Kā zināms, tad cilvēkiem, kas dzīvo mūsu platuma grādos, bieži vien ir D vitamīna deficīts. Lai novērstu šī vitamīna trūkumu organismā, ārsti iesaka lietot uztura bagātinātājus. Bet vai zināt, kas notiek ar jūsu ķermeni laikā, kad katru dienu cītīgi dzerat šos vitamīnus? Izlasiet!
Kopumā 75% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju D vitamīna līmeni asinīs mēra vismaz reizi gadā, tai skaitā 57% to dara reizi gadā, 16% – reizi pusgadā, bet vēl 2% – biežāk, secināts zīmola Vigantolvit® aptaujā, kas veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1500 respondentus. Tikmēr 23% D vitamīna līmeni mēra retāk nekā reizi gadā, bet vēl 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.
Dažreiz svara zaudēšanai ir nevis jāatsakās no trekniem ēdieniem, bet gan tie tieši jāiekļauj savā uzturā. Lai gan šie produkti ir kalorijām bagāti, tie palīdzēs veselīgi zaudēt svaru.
Šovasar veiktā "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" aptauja liecina, ka 18% aptaujāto vispār neseko, cik daudz ūdens dienā izdzer, bet puse izdzerto ūdens daudzumu diennaktī regulē vienīgi pēc pašsajūtas.
Starp augusta sezonas augļiem un ogām arbūzs tiek uzskatīts par vislielāko gardumu. Arbūzu cienītāji ir gatavi to ēst katru dienu, taču tādā gadījumā ir vairāki padomi, kas jāņem vērā, lai nekaitētu veselībai, raksta UNIAN.
Šķiet, ikviens ir saskāries ar slāpju sajūtu un izjutis tās remdēšanas baudu. Taču paļauties tikai uz to, ka organisms pats pateiks, kad vēlas ūdens malku, nav prātīgi, jo sevišķi karstumā. Tādēļ svarīgi zināt minimālo šķidruma daudzumu, kas būtu lietojams jebkuros apstākļos, kā arī atpazīt visas pazīmes, kuras varētu liecināt par nepieciešamību padzerties.
Lai zaudētu lieko svaru, nepieciešams ieturēt sabalansētas maltītes un sportot. Svarīgs ir arī vielmaiņas ātrums. Izrādās, ka viens kafijas veids var palīdzēt "iekustināt" vielmaiņu, kā rezultātā, iespējams, zaudēt arī svaru, vēsta "Eat This, Not That".
Ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs savā Telegram kanālā sniedza padomus cilvēkiem vecumā no četrdesmit līdz deviņdesmit gadiem.
Viens no pamanāmākajiem ražas laika dārzeņiem ir kabacis. To raža parasti ir bagātīga un šķiet, ka teju ikviens, tuvojoties vasaras noslēgumam, dāvanā saņem kādu kabaci vai cukini. Kas vērtīgs šajos dārzeņos un kā tos veselīgi pagatavot? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceiti Ilze Priedniece.
Mazuļu ādas kopšanai paredzētās kosmētikas klāsts kļūst arvien plašāks. Kā neapjukt piedāvājumā un izvēlēties piemērotākos līdzekļus bērna ādas kopšanai? Kādām produktu sastāvdaļām un īpašībām pievērst vairāk uzmanības? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.
Vismaz vienu reizi ērce šosezon piesūkusies 16 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (vienu reizi – 10 %, vairāk nekā vienu reizi – 6 %), tā secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1400 respondentu.
62% Latvijas iedzīvotāju neuzticas valsts sistēmai un tās spējai palīdzēt onkoloģiskajiem pacientiem, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) un "Norstat Latvija" veiktās aptaujas dati.
Aizmigt sapulces laikā? Visu laiku cīnīties ar miegainību? Iespējams, kāds nosodoši pārmetīs, ka ir kārtīgāk jāguļ, tomēr iemesls šai miegainībai varētu būt cits – maz zināmā slimība narkolepsija.
Daudzi cilvēki maizi aizstāj ar galetēm, jo uzskata, ka tās ir veselīgākās, figurai draudzīgākas. Bet vai tā patiešam ir? Dietologi izceļ piecas lietas, kas notiek ar mūsu ķermeni, ja uzturā lietojam galetes!