Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Pasaulē

Ziemeļkoreja aptur 2018. gadā noslēgto militāro vienošanos ar Dienvidkoreju

© AFP/Scanpix/Leta

Ziemeļkoreja ceturtdien paziņojusi, ka pilnībā apturēs 2018.gadā ar Dienvidkoreju noslēgto vienošanos par militārās spriedzes samazināšanu un izvietos jaunus ieročus pie robežas ar Dienvidkoreju.

Ziemeļkoreja otrdien palaida kosmosā militāro izlūkošanas satelītu "Malligyong-1". Dienvidkoreja uzskata, Ziemeļkoreja varētu būt saņēmusi Krievijas ekspertu palīdzību satelīta sagatavošanā apmaiņā pret bruņojuma piegādēm Maskavai, kas nepieciešamas tās karā Ukrainā.

Reaģējot uz satelīta palaišanu, Dienvidkoreja daļēji apturēja militāro vienošanos ar Ziemeļkoreju un nekavējoties izvietoja pie robežas "novērošanas un izlūkošanas līdzekļus".

Ziemeļkorejas Aizsardzības ministrija ceturtdien Seulas rīcību nosauca par pārgalvīgu un paziņoja, ka tā pilnībā apturēs vienošanos, apgalvojot, ka Phenjana "nekad vairs neuzņemsies saistības", un nekavējoties pastiprinās savu robežu drošību. Ziemeļkoreja "izvietos spēcīgākus bruņotos spēkus un jauna tipa militāro tehniku reģionā gar militāro demarkācijas līniju", teikts ministrijas paziņojumā, ko publiskoja Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra.

Ziemeļkoreja šorīt arī izšāva ballistisko raķeti, paziņoja Seula, piebilstot, ka palaišana nav bijusi veiksmīga. Phenjana, visticamāk, centās nodemonstrēt, ka tās paziņojums par vienošanās apturēšanu nav tikai tukši vārdi.