Veselība

4.jūl 2021
Lai ķermenis darbotos oprtimāli, ļoti svarīgi ir patērēt pietiekamu daudzumu ūdens, kas īpaši nepieciešams asinsritei un zarnu darbībai. Taču izrādās, ka arī ūdens temperatūrai ir nozīme. Veselībai palīdz gan auksts, gan silts ūdens, taču to iedarbība atšķiras.
3.jūl 2021
Vasarā, jo īpaši karstā un tveicīgā laikā, tūska ir īpaši izplatīta problēma, kas rada sāpes un smaguma sajūtu kājās, un nereti var liecināt pat par bīstamām slimībām - sirds un nieru mazspēju, vairogdziedzera darbības traucējumiem, venozo trombozi vai citām.
2.jūl 2021
Zinātnieki no dažādām valstīm ir veikuši pētījumus un brīdinājuši par noteiktu pārtikas produktu bīstamību smadzenēm. Tie būtu jāizslēdz no uztura, lai samazinātu Alcheimera slimības attīstības risku, raksta britu arābu valodas laikraksts Rai Al Youm.
30.jun 2021
No šī gada jūlija Rīgas domes Labklājības departaments un MFD Veselības grupa piedāvā iedzīvotājiem veikt bezmaksas holesterīna un glikozes līmeņa noteikšanu un ekspreskonsultāciju.
30.jun 2021
Holesterīns, tēlaini izsakoties, ir asiņu sastāvā esoša vaskaina viela. Organismam tas ir nepieciešams, lai veidotu veselīgas šūnas, taču pārāk augsts holesterīna līmenis var palielināt sirds slimību risku.
29.jun 2021
Viens no vadošajiem Indijas uztura speciālistiem Rudžuta Divekara pastāstīja, kā pārvarēt tieksmi pēc saldumiem. Viņas padomus citē The Times of India.
28.jun 2021
Pietiekami ilgs naktsmiers tradicionāli ir viens no mediķu ieteikumiem imunitātes stiprināšanai, taču daļa cilvēku miega nozīmi joprojām nenovērtē. Tikmēr zinātnieki savos pētījumos miega un imunitātes saistībai pievēršas arvien vairāk, un viņu uzmanības lokā ir nonācis melatonīns, tautā saukts par miega hormonu.
27.jun 2021
Farmaceite Ieva Virza sniedz padomus par minerālvielām un vitamīniem, kas ir svarīgi, lai ikdienā rūpētos par sirdi un uzturētu to veselu.
27.jun 2021
Endokrinoloģe un uztura speciāliste Tatjana Bočarova brīdinājusi, kādos apstākļos aprikozes var būt kaitīgas veselībai, raksta "Medicina2.0".
27.jun 2021
Tiek uzskatīts, ka tiem cilvēkiem, kuri cenšas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem vai ikdienā rūpīgi seko līdzi savam svaram, būtu jāizvairās no maizes ēšanas. Taču uztura speciāliste Karīna Krasina uzskata, ka šāds pieņēmums ir maldīgs, raksta "newsyou.info".
27.jun 2021
Indijas zinātnieki pētījuma laikā uzskaitījuši produktus, kas var kalpot kā lielisks līdzeklis pēc paģirām, raksta "Daily Mail".
27.jun 2021
Čeļabinskas klīnikas Bormental speciālists svara zaudēšanas jautājumos Pāvels Isanbajevs RIA Novosti pastāstīja, ar kādiem produktiem var ēst biezpienu un ar kādiem to darīt nevajadzētu.
27.jun 2021
Nav ieteicams kafiju dzert pirms ēdienreizēm, kā arī tūlīt pēc maltītes, apgalvo krievu uztura speciāliste Margarita Koroļeva.
26.jun 2021
Ja kardiologs Latvijā atvērtu ekoloģisko kafejnīcu, daudzi domātu, ka viņam nesekmējas ārsta darbā. Bet zaļās zonas kafejnīcas atvēršana Ferndeilā, Mičiganas štatā, ASV kardiologa Džoela Kāna karjerai neko nekaitē.
25.jun 2021
Pandēmija un pašizolācija ir novedusi pie Latvijas iedzīvotāju veselības pasliktināšanās.
25.jun 2021
Ārste Anna Koļesņikova kliedējusi populāru mīutu par normālu cilvēka ķermeņa temperatūru, raksta "Medicin2.0".
25.jun 2021
Čeļabinskas klīnikas Bormental speciālists svara zaudēšanas jautājumos Pāvels Isanbajevs RIA Novosti pastāstīja, kā būtu jāēd banāni, lai nekaitētu savam organismam.
24.jun 2021
Tikai 15% Latvijas iedzīvotāju pēdējo 12 mēnešu laikā nav izjutuši muguras sāpes, kamēr 30% muguras sāpes izjūt vismaz reizi nedēļā vai biežāk (22% - vairākas reizes nedēļā, 8% - vismaz reizi nedēļā), 21% tās izjūt pāris reizes mēnesī, 30% - pāris reizes gadā, bet 4% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.
24.jun 2021
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) ārsti aicina sabiedrību garajās Jāņu brīvdienās atbildīgi izturēties pret savu drošību, nebūt pārgalvīgiem un būt piesardzīgiem ar alkohola lietošanu.
24.jun 2021
Cilvēka organisms šķidrumu uzkrāt nevar, tādēļ ūdens jāuzņem regulāri. Karstumā un lielas fiziskas slodzes laikā uzņemtā šķidruma daudzums jāpalielina.