā pret Vācijas autoražotāju iesniegusi kriminālsūdzība par novēlotu vairāk nekā 100 000 automobiļu atsaukšanu valstī dzinēju aizdegšanās dēļ.
 
6.aug
Dānijas prokuratūra veic izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu bankas "Danske Bank" Igaunijas filiālē, pirmdien paziņoja smago starptautisko ekonomisko noziegumu prokurors Mortens Nīlss Jakobsens.
 
3.aug
Īrijas zemo cenu aviokompānijas "Ryanair" piloti Īrijā piektdien rīko kārtējo streiku, ietekmējot vairākus tūkstošus pasažieru.
 
3.aug
Jau trešo gadu SIA "Rīgas meži" kokzāģētavā Norupe tiek īstenots visai unikāls apaļkoka uzglabāšanas paņēmiens - 2017/2018.gada ziemas sezonā uz iepriekš sagatavota laukuma tika izveidota apaļo kokmateriālu ieziemota krautuve.
 
2.aug
ASV informācijas tehnoloģiju gigants "Apple" ceturtdien kļuvis par pirmo privāto uzņēmumu, kura vērtība vērtspapīru tirgū pārsniegusi triljonu dolāru.
 
2.aug
Igaunija atbalsta to, lai visās Eiropas Savienības (ES) valstīs tiktu pārtraukta pāreja no ziemas uz vasaras laiku un atpakaļ, un tai ir svarīgi, tāpat kā tagad, atrasties vienā laika joslā ar kaimiņvalstīm Latviju, Somiju un Lietuvu, teikts Igaunijas Ekonomikas ministrijas sagatavotajā dokumentā par nostāju pulksteņa laika maiņas jautājumā.
 
1.aug
Caur Dānijas bankas "Danske Bank" Igaunijas filiāli atmazgātā nauda ir saistīta ar Sergeja Magņitska lietu, un tā ir asiņaina nauda, paziņojis britu finansists, investīciju kompānijas "Hermitage Capital Management" līdzdibinātājs un vadītājs Bils Brauders.
 
1.aug
Īrijas zemo cenu aviokompānijas "Ryanair" vadītājs Maikls O’Līrijs atteicies no savas apjomīgās gada prēmijas, ņemot vērā reisu atcelšanas skandālu, kas būtiski ietekmēja lidsabiedrības darbību.
 
31.jūl
Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis otrdien paziņojis, ka viņš neiesaka izmantot taksometru tiešsaistes pakalpojumu operatora "Yandex.Taxi" lietotni, kuru dienu iepriekš aicināja neizmantot arī Lietuvas Nacionālais kiberdrošības centrs.
 
30.jūl
Jūlijā pieņemtā Lietuvas Nacionālā enerģētiskās neatkarības stratēģija elektrības un siltuma ražošanā paredz pilnīgu pāreju uz atjaunojamajiem un citiem nepiesārņojošiem energoresursiem tuvāko 30 gadu laikā. Lielākais uzsvars tiks likts uz vēja staciju un saules enerģijas izmantošanu. Jau 2030. gadā Lietuva plāno panākt, ka 70 % no visa elektrības pieprasījuma tiktu saražots Lietuvā, bet 2050. gadā jāsasniedz pilnīga enerģētiskā neatkarība elektrības un siltuma ražošanā.
 
27.jūl
ASV sociālās komunikācijas giganta "Facebook" akcijas cena ceturtdien piedzīvojusi straujāko kritumu uzņēmuma vēsturē, ko galvenokārt veicinājis sociālā tīkla aktīvo lietotāju skaita mazāks pieaugums par prognozēto.
 
25.jūl
Saistībā ar publikāciju par par naudas atmazgāšanas skandālu Dānijas bankas "Danske Bank" Igaunijas filiālē otrdien iesniedzis atlūgumu Tallinas biržas kotēšanas un uzraudzības komitejas loceklis Tenu Vanajūrs, kurš iepriekš bija "Danske Bank" Igaunijas filiāles valdes loceklis.