Ziemeļkoreja turpina veikt ieroču izmēģinājumus, izšaujot vairākas spārnotās raķetes

© AP/Scanpix/Leta

Ziemeļkoreja trešdien izšāvusi Japāņu jūrā vairākas spārnotās raķetes, paziņojusi Seula.

ASV un Dienvidkorejas izlūkdienesti vēl analizē situāciju un detalizētāka informācija par raķetēm pagaidām nav pieejama.

Raķešu palaišana ir Ziemeļkorejas reakcija uz Dienvidkorejas un ASV kopīgajiem militārajiem manevriem, kas sākās 13.martā un ir lielākie pēdējo piecu gadu laikā.

Ziemeļkoreja visas šādas mācības uzskata par uzbrukuma izmēģinājumu, norādot, ka tās var tikt uztvertas kā kara pieteikums.

Pagājušajā ceturtdienā Ziemeļkoreja izmēģināja starpkontinentālo ballistisko raķeti "Hwasong-17", kas, kā tiek uzskatīts, ir Ziemeļkorejas jaudīgākā raķete. Ziemeļkorejas mediji paziņoja, ka raķetes izšaušana ir atbilde uz ASV un Dienvidkorejas manevriem.

Ziemeļkoreja pagājušajā gadā pasludināja sevi par "neatgriezenisku" kodolvalsti, un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns aicināja eksponenciāli palielināt ieroču ražošanu, tai skaitā taktisko kodolieroču ražošanu.

Pasaulē

Dānija no 2025. gada pārtrauks apmācīt ukraiņu pilotus ar iznīcinātājiem F-16, jo valsts pāries uz modernākiem lidaparātiem F-35, taču turpinās sniegt ieguldījumu ukraiņu pilotu apmācībā citās valstīs, vēsta izdevums "Finans".

Svarīgākais