Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardPasaulē

atvija iesniegusi Eiropas Komisijai (EK) pieprasījumu grozīt valsts atveseļošanas un noturības plānu, kuram tā vēlas pievienot arī "REPowerEU" nodaļu, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
27.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvija plāno piešķirt 100 000 eiro, lai atbalstītu Marokas un Lībijas iedzīvotājus, kuri cietuši dabas izraisītajās katastrofās, liecina tiesību akta projekts, ko Ārlietu ministrija (ĀM) iesniegusi saskaņošanai līdz nākamajai nedēļai.
21.sep Ziņu aģentūra LETA
Mediju magnāts Ruperts Mērdoks atstās savas mediju impērijas vadītāja krēslu, nododot to dēlam Lohlenam, ceturtdien paziņojuši uzņēmumi "Fox Corporation" un "News Corporation".
21.sep Ziņu aģentūra LETA
apānas autobūves uzņēmuma "Toyota Motor Corp." Čehijas struktūrvienība piektdien paziņoja, ka atjaunos ražošanu valstī, kas bijusi apturēta gandrīz mēnesi saistībā ar ugunsgrēku plastmasas detaļu piegādātāja ražotnē.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Centrālās bankas padomes sēdē ceturtdien pieņemtais lēmums par procentu likmju paaugstināšanu, visticamāk, nozīmē vēl pēdējo vispārējo aizdevumu sadārdzināšanos pašreizējā ekonomikas cikla ietvaros. Tā ir priecīga ziņa no aizdevuma sadārdzināšanās nogurušajām mājsaimniecībām un uzņēmumiem, tomēr sliktā ziņa ir tā, ka ECB dod samērā nepārprotamu mājienu, ka uz drīzu likmju samazināšanos nevajag cerēt.
15.sep Mārtiņš Apinis
Inflācija eirozonā, kas joprojām saglabājas augstā līmenī, līdz Eiropas Centrālās bankas (ECB) noteiktajam 2% mērķim tik drīz nesamazināsies, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija (EK) pirmdien samazināja eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam, ņemot vērā vājo situāciju Vācijas tautsaimniecībā un augsto inflāciju.
11.sep Ziņu aģentūra LETA
Neskatoties uz paziņotajiem plāniem samazināt degvielas iepirkumus Krievijas Federācijā, vairāks Eiropas valstis palielina Krievijas sašķidrinātās gāzes importa apjomu, atsaucoties uz Reuters, raksta unian.net.
11.sep Portāls nra.lv
Eiropas Investīciju fonds (EIF) un finanšu tehnoloģiju uzņēmums "SME Finance" parakstījuši garantijas līgumu "InvestEU" programmas ietvaros 40 miljonu eiro apmērā, lai mikrouzņēmumiem, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Latvijā, Lietuvā, Somijā un Nīderlandē piešķirtu jaunu finansējuma aizdevumu līzinga vai faktoringa veidā, informē "SME Finance" pārstāvji.
4.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijai ir jāspēj panākt zvejnieku interesēm atbilstošs piedāvājums nozvejas kvotās, aģentūrai LETA sacīja Zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS), komentējot Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumus par 2024.gada zvejas iespējām Baltijas jūrā.
1.sep Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijā jūlijā saražots 76 451 automobilis, kas ir par 31,6% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, tādējādi kāpums reģistrēts sesto mēnesi pēc kārtas, ziņo Lielbritānijas Automobiļu ražotāju un tirgotāju apvienība (SMMT).
31.aug Ziņu aģentūra LETA
Latvijai ir būtiski turpināt darbu pie valsts tēla un atpazīstamības stiprināšanas Ēģiptē, aģentūrai LETA uzsvēra jaunais Latvijas vēstnieks Ēģiptē Andris Razāns.
19.aug Ziņu aģentūra LETA
Miljardieris Īlons Masks piektdien paziņojis, ka viņa cīņa būrī ar Marku Zakerbergu notiks Itālijā, kuras varasiestādes apstiprinājušas, ka noris sarunas par lielu labdarības pasākumu.
11.aug Ziņu aģentūra LETA
Straujais dabasgāzes cenas pieaugums Eiropas biržā TTF, kas ir lielākais kopš pagājušā gada marta, saistīts ar iespējamu darbinieku streiku Austrālijā, kas varētu apgrūtināt sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) piegādes.
10.aug Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Centrālās banka (ECB) no šodienas paaugstina galvenās procentu likmes.
2.aug Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas graudu eksports caur Latvijas ostām nav neiespējams scenārijs, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču aģentūrai LETA uzsvēra zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS).
31.jūl Ziņu aģentūra LETA
Lietuvas Valsts patērētāju tiesību aizsardzības dienests, izvērtējot UAB "Lidl Lietuva" publicēto salīdzinošo reklāmu, konstatējis, ka tā pārkāpj Reklāmas likumu - tā ir maldinoša un tendencioza. Par to uzņēmumam tika piespriests 100 tūkstošus eiro liela soda nauda, vēsta lrytas.lt.
29.jūl Portāls nra.lv
Eiropas Centrālās banka (ECB) ceturtdien nolēma paaugstināt procentlikmes.
27.jūl Ziņu aģentūra LETA
Esošajos tirgus apstākļos ir nepieciešami efektīvi Eiropas Savienības (ES) tirgus situācijas prognozēšanas instrumenti, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē uzsvēra zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS).
26.jūl Ziņu aģentūra LETA
Jaunie AS "Sadales tīkls" tarifi kopumā ir ekonomiski konkurētspējīgi, lai uzņēmumi spētu iegūt izmaksu priekšrocības pār reģiona konkurentiem preču un pakalpojumu tirgū, kopumā labvēlīgi ietekmējot Latvijas ekonomiku, aģentūrai LETA apgalvoja enerģētikas eksperts Gatis Ābele.
24.jūl Ziņu aģentūra LETA
Neraugoties uz to, ka lejupslīde Latvijas ekonomikā jau varētu būt sākusies, mūsu valsts darba tirgus ir spējis demonstrēt strādājošo pieprasījuma pieaugumu, kā rezultātā bezdarba līmenis Latvijā ir krities līdz savam zemākajam punktam kopš tā dēvētajiem treknajiem gadiem šī gadsimta pirmajā desmitgadē. Maijā un jūnijā Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātais bezdarba līmenis sasniedzis 5,6%, liecina organizācijas publiskoties dati.
24.jūl Mārtiņš Apinis
Lielveikali ir lieli, un pārtikai cenas ir tikpat lielas. Pašreizējā situācija ar pārtikas preču cenām lielveikalos ir skumīga – mēs barojam svešos, kuri turklāt izmanto savu monopola, dupola, tripola stāvokli. Lielveikali pārsvarā pieder lietuviešu, skandināvu, vācu oligarhiem. Hiperlēto saldētu nagetu veikalos jaušama arī Krievijas smaka.
23.jūl Māris Krautmanis