Seniori bez iepriekšējā pieraksta Rīgā pret Covid-19 varēs potēties četros vakcinācijas punktos

 
©Dmitrijs Šuļžics/F64

Nākamajā nedēļā senioriem potēšanās pret Covid-19 bez iepriekšējā pieraksta un ārsta nosūtījuma būs pieejama četros vakcinācijas punktos Rīgā, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta notiks no plkst.9 līdz 10.

Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā poti pret Covid-19 varēs saņemt no 26.jūlija līdz 1.augustam un vakcinācija notiks ar "Pfizer/Biontech" vakcīnu.

Rīgas Kongresu namā no 26.jūlija līdz 31.jūlijam vakcinācija notiks ar "Pfizer/Biontech" vakcīnu.

"Atta" centrā vakcinācija notiks ar "Pfizer/Biontech" un "Moderna" vakcīnām 26.jūlijā, 27.jūlijā, 28.jūlijā un 30.jūlijā.

Savukārt Rīgas Dzemdību namā seniori bez iepriekšēja pieraksta var saņemt "Pfizer/Biontech" vakcīnu darba dienās no plkst.10.00 līdz 12.

Tikmēr no plkst.13 līdz 17.30 Rīgas Kongresu namā un Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā turpinās iedzīvotāju vakcinācija pēc "brīvās rindas" principa. Vakcinācija notiks ar "Pfizer/Biontech" vakcīnu.

Seniori un iedzīvotāji "brīvās rindas" laikā var ierasties bez iepriekšēja pieraksta un bez ārsta nosūtījuma. Pirms vakcinācijas ārstniecības persona izvērtēs vakcinējamā veselības stāvokli un konsultēs par vakcīnas iedarbību. Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un jāierodas tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu. Iedzīvotāji aicināti ņemt līdzi dzeramo ūdeni, ar ko veldzēt slāpes šajā īpaši karstajā laikā.

Turpinās vakcinācija arī tirdzniecības centros "Galleria Riga" (Dzirnavu ielā 67), "Galerija Centrs" (Audēju ielā 16), "Domina" (Ieriķu ielā 3), "Akropole" (Maskavas ielā 257), "Origo" (Stacijas laukumā 4) "Alfa" (Brīvības gatvē 372), "Rīga Plaza"(Mūkusalas iela 71), "Dole" (Maskavas iela 357). Tirdzniecības centros uz vakcināciju var ierasties, gan iepriekš reģistrējoties uz konkrētu laiku vietnē "manavakcina.lv" vai zvanot pa tālruni 8989, gan arī bez iepriekšējā pieraksta. Laikā no plkst.10 līdz 11.00 seniori tiks apkalpoti prioritāri. Par vakcīnas veidu jāinteresējas konkrētajā tirdzniecības centrā.

Epidemioloģiskās uzraudzības dati apstiprina klīniskajos pētījumos iegūto informāciju, ka vakcinācija efektīvi samazina inficēšanās, hospitalizācijas un nāves risku Covid-19 infekcijas rezultātā.