Pasaulē

23.jūl
Pirmdien slavenais sporta apģērbu ražotājs “Adidas” paziņoja, ka vairs savā prokcijā neizmantos pirmreizējo plastmasu, tajā skaitā poliesteru, kas tiek izmantots kā t-kreklos, tā sporta krūšturos un ir populārs savā nelielā svara un ātrās žūšanas dēļ, raksta CNN.
 
22.jūl
Armēnija pabeigusi bruņojuma iepirkšanu no Krievijas par Maskavas piešķirto aizdevumu 200 miljonu ASV dolāru apmērā.
 
18.jūl
Lidsabiedrība "Ryanair" trešdien paziņojusi, ka 25. Un 26.jūlijā paredzētā spāņu, portugāļu un beļģu stjuartu streika dēļ atcēlusi 600 reisus.
 
18.jūl
Vācijas valdība apstiprinājusi plānu veidot valsts subsidētas darbavietas ilglaicīgajiem bezdarbniekiem, atvēlot tam četrus miljardus eiro.
 
16.jūl
Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu pilnībā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes (OIK), pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).
 
11.jūl
NATO samitā Briselē ASV prezidents Donalds Tramps pārējo dalībvalstu līderiem paziņojis, ka viņiem aizsardzības izdevumi jāpalielina līdz četriem procentiem no iekšzemes kopprodukta, nevis līdz 2% no IKP, par ko bija panākta vienošanās iepriekš.
 
11.jūl
Krievijas tehnoloģiju kompānija, kurai ir saistība ar Kremli, bijusi starp tām, kurām Facebook sniedza pieeju savu lietotāju datiem, bez viņu piekrišanas, ziņo CNN.
 
11.jūl
ASV otrdienas vakarā paziņoja, ka ir sākušas procesu 10% muitas tarifu noteikšanai jaunai Ķīnas preču grupai 200 miljardu ASV dolāru vērtībā no šī gada septembra, pastiprinot tirdzniecības karu starp abām lielākajām pasaules ekonomikām.
 
8.jūl
Turcijā, pamatojoties uz likumu par ārkārtas stāvokli, atlaisti vēl vairāk nekā 18 000 valsts sektora darbinieki, tostarp policisti, militārpersonas un zinātnes darbinieki.
 
6.jūl
Piektdien stājušies spēkā jaunie ASV muitas tarifi uz Ķīnas ražojumiem, un Pekina jau paziņojusi, ka ir "spiesta īstenot nepieciešamos pretpasākumus", reaģējot uz Vašingtonas uzsākto "lielāko tirdzniecības karu ekonomikas vēsturē".
 
4.jūl
Itālijas augstākā apelāciju tiesu instance rekomendējusi varasiestādēm aizturēt galēji labējās Līgas līdzekļus, kamēr partija neatdos valstij aptuveni 49 miljonus eiro, ko tā saņēma kā valsts finansējumu laikā, kad partiju vadīja krāpšanā apsūdzētais Umberto Bosi.
 
30.jun
ASV prezidents Donalds Tramps sestdien paziņojis, ka Saūda Arābijas karalis Salmans telefonsarunā atsaucies viņa pamudinājumam kāpināt naftas ieguvi.
 
28.jun
Francija atsaukusi visas apsūdzības, kas bija izvirzītas Krievijas parlamenta augšpalātas loceklim Suleimanam Kerimovam, kurš tika vainots par izvairīšanos no nodokļiem.
 
27.jun
Vidējā termiņā Latvijā arvien izteiktāka kļūs vidējas kvalifikācijas darbaspēka nepietiekamība, ko visvairāk izjutīs apstrādes rūpniecībā un būvniecībā, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozes.
 
26.jun
ASV otrdien brīdinājušas, ka citām valstīm visā pasaulē līdz 4.novembrim jāpārtrauc Irānas naftas imports un ka pretējā gadījumā tās var rēķināties ar Vašingtonas sankcijām.
 
21.jun
Francijas un Vācijas rosinātais eirozonas budžets, kas iecerēts 19 dalībvalstu valūtas bloka stiprināšanai, var nozīmēt Eiropas Savienības (ES) beigas, ja tādējādi tiks atņemti resursi visu ES dalībvalstu kopīgajam budžetam, ceturtdien brīdināja Polija.
 
19.jun
Kamēr Krievijā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā, opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs aicinājis protestēt pret valdības plānoto pensionēšanās vecuma palielināšanu.
 
19.jun
Karu, cita veida vardarbības un vajāšanu dēļ piespiedu pārvietošana pērn pasaulē sasniegusi jaunu līmeni jau piekto gadu pēc kārtas, un pārvietoto personu skaits pasaulē pagājušajā gadā pieaudzis līdz 68,5 miljoniem, otrdien paziņoja ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR).
 
18.jun
Vācijas autobūves koncerna "Volkswagen" struktūrvienības "Audi" vadītājs Ruperts Štadlers aizturēts krimināllietā par dīzeļautomašīnu dzinēju kaitīgo izmešu rādītāju falsificēšanu, pirmdien paziņoja prokuratūra.
 
15.jun
Lietotāji no ziņu lasīšanas sociālajā tīklā "Facebook" arvien vairāk pievēršas to lasīšanai tādās saziņas aplikācijās kā "WhatsApp", liecina "Reuters Institute" pētījums.
 
14.jun
Lielbritānijas lidmašīnu dzinēju un luksusa automašīnu ražotājs "Rolls-Royce" ceturtdien paziņoja, ka līdz 2020.gadam plāno likvidēt 4600 darbvietas, uzņēmumam turpinot restrukturizācijas pasākumus.
 
14.jun
Vācijas autoražotājs "Volkswagen" (VW) piekritis samaksāt vienu miljardu eiro sodu, ko tam bija noteikuši Vācijas prokurori saistībā ar izmešu mērierīču manipulācijas skandālu.