Kopumā 17% Latvijas nodarbināto iedzīvotāju negatīvi vērtē savu mentālās veselības stāvokli, taču vecumgrupā līdz 24 gadiem šis rādītājs ir vairāk nekā divas reizes augstāks, sasniedzot 44,3%, liecina jauniešu organizācijas "Global Shapers Riga" projekta "Full" veiktais pētījums par mentālo labsajūtu darbā.
Vairākās Eiropas valstīs sākoties jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz 12.vietai starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm pēc Covid-19 izplatības līmeņa, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.
Vasara ir laiks, kad ievākt zāļu tējas, iegūstot papildspēkus pret dažādām kaitēm arī rudens un ziemas mēnešos. To pagatavošanai tiek izmantoti trīs pamatprincipi, atklāj "Dr. Pakalna Tēju Skola".
Karstā laikā ķermenim palīdzēt tikt galā ar augstām temperatūrām un izvairīties no dehidratācijas var ne tikai ar aukstiem dzērieniem, bet arī dažiem pārtikas produktiem.
Paliekot vecākiem, mūsu vielmaiņa kļūst lēnāka un daudzas organisma sistēmas sāk strādāt "ziemas režīmā", tāpēc ir būtiski padomāt par savu uzturu. Ja laicīgi neieviesīsim izmaiņas, pēc vairākiem gadiem varam saskarties ar nopietnām veselības problēmām.
Meža zemenes pazīst visi, un tā ir īpaša jūlija delikatese, taču meža zemenēm (Fragaria vesca) ir kādas ne tik plaši pazīstamas, bet izcilas radinieces, kas atrodamas dabiskajās pļavās - spradzenes (Fragaria viridis).
Eksperti atzīst, ka koronavīrusa pandēmijas izraisītais stress var ietekmēt sirds un asinsvadu patoloģiju attīstību. Covid-19 pandēmija netieši skāra iedzīvotāju sirdi un asinsvadus, diemžēl to pierāda nāves statistika. Kas palīdzēs atbalstīt sirds un asinsvadu sistēmu un mazināt patoloģiju attīstības risku?
Latvija ir piedzīvojusi Covid-19 pandēmijas grūtāko periodu un notiek aktīva vakcinācijas kampaņa. Bet nevajadzētu aizmirst, ka vasara ir labs laiks imunitātes stiprināšanai un ķermeņa sagatavošanai rudenim un ziemai.
Lai ķermenis darbotos oprtimāli, ļoti svarīgi ir patērēt pietiekamu daudzumu ūdens, kas īpaši nepieciešams asinsritei un zarnu darbībai. Taču izrādās, ka arī ūdens temperatūrai ir nozīme. Veselībai palīdz gan auksts, gan silts ūdens, taču to iedarbība atšķiras.
Vasarā, jo īpaši karstā un tveicīgā laikā, tūska ir īpaši izplatīta problēma, kas rada sāpes un smaguma sajūtu kājās, un nereti var liecināt pat par bīstamām slimībām - sirds un nieru mazspēju, vairogdziedzera darbības traucējumiem, venozo trombozi vai citām.
Zinātnieki no dažādām valstīm ir veikuši pētījumus un brīdinājuši par noteiktu pārtikas produktu bīstamību smadzenēm. Tie būtu jāizslēdz no uztura, lai samazinātu Alcheimera slimības attīstības risku, raksta britu arābu valodas laikraksts Rai Al Youm.
No šī gada jūlija Rīgas domes Labklājības departaments un MFD Veselības grupa piedāvā iedzīvotājiem veikt bezmaksas holesterīna un glikozes līmeņa noteikšanu un ekspreskonsultāciju.
Holesterīns, tēlaini izsakoties, ir asiņu sastāvā esoša vaskaina viela. Organismam tas ir nepieciešams, lai veidotu veselīgas šūnas, taču pārāk augsts holesterīna līmenis var palielināt sirds slimību risku.
Viens no vadošajiem Indijas uztura speciālistiem Rudžuta Divekara pastāstīja, kā pārvarēt tieksmi pēc saldumiem. Viņas padomus citē The Times of India.
Pietiekami ilgs naktsmiers tradicionāli ir viens no mediķu ieteikumiem imunitātes stiprināšanai, taču daļa cilvēku miega nozīmi joprojām nenovērtē. Tikmēr zinātnieki savos pētījumos miega un imunitātes saistībai pievēršas arvien vairāk, un viņu uzmanības lokā ir nonācis melatonīns, tautā saukts par miega hormonu.