Ziemeļkoreja ir izšāvusi vairākas spārnotās raķetes Dzeltenajā jūrā starp Ķīnu un Korejas pussalu, sestdien paziņoja Dienvidkorejas armijas ģenerālštābs.
Ziemeļkoreja trešdien izšāva ballistisko raķeti dažas dienas pēc tam, kad tā bija draudējusi notriekt ASV spiegošanas lidmašīnas, kas pārkāpj tās gaisa telpu, paziņoja Dienvidkorejas armija.
Ziemeļkoreja ir apstiprinājusi, ka tā jūnijā palaidīs izlūkošanas satelītu, lai novērotu ASV un tās partneru bruņoto spēku darbības reālajā laikā, otrdien ziņoja valsts mediji, atsaucoties uz augstu amatpersonu.
Uzņemot Baltajā namā Dienvidkorejas prezidentu Junu Sukjolu, ASV prezidents Džo Baidens trešdien paziņojis, ka kodoluzbrukums no Ziemeļkorejas puses būs Phenjanas režīma "gals".
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns paziņojis, ka Ziemeļkoreja pabeigusi būvēt savu pirmo militāro izlūkošanas satelītu, un devis zaļo gaismu tā palaišanai, vēsta šīs valsts mediji.
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns aicinājis savu valsti paplašināt "ieročiem piemērotu kodolmateriālu" ražošanu un izstrādāt jaudīgākus ieročus, otrdien ziņo Ziemeļkorejas mediji.
Ziemeļkoreja piektdien apgalvoja, ka ir izmēģinājusi zemūdens dronu, kuru iespējams izmantot kodoluzbrukumam, un vainoja nesenos ASV un Dienvidkorejas manevrus reģionālās drošības situācijas pasliktināšanā.
Ja Ziemeļkorejas raķetes to izmēģinājuma gaitā tiks notriektas virs Klusā okeāna, tas tiks uzskatīts par "skaidru kara pieteikumu", otrdien brīdināja Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna ietekmīgā māsa Kima Jočuna.
ASV ir nodevušas ANO pierādījumus par to, ka Ziemeļkoreja palīdz Krievijai ar ieročiem, paziņoja Baltā nama Nacionālās drošības padomes preses sekretārs Džons Kērbijs.