Ziemeļkoreja nosūta gaisa balonu floti, lai pār dienvidu kaimiņu nobērtu atkritumus

© Pixabay

Ziemeļkoreja ar aptuveni 600 gaisa baloniem nometusi atkritumus pāri robežai Dienvidkorejas teritorijā, svētdien paziņojusi Dienvidkorejas armija.

Baloni ar cigarešu izsmēķiem, plastmasas maisiņiem, papīriem un citiem atkritumiem sestdienas vakarā piezemējās Seulā un tās tuvumā.

Armija aicināja iedzīvotājus būt uzmanīgiem un netuvoties aizdomīgajiem objektiem, bet ziņot par tiem armijai vai policijai, kas tos savāc. Armija necentās tos notriekt, bažījoties, ka baloni varētu saturēt toksiskas vielas.

Ziemeļkoreja līdzīgu atkrituma nomešanu pāri robežai veica arī pagājušajā nedēļā, toreiz izmantojot aptuveni 260 balonus.

Dienvidkoreja nodēvējusi savas kaimiņvalsts jaunāko provokāciju par iracionālu un "zemas klases", taču atšķirībā no nesen notikušās ballistisko raķešu palaišanas kampaņas, šī atkritumu kampaņa nepārkāpj ANO sankcijas, kas noteiktas Phenjanai.

Pasaulē

Savos memuāros “Spare” jeb “Liekais” princis Harijs deva pasaulei nepieredzētu piekļuvi savai dzīvei, un tiek uzskatīts, ka tas ir bijis galvenais katalizators nesaskaņām starp viņu un pārējo karalisko ģimeni. Ar stāstu dalās “Mirror”.

Svarīgākais