Jaunais Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols otrdien paziņojis, ka Ziemeļkorejas ieroču programma rada draudus, taču izrādīja gatavību uz sarunām ar izolēto kaimiņvalsti.
Pēdējās divās reizēs Ziemeļkoreja izmēģināja jaunu starpkontinentālo ballistisko raķešu sistēmu, paziņoja ASV Aizsardzības ministrija, turklāt kāda ASV amatpersona sacīja, ka tas ir "nopietns saasinājums", par kuru tiks noteiktas jaunas sankcijas.
Šajās dienās tiek vilktas dažādas paralēles un piemeklētas analoģijas. Vieni Krievijas iestigšanu Ukrainas karā salīdzina ar Vjetnamu, citi norāda, ka Krievija strauji slīgst Ziemeļkorejas virzienā.
Korejas pussala ieslīgs atpakaļ krīzes stāvoklī, ja Ziemeļkoreja pildīs draudus un atsāks tāla darbības rādiusa raķešu izmēģinājumus, ceturtdien brīdināja Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins.
Ziemeļkoreja svētdien veikusi vidēja darbības rādiusa raķetes izmēģinājumu, pavēstīja Dienvidkorejas Apvienotā štābu priekšnieku komiteja, un šī raķete, kā norāda eksperti, pēc visa spriežot, bijusi spēcīgākā kopš 2017.gada.
Ziemeļkorejas jaunākajā ieroču izmēģinājumā otrdien tika izšauta hiperskaņas raķete, un šis izmēģinājums bija veiksmīgs, trešdien ziņoja šīs valsts mediji.
Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja atjaunojušas tiešās sakaru līnijas, un amatpersonu starpā pirmdien notikusi pirmā telefonsaruna, pavēstīja Dienvidkorejas valdība.
Ziemeļkoreja otrdien izšāva jūrā tuva darbības rādiusa raķeti, un šīs valsts vēstnieks uzstāja, ka Ziemeļkorejai ir nenoliedzamas tiesības izmēģināt ieročus.