Mirušo skaits šogad pirmajās 25 nedēļās Latvijā pieaudzis par 20% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti 12 Covid-19 pacienti un 11 no tām izrakstīti, bet kopējais Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ir sarucis līdz 70, liecina aktuālā Nacionālā veselības dienesta informācija.
Obligātu vakcināciju pret Covid-19 drīzāk vajadzētu noteikt senioriem un personām ar hroniskām slimībām, nevis atsevišķām profesijām, uzskata Nacionālās apvienības (NA) valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava.
Sociālajā tīklā "Twitter" radies ierosinājums, ka tikt pie vakcīnas pret Covid-19 varētu arī kapusvētkos, kas daļai sabiedrības ir visai nozīmīgs notikums. Oficiālā informācija liecina - šāds iespēja pietiešām tiek plānota.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 10.jūlijā braucis vilcienā Rīga-Lielvārde, informēja SPKC.
Ņemot vērā saslimstības ar Covid-19, kā arī hospitalizēto Covid-19 pacientu un stacionāros esošo Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, šodien Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē nolemts Covid-19 pacientu stacionāro ārstēšanu nodrošināt tikai lielākajās Latvijas slimnīcās.
Ļoti retos gadījumos pēc vakcinācijas ar "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" vakcīnām pret Covid-19 var attīstīties miokardīts un perikardīts, secinājusi Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Drošuma komiteja.
Aknas ir viens no vissvarīgākajiem orgāniem. Tās veic dažādas funkcijas, lai ķermenis spētu darboties pareizi, sākot no ēdiena, alkohola un zāļu pārstrādes, līdz pat organisma attīrīšanai no "atkritumiem".
Eksperti atzīst, ka koronavīrusa pandēmijas izraisītais stress var ietekmēt sirds un asinsvadu patoloģiju attīstību. Covid-19 pandēmija netieši skāra iedzīvotāju sirdi un asinsvadus, diemžēl to pierāda nāves statistika. Kas palīdzēs atbalstīt sirds un asinsvadu sistēmu un mazināt patoloģiju attīstības risku?
Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti četri Covid-19 pacienti un viens no tām izrakstīts, līdz ar to kopējais Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ir pieaudzis līdz 73, liecina aktuālā Nacionālā veselības dienesta informācija (NVD).
Mēs nekad iepriekš neesam varējuši būt tik brīvi ēdiena un dzīvesveida izvēlē kā tagad. Tomēr iespēju pārbagātība nepalīdz mums dzīvot veselīgāk. Pētījumi rāda, ka katram otrajam Eiropas iedzīvotājam ir liekais svars vai aptaukošanās, un arvien vairāk cilvēku ar svara problēmām ir arī Latvijā.
Vērtējot savu svaru, 73% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka tas viņiem ir paaugstināts, kamēr 25% savu svaru vērtē kā optimālu, bet 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts "Benu aptiekas" "Veselības monitoringa" datos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.
Pietiekams kustību daudzums ir viens no labas veselības pīlāriem jebkurā vecumā. Un runa ir ne tikai par fiziskajām kustībām, bet arī gana intensīvu smadzeņu aktivitāti, neļaujot sev iesūnot.
Mazāk kustīgs dzīvesveids un paaugstināts stress ilgstošās pandēmijas laikā ir ietekmējis veselību lielai daļai cilvēku, rezultātā radot paaugstinātu asinsspiedienu jeb hipertensiju, kas ilgtermiņā var izraisīt insulta vai infarkta risku.
Vasara ar garākām pastaigām, pludmales priekiem un citām aktivitātēm ir pašā briedumā, vienlaikus klāt ir laiks, kad salīdzinoši vieglāk var tikt pie tādām veselības problēmām kā kāju sēnīte, sāpēm pēdās, kāju pirkstos un to locītavās, apdegumiem un citiem.
Krievijas uztura speciālists, medicīnas zinātņu doktors Aleksejs Kovaļkovs komentējis populārās svara zaudēšanas metodes - intervālās gavēšanas - negatīvajās sekas, raksta "Večerņaja Moskva".
Laiks, ko pavadām pie atklātām ūdenstilpnēm, gan peldoties, gan vienkārši izbaudot burvīgos laikapstākļus un Latvijas dabas daudzveidību, ne tikai ļauj uzlabot fizisko un emocionālo pašsajūtu, bet arī palīdz atslēgties no ikdienas rūpēm.