Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Pasaulē

Saspīlējums Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas starpā pieaug

© AFP/Scanpix/Leta

Ziemeļkoreja nosūtījusi karavīrus uz savu dienvidu robežu atjaunot apsardzes posteņus, kas tika likvidēti saskaņā ar 2018.gada vienošanos, pirmdien paziņoja Dienvidkorejas armija.

Reaģējot uz Ziemeļkorejas spiegošanas satelīta palaišanu pagājušajā nedēļā, Seula daļēji apturēja vienošanās darbību, kuras mērķis bija mazināt saspīlējumu uz robežām, kas pamudināja Phenjanu pilnībā to izbeigt un brīdināt, ka tā "nekad vairs neuzņemsies saistības" attiecībā uz šo vienošanos.

Phenjana nesen nosūtījusi bruņotu personālu un aprīkojumu, lai atjaunotu apsardzes posteņus.

Ziņu aģentūra "Yonhap" vēsta, ka Ziemeļkorejas karavīri no piektdienas atjauno sardzes posteņus, un ka esot paredzēts atjaunot visus 11 posteņus.

Ziemeļkoreja otrdien palaida kosmosā militāro izlūkošanas satelītu "Malligyong-1". Dienvidkoreja uzskata, Ziemeļkoreja varētu būt saņēmusi Krievijas ekspertu palīdzību satelīta sagatavošanā apmaiņā pret bruņojuma piegādēm Maskavai, kas nepieciešamas tās karā Ukrainā.

Reaģējot uz satelīta palaišanu, Dienvidkoreja daļēji apturēja militāro vienošanos ar Ziemeļkoreju un nekavējoties izvietoja pie robežas "novērošanas un izlūkošanas līdzekļus".

Ziemeļkorejas Aizsardzības ministrija ceturtdien Seulas rīcību nosauca par pārgalvīgu un paziņoja, ka "izvietos spēcīgākus bruņotos spēkus un jauna tipa militāro tehniku reģionā gar militāro demarkācijas līniju".