Pasaulē

18.mai
Francijas valdība gatavo pasākumu paketi koronavīrusa krīzes skarto autoražotāju atbalstam, kas paredzēs arī subsīdijas, lai veicinātu elektrisko automobiļu iegādi, pirmdien paziņoja valsts finanšu ministrs Bruno Lemērs.
 
15.mai
Saistībā ar Covid-19 izplatību Francijas apelācijas tiesa uz nenoteiktu laiku atlikusi lietas izskatīšanu par "Rietumu bankas" iesaisti naudas atmazgāšanā.
 
14.mai
Francijas valdība ceturtdien paziņoja par 18 miljardu eiro vērtu glābšanas plānu, lai palīdzētu tūrisma nozarei pārvarēt koronavīrusa pandēmijas izraisīto krīzi.
 
14.mai
Latvijas iedzīvotāji par drošāko naudas uzkrāšanas veidu joprojām uzskata līdzekļu glabāšanu skaidrā naudā, bet bankām šim nolūkam naudu uztic tikai katrs septītais. Tāds secinājums izriet no pētījumu aģentūras Norstat veiktās aptaujas.
 
14.mai
Itāļi saskaras ar realitāti - jaunā koronavīrusa simptomi (piemēram, nespēks) var saglabāties arī tad, ja cilvēks jau ir izslimojis ar Covid-19 un analīzes ir negatīvas, raksta "The New York Times".
 
13.mai
Vācijas nacionālā aviokompānija "Lufthansa" trešdien kļuvusi par pirmo lidsabiedrību, kas atsāk koronavīrusa pandēmijas dēļ pārtraukto pasažieru aviosatiksmi no Lietuvas.
 
13.mai
Individuālo aizsarglīdzekļu trūkuma dēļ Eiropas Komisijas (EK) vienotajā aizsargkombinezonu iepirkumā, kur piedalās arī Latvija, iegādāsies preci bez sertifikāta, sociālajā vietnē "Twitter" ziņo veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
12.mai
40% aptaujāto iedzīvotāju ārkārtējās situācijas laikā pieauguši izdevumi pārtikas preču iegādei, 13% - komunālajiem maksājumiem, 10% - saimniecības precēm, 5% - internetam un telefonsakariem, savukārt 32% uzsver, ka nevienā pozīcijā izmaksu palielināšanos neizjūt, liecina Biznesa augstskolas Turība veiktā aptauja.
 
11.mai
Saūda Arābija pirmdien paziņoja, ka lūgusi valsts naftas un gāzes uzņēmumam "Saudi Aramco" no jūnija samazināt naftas ieguvi vēl par vienu miljonu barelu dienā, lai veicinātu cenu pieaugumu pasaules tirgū.
 
11.mai
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien paziņoja, ka no otrdienas tiek izbeigts "nestrādāšanas" režīms gan iedzīvotājiem, gan ekonomikai.
 
10.mai
Igaunijas valdība apstiprinājusi 100 miljonu eiro aizdevuma izsniegšanu prāmju operatoram "Tallink Grupp", lai tas varētu segt darbības izmaksas līdz gada beigām.
 
5.mai
Visiem Igaunijas valdības ministriem ir jāstrādā, lai dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekts tiktu pabeigts, nevis jāsēj šaubas par valdības koalīcijā saskaņotajām kopīgajām saistībām, paziņojis premjerministrs Jiri Ratass, komentējot labēji populistiskās Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (EKRE) līderu nesenos izteikumus šai jautājumā.
 
4.mai
Irānas parlaments pirmdien apstiprinājis likumprojektu, saskaņā ar kuru no Irānas valūtas tiks svītrotas četras nulles un tā tiks pārdēvēta par tomanu.
 
30.apr
Akciju cenas pasaulē trešdien pieauga pēc ASV uzņēmuma "Gilead Sciences" paziņojuma, ka tā ražotā medikamenta "Remdesivir" izmēģinājumā ir gūti pozitīvi rezultāti Covid-19 pacientu ārstēšanā.
 
29.apr
ASV iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājies par 4,8%, tādējādi reģistrēta pēdējos 12 gados straujākā lejupslīde, liecina trešdien publiskotās ASV Tirdzniecības ministrijas sākotnējās aplēses.
 
29.apr
Polija plāno no pirmdienas, 4.maija, atsākt viesnīcu un veikalu darbu, tomēr valdība mudina iedzīvotājus ievērot sociālo distancēšanos, lai neizraisītu jaunu Covid-19 epidēmijas vilni.
 
28.apr
Lai dalītos līdzšinējā pieredzē par Covid-19 ietekmi dažādās kultūras jomās, tostarp, kultūras mantojuma saglabāšanā un radošajās industrijās, un formulētu kopīgus risinājumus īstermiņā un ilgtermiņā nacionālā, reģionālā un globālā līmenī, vairāk nekā 130 valstu kultūras ministru 23.aprīlī tikās UNESCO rīkotā virtuālā sanāksmē. Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis.
 
28.apr
Akciju cenas pasaulē pirmdien pieauga, valstīm sākot mīkstināt Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, bet naftas cenas kritās, pārprodukcijai nomācot ieguves samazināšanu. 
 
25.apr
Amerikāņu reperis Kanje Vests tagad oficiāli ir miljardieris, lielā mērā pateicoties basketbola apaviem ar viņa vārdu, kurus viņš izstrādājis sadarbībā ar firmu "Adidas", piektdien ziņoja žurnāls "Forbes".
 
25.apr
Piektdienas vakarā pie Vācijas un Polijas robežas pulcējās vairāki simtu poļu, kas miermīlīgā protesta akcijā pieprasīja valdībai atkal atļaut brīvu robežas šķērsošanu.
 
24.apr
Cenšoties ierobežot koronavīrusa izplatību, Kipra līdz 17.maijam pagarinājusi noteiktos aizliegumus komerciālajiem pasažieru lidojumiem, piektdien paziņojusi valsts Transporta ministrija.
 
22.apr
Naftas cenas pasaules tirgū trešdien turpina kritumu, "Brent" markas jēlnaftas cenai samazinoties līdz 20 gados zemākajam līmenim.