Ziemeļkoreja piektdien apgalvoja, ka ir izmēģinājusi zemūdens dronu, kuru iespējams izmantot kodoluzbrukumam, un vainoja nesenos ASV un Dienvidkorejas manevrus reģionālās drošības situācijas pasliktināšanā.
Ja Ziemeļkorejas raķetes to izmēģinājuma gaitā tiks notriektas virs Klusā okeāna, tas tiks uzskatīts par "skaidru kara pieteikumu", otrdien brīdināja Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna ietekmīgā māsa Kima Jočuna.
ASV ir nodevušas ANO pierādījumus par to, ka Ziemeļkoreja palīdz Krievijai ar ieročiem, paziņoja Baltā nama Nacionālās drošības padomes preses sekretārs Džons Kērbijs.
Ziemeļkoreja sestdien izšāva trīs tuva darbības rādiusa ballistiskās raķetes, noslēdzot 2022.gadu, kurā tā veikusi rekordlielu skaitu ieroču izmēģinājumu, paziņoja Dienvidkorejas armija.
Ziemeļkoreja ar bezpilota lidaparātiem pirmdien pārkāpusi Dienvidkorejas gaisa telpu, pamudinot Dienvidkorejas bruņotos spēkus pacelt gaidā militārās lidmašīnas un izšaut brīdinājuma šāvienus, pirmdien paziņojusi Seula.
G7 dalībvalstis svētdien nosodīja Ziemeļkorejas kārtējo starpkontinentālās ballistiskās raķetes izšaušanu, nodēvējot to par bezatbildīgu un aicinot Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomi pastiprināt sankcijas Ziemeļkorejai, lai novērstu turpmākus izmēģinājumus.
Ziemeļkorejas armija pirmdien paziņojusi, ka nesen izšautās raķetes bijušas izmēģinājums iespējamiem uzbrukumiem Dienvidkorejas un ASV mērķiem, piemēram, gaisa spēku bāzēm un operāciju vadības sistēmām.