Trešdien, 13. novembrī, veicot grozījumus zemes nomas līgumā ar SIA “Olimpiskais sporta centrs”, pašvaldība saglabās līdzšinējo nomas maksu 1,5% no zemesgabala kadastrālās vērtības, lēma Rīgas dome.
Vai treniņi Olimpiskajā sporta centrā Rīgā būs pieejami tikai bagātajiem? Šķiet, tas tiešām var kļūt par īstenību, jo politiķi un ierēdņi tā arī neatrod kopīgu valodu, lai izvairītos no centram noteiktā zemes nomas maksas sadārdzinājuma.
Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadība aicinās uz tikšanos Saeimas frakcijas, lai risinātu jautājumu par zemes nomas paaugstināšanu Olimpiskajam sporta centram un citiem līdzīgiem objektiem, aģentūru LETA informēja LOK.
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz, ka maksājums par sev nepiederošas zemes lietošanu no 2025.gada pakāpeniski pieaugtu tai daļai dzīvokļu īpašnieku, kuru zemei būs noteikta lielāka kadastrālā vērtība.
Evita jau vairākus gadus palīdz apmaksāt rēķinus savai Purvciemā dzīvojošai tantei. Nupat saņemtais paziņojums gan tanti, gan Evitu pamatīgi samulsinājis, vēsta raidījums "Bez Tabu".
AS Pilsētas zemes dienests un Zemju pārvalde kopā ar kooperatīvo sabiedrību Kurzeme V ir izsūtījušas iedzīvotājiem informāciju, kas daudzus var sabiedēt, jo tiek prasīts pieņemt lēmumu jau līdz 7. februārim. Stāsts ir par zemes piespiedu nomu. Juridiski neizglītotiem dzīvokļu īpašniekiem tas var izraisīt stresu, jo viņi tiek mudināti rīkoties ātri. Taču cilvēkiem trūkst zināšanu un informācijas par to, kā labāk rīkoties savās, nevis zemes baronu interesēs.
Zemes piespiedu nomas likumprojektu, pie kura valdība un Tieslietu ministrija strādā kopš pagājušā gada, Ministru kabinets varētu skatīt tikai martā, bet Saeimas atbildīgā komisija jau februārī ķersies pie likuma, ar kuru piespiedu nomu iecerēts izbeigt pavisam.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) šogad sniegtas trīs konsultācijas saistībā ar a/s Pilsētas zemes dienests prasīto piespiedu zemes nomas maksu.
Nespējot līdz 1. maijam sakārtot tiesību normas, kas regulē dzīvokļa un zemes īpašnieka attiecības zemes piespiedu nomas gadījumos, likumdevējs vājinājis uzticību tiesiskumam. Tas izriet no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunas Satversmes tiesas tiesnešiem. Nodarītā skāde mazāk abstraktos parametros nebūšot nodarīta liela, sola politiķi.
Neiejaucoties likumdevējam, 1. maijā spēku zaudētu likumu normas, kas ierobežo zemes īpašnieku tiesības noteikt nomas naudu par piespiedu nomā esošās zemes izmantošanu.
Nedaudz vairāk nekā pēc diviem mēnešiem zemes īpašnieki no saviem piespiedu nomniekiem – daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem – zemes nomā varēs prasīt tik, cik vēlēsies, ja vien Saeima steidzami neradīs alternatīvu risinājumu zemes piespiedu nomai. Šobrīd un vēl līdz 1. maijam piespiedu nomā nevar prasīt vairāk par četriem procentiem no zemes kadastrālās vērtības, kas tāpat daļā gadījumu ir pietiekami liela summa.
Finanšu ministrijas iecere būtiski palielināt zemes nomas maksu pagaidām ir nolikta gaidīšanas režīmā, bet tas nenozīmē, ka šo ideju kaut kad neizvilks no atvilktnes, lai īstenotu.
Ministru kabineta komiteja šodien lēma nevirzīt izskatīšanai valdībā Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu būtiski palielināt valsts un pašvaldības zemes nomas maksu, bet šo jautājumu skatīt vēlāk kontekstā ar izmaiņām kadastrālajā vērtībā un nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanā.
Apmēram 3500 dzīvokļu īpašniekiem Rīgā ir izsūtīta informācija par to, kā rīkoties, ja saņemti brīdinājumi un prasība segt zemes nomas parādus un parādu atgūšanas izmaksas.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina dzīvokļu īpašniekus neapmaksāt SIA "Vienotais norēķinu centrs" un AS "Pilsētas zemes dienests" pieprasītos zemes nomas parādus par periodu no 2008. gada, informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane.