2011. gada nodarbinātības pasākumiem būtu papildu nepieciešami 17,3 miljoni latu

Labklājības ministrija (LM) uzskata, ka 2011.gadam ir nepieciešams palielināt finansējumu aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem par 17,3 miljoniem latu.

Par to šodien valdību informēja LM, prezentējot informatīvo ziņojumu par 2011.gadā aktīvo darba tirgus politikas pasākumu ieviešanai nepieciešamo finansējumu.

Tas dos iespēju papildus iesaistīt 32 305 personas. Tādējādi 2011.gadā nodarbinātības pasākumos, kuru laikā tiek sniegts arī finansiāls atbalsts stipendiju vai algas veidā, tiktu iesaistīti 73 899 bezdarbnieki, jeb 46% no 2011.gada prognozētā vidējā bezdarbnieku skaita.

LM skaidro, ka no budžeta programmas "Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai" 7 miljoni latu būtu nepieciešami "Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācības" otrajai kārtai, "Vietējo nodarbinātības veicināšanas pasākumu plānu ieviešanas atbalstam" - 10 miljoni latu un "Atbalstītās nodarbinātības pasākumiem mērķgrupu bezdarbniekiem" - ne vairāk kā 255 304 lati.

Tiek prognozēts, ka 2011.gadā vidējais bezdarba līmenis būs ap 14% un būs aptuveni 159 000 bezdarbnieku, no tiem atbilstoši prognozēm tikai 30% saņems bezdarbnieka pabalstu. Atbilstoši 2011.gada budžeta saskaņotās bāzes pieejamajiem līdzekļiem, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir izvirzījusi provizoriskos 2011.gada rādītājus un plāno nodarbinātības pasākumos, kuru laikā tiek sniegts arī finansiāls atbalsts stipendiju vai algas veidā, iesaistīt tikai 41 594 bezdarbniekus jeb 26% no 2011.gada prognozētā vidējā bezdarbnieku skaita.

Līdz ar pasākuma "Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās" pārtraukšanu 2012.gadā plānots atsākt finansēt aktivitāti "Algotie pagaidu darbi", tādēļ līdz 2011.gada 1.aprīlim ir plānots izstrādāt koncepciju "Par algotajiem pagaidu darbiem", izstrādes procesā piesaistot arī sociālās palīdzības ekspertus un pašvaldību pārstāvjus, pārvērtējot esošos un izstrādājot jaunus pasākuma ieviešanas nosacījumus un bezdarbnieku atlases un līdzdalības kritērijus, tajā skaitā ar mērķi pilnveidot līdzdarbības pienākumu mehānismus sociālās palīdzības jomā.

Vienlaikus LM, ņemot vērā demogrāfiskās tendences reģionos un situāciju reģionālās mobilitātes jomā, plāno veikt analīzi par iespējām ar pieejamo finansējumu atjaunot darba tirgus politikas pasākumu "Reģionālās mobilitātes veicināšana", piemērojot tā īstenošanas kritērijus ekonomiskajai situācijai valstī, kā arī izskatīt iespējas ieviest atsevišķu mikrouzņēmējdarbības un saimnieciskās darbības atbalsta pasākumu reģistrētajiem bezdarbniekiem.

Svarīgākais