No pērnā jūnija nogales līdz šā gada jūnija beigām Latvijā likvidētas 75 700 darba vietas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Privātajā sektorā likvidētas 46 800 darba vietas, bet sabiedriskajā sektorā - 28 900, kā rezultātā aizņemto darba vietu skaits samazinājās attiecīgi par 8,7% un 9,3%. Kopumā gada laikā aizņemto darba vietu skaits samazinājies par 8,9%.
2010.gada otrā ceturkšņa beigās valstī bija 1773 brīvās darba vietas. To skaits, salīdzinot ar pirmā ceturkšņa nogali, palielinājies par 122 vietām, bet salīdzinājumā ar 2009.gada otrā ceturkšņa beigām sarucis par 470 vietām.
Brīvo darba vietu īpatsvars kopējā darba vietu skaitā samazinājies no 0,3% pērn jūnija beigās līdz 0,2% šā gada jūnija nogalē.
Sabiedriskajā sektorā brīvo darba vietu īpatsvars samazinājies no 0,5% 2009.gada otrā ceturkšņa beigās līdz 0,4% šā gada jūnija beigās, bet privātajā sektorā nemainījās un veidoja 0,1%.
Valsts pārvaldē lielākais skaits brīvo darba vietu šogad otrā ceturkšņa beigās bija sabiedriskās kārtības un drošības uzturēšanas, kā arī tieslietu iestādēs.
Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka aizņemto darba vietu skaits šā gada jūnija beigās, salīdzinot ar marta nogali, valstī pieaudzis par 18 700 jeb 2,5%. Privātajā sektorā tas palielinājās par 18 000 jeb 3,8%, bet sabiedriskajā sektorā - par 700 jeb 0,2%.
Datus par aizņemtām un brīvām darba vietām Centrālā statistikas pārvalde iegūst no komercsabiedrību, individuālo komersantu, valsts un pašvaldību budžeta iestāžu, nodibinājumu, biedrību un fondu iesniegtajiem ceturkšņu statistiskas pārskatiem, kā arī no administratīvajiem datu avotiem. No zemnieku un zvejnieku saimniecībām iekļauj tikai tās, kurās nodarbināto skaits ir 50 un vairāk.
Datus par privātā sektora statistiskajām vienībām ar nodarbināto skaitu zem 50, nodibinājumiem, biedrībām un fondiem iegūst pēc izlases veida apsekojuma, iegūtos datus ar svaru palīdzību vispārinot uz ģenerālkopu, kā arī no administratīvajiem datu avotiem.
Saskaņā ar apsekojuma metodoloģiju brīva darba vieta ir tā, kurai ceturkšņa beigās pretendents nav izvēlēts un līgums nav noslēgts, darba devējs veic aktīvus pasākumus, lai atrastu tai piemērotu pretendentu, kā arī gatavojas to aizpildīt nekavējoties vai tuvāko trīs mēnešu laikā. Brīvo darba vietu īpatsvaru aprēķina procentos, dalot brīvo darba vietu skaitu ceturkšņa beigās ar kopējo darba vietu skaitu ceturkšņa beigās.
Sabiedriskais sektors ir valsts un pašvaldību iestādes un komercsabiedrības, kā arī komercsabiedrības ar valsts vai pašvaldību kapitāla daļu 50% un vairāk, nodibinājumi, biedrības, fondi un to komercsabiedrības.
Kā ziņots, salīdzinot ar 2008.gada nogali, pērn gada beigās valstī likvidētas 216 300 darba vietas, kas aizņemto darba vietu skaitu samazināja par 22%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Privātajā sektorā pērn likvidēti 169 000 darba vietu, bet sabiedriskajā sektorā - 47 300, kā rezultātā aizņemto darba vietu skaits samazinājās attiecīgi par 25,8% un 14,4%.