Krievija ļāvusi atbloķēt vairākus miljonus dolāru no iesaldētajiem Ziemeļkorejas aktīviem un, iespējams, palīdzējusi Phenjanai piekļūt starptautiskajiem banku tīkliem, kad Ziemeļkoreja bija nodevusi Maskavai ieročus karam pret Ukrainu, vēsta ASV laikraksts "New York Times", atsaucoties uz Savienoto Valstu sabiedroto izlūkdienestu līdzstrādniekiem.
Ziemeļkoreja sestdien paziņoja, ka ir izmēģinājusi spārnotās raķetes, kas bijušas aprīkotas ar jaunām "superlielām" kaujas galviņām, kā arī jauna tipa pretaviācijas raķeti.
Ziemeļkorejas "iracionālais" režīms pirms aprīlī gaidāmajām Dienvidkorejas vēlēšanām, domājams, varētu veikt daudzas provokācijas, arī kiberuzbrukumus un dronu ielidošanu Dienvidkorejas gaisa telpā, trešdien sacīja Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols.
Ziemeļkoreja piektdien paziņoja, ka ir izmēģinājusi "zemūdens kodolieroču sistēmu", atbildot uz ASV, Dienvidkorejas un Japānas kopīgām jūras spēku mācībām.
Ziemeļkoreja oficiāli slēdz vairākas valdības aģentūras, kuru pārziņā bija sadarbības un atkalapvienošanās veicināšana ar Dienvidkoreju, otrdien ziņoja valsts mediji.
Ziemeļkoreja februārī uzņems pirmos tūristus kopš pandēmijas sākuma - slēpošanas kūrortu apmeklēs grupa Krievijas pilsoņu, vēsta Krievijas ziņu aģentūra "Tass".
Ziemeļkoreja piektdien divu Dienvidkorejas salu tuvumā izšāvusi vairāk nekā 200 artilērijas šāviņu, un tādēļ Seula devusi rīkojumu par iedzīvotāju evakuāciju, paziņojusi Aizsardzības ministrija un vietējās amatpersonas.
Sanāksmē ar savas armijas komandieriem Ziemeļkorejas diktators Kims Čonins bija īpaši “aktīvs”, taču ne kodolenerģijas, bet, visticamāk, alkohola dēļ, ziņo dialog.ua.
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns paziņojis, ka Phenjana nevilcināsies veikt kodoluzbrukumu, ja tiks "provocēta ar kodolieročiem", ceturtdien vēsta Ziemeļkorejas mediji.
Ziemeļkoreja pirmdien izmēģinājusi vēl vienu ballistisko raķeti, kuras darbības rādiuss, domājams, aptver visas Savienotās Valstis, paziņojušas Seulas un Tokijas amatpersonas.
Kā liecina Dienvidkorejas armijas dati, Ziemeļkoreja svētdien palaidusi vismaz vienu ballistisko raķeti, lai gan ASV un Dienvidkoreja ir brīdinājusi, ka jebkāds kodoluzbrukums būtu Phenjanas režīma beigas.
Ziemeļkoreja nosūtījusi karavīrus uz savu dienvidu robežu atjaunot apsardzes posteņus, kas tika likvidēti saskaņā ar 2018.gada vienošanos, pirmdien paziņoja Dienvidkorejas armija.
Ziemeļkoreja pilnībā lauzusi militāro vienošanos ar Dienvidkoreju, kas bija spēkā kopš 2018. gada, un draud izvietot papildu bruņotos spēkus demilitarizētajā zonā, vēsta Dialog.ua,
Ziemeļkoreja ceturtdien paziņojusi, ka pilnībā apturēs 2018.gadā ar Dienvidkoreju noslēgto vienošanos par militārās spriedzes samazināšanu un izvietos jaunus ieročus pie robežas ar Dienvidkoreju.