Katra nākamā valdība ik pēc četriem gadiem vēlas sakārtot veselības aprūpes jomu, neņemot vērā iepriekšējo sakārtotību, komentējot valdībā apstiprinātās Sabiedrības veselības politikas pamatnostādnes 2021.-2027.gadam, saka Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
Nacionālā veselības dienesta kā galvenās Latvijas valsts atbildīgās iestādes par veselības aprūpes organizāciju konsultācijas saņēmuši vairāk nekā trīs tūkstoši Ukrainas pilsoņu, kuri ir ieradušies Latvijā Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā dēļ.
Ukrainas pilsoņiem, kuri karadarbības dēļ ieradušies vai jau atrodas Latvijā, saņems visus Latvijas valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, kādi pieejami arī Latvijas iedzīvotājiem, informē Veselības ministrija (VM).
Problēmas veselības aprūpē Latvijas iedzīvotāji vairāk saista ar nesakārtotu sistēmu, nevis ar finansējuma trūkumu, atsaucoties uz pētījumu centra SKDS veikto aptauju, informē tā vadītājs Arnis Kaktiņš.
Veselības ministra Daniela Pavļuta ieraksts mikroblogošanas vietnē Twitter par pirmo veselības ministra amatā aizvadīto gadu pamatīgi sadusmojis Latvijas iedzīvotājus.
No visām 38 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm Latvijā ir augstākais novēršamo nāves gadījumu skaits, kā arī otrais zemākais vidējā mūža ilgums, secināts OECD veselības aprūpes pētījumā "Health at a Glance 2021".
Veselības ministrs Daniels Pavļuts aicina neuzķerties sabiedrību uz nepatiesām ziņām publiskajā telpā. Runa ir par Intensīvās terapijas resursu prioritēšanas algoritmu.
Tā dēvētajiem koalīcijas deputātu kvotu priekšlikumiem 2022.gadā paredzētos līdzekļus varētu novirzīt veselības aprūpei, kas ir "uz sabrukšanas robežas", šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā pauda Saeimas opozīcijas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (R).
Izņēmuma gadījumos sociālo pakalpojumu varēs sniegt arī persona, kurai nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vai negatīva Covid-19 testa, un kurai pakalpojuma neatliekama nesniegšana, pārtraukšana vai izbeigšana var radīt invaliditātes risku vai veselības stāvokļa pasliktināšanos, paredz otrdien atbalstītie noteikumu grozījumi.
Ministru kabinets otrdien piešķīra veselības aprūpes nozarei 2,4 miljonus eiro, kas ļaus ārstniecības iestādēm kompensēt izdevumus Covid-19 seku novēršanai.
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMa) aicina valdību izbeigt skatīties uz krīzes situāciju veselības aprūpē kā politisku procesu un neignorēt ekspertu un veselības aprūpes profesionāļu viedokli.
Veselības nozares organizācijas aicina Saeimu un valdību nekavējoties pārskatīt spēkā esošos veselības aprūpes pakalpojumu tarifus, uzskatot, ka pretējā gadījumā piešķirtais finansējuma palielinājums nozarei nebūs pietiekams, lai šogad palielinātu mediķu atalgojumu par 25%.
2020.gadā "EIT Health" atbalstīja vairāk nekā 120 jaunuzņēmumus jaunajos Eiropas reģionos, tostarp arī Latvijā. Sagaidāms, ka šiem produktiem un risinājumiem varētu būt liela ietekme uz medicīnas un veselības aprūpes nākotni, ziņo "EIT Health" pārstāve Ieva Prauliņa.
Veselības aprūpes infrastruktūrai no Eiropas Savienības (ES) fondiem ir pieejami 43 miljoni eiro, informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).
Veselības ministrija tomēr nolēmusi pagaidām neierobežot ambulatoros veselības pakalpojumus, tomēr poliklīnikām un veselības centriem būs jāievēro vēl stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi nekā līdz šim, lai mazinātu risku inficēties mediķiem vai inficēt ar Covid-19 pacientus.
Ņemot vērā, ka Covid-19 pandēmijas dēļ situācija Latvijas ārstniecības iestādēs tuvojas kritiskai, speciālisti un politiķi gatavojas lemt par vēl stingrāku ierobežojumu noteikšanu, liecina rīcībā esošā informācija.
Gada laikā veselības aprūpe sadārdzinājusies par aptuveni 3,2 procentiem. Cenas kāpušas zobārstniecības, vispārējās medicīniskās prakses un ārstu speciālistu pakalpojumiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija par patēriņu cenu izmaiņām.
Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kuros iecerēts noteikt, ka iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumi valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēmā līdz 2022.gadam būs pieejami tāpat kā līdz šim - neatkarīgi no veiktajām sociālajām iemaksām, informēja parlamenta Preses dienestā.
Intervijā "Rīta Panorāma" veselības ministre Ilze Viņķlele norādīja, ka šodien Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē visticamāk izsludinās ārkārtas situāciju veselības aprūpes jomā.